Kuchiki Byakuya’nın Sahneye Çıkışı

Bleach Karakterlerinin Sahneye Çıkışı: Kuchiki Byakuya

Bir karakter her şeyde mi mükemmel olur kardeşim? Bankai, Zanpakutou kullanımı, Kidou, Zanjutsu (kılıç ustalığı), Hohou (hızlı hareket ederek dövüşebilme) kısacası her türlü dövüş tekniği ve yeteneği en üst seviyede kullanabilen, her dalda usta olan en nadir karakterlerden Kuchiki Byakuya‘nın her sahneye çıkışı ayrı bir efsane.

Bleach’in altın çağı Soul Society Arc’ın gerçek yıldızı Kuchiki Byakuya‘yı ilk kez gördüğümüzde serinin konusu yeni yeni ortaya çıkıyordu. İlk shunpou sahnesi serinin şüphesiz unutulmazları arasında. 

Kuchiki Byakuya’nın Sahneye Çıkış Sahneleri Türkçe Altyazılı izle

“O mu? İmkansız, o mesafeden bir şey yapması mümkün değil.” Ichigo’nun kılıcını kırıp elinden alması o kadar hızlıydı ki Teğmen Abarai Renji bile göremedi ve kimseye hissettirmedi bile. İlk kez arada bu kadar güç farkına şahit olan Ichigo da eğitimlerine o günden sonra Kuchiki Rukia‘yı kurtarmak için ciddi bir şekilde başlıyor. Senka adındaki bu tekniği kullanmak için büyük bir shunpo ve kılıç ustası olmak gerekiyor. Bir anda rakibin arkasında beliren Kuchiki Byakuya, rakibinin Saketsu ve Hakusui noktalarını hedef alıp reiatsu akışını kesebiliyor. Renji Bankai seviyesine ulaştığında bile Kuchiki Byakuya’yı tam olarak göremiyordu ancak bu ölümcül tekniğe karşı hayatta kalabilmek için nerede durması gerektiği konusunda çok çalışması gerekmişti.

Kuchiki Byakuya'nın Sahneye Çıkışı

Kuchiki Byakuya düşman edinmek isteyeceğiniz son karakterlerden biri.

Kuchiki Byakuya’nın bir diğer sahneye çıkışı yine inanılmaz havalı. Reiatsusu ile doğrudan karşındakine odaklanıp rakibine şans vermiyor. Burada Kuchiki Byakuya’nın reiatsusundan bahsetmek gerekirse her türlü yetenekte uzman olduğu gibi reiatsu kullanmakta, kontrol etmekte ve gizlemekte de uzman. Beyaz tip reiatsu’ya sahip olan Kuchiki Byakuya, Zaraki Kenpachi’nin aksine ortalığı yakıp yıkmadan inanılmaz reiatsu seviyelerine çıkabiliyor. Bu sayede Bankai’ını 2. 3. seviye gibi seviyelere çıkartırken akıl almaz reiatsu gerektiren teknikler kullanabiliyor. Hatta Shūkei: Hakuteiken tekniğini kullanmak için gereken reiatsu Zaraki Kenpachi sahneleri de dahil tüm Soul Society Arc’daki en yüksek reiatsu.

Böyle bir reiatsuya sahip olduğu için izin vermedikçe gözlerinin içine bakması en zor olan karakterlerden. Burada Ganju’nun sadece yüzüne bakarak parçalara ayrılacağını hissetmesi, Renji’nin de, kaptan seviyesinin altında pek çok kişinin de hissettiği bir durum. Bu reiatsu ile ilk karşılaştığı zaman Renji’yi de beyninden vurulmuşa çeviriyor ve o günden beri Kuchiki Byakuya’dan daha güçlü olmak için çalışıyor.

Kuchiki Byakuya'nın Sahneye Çıkışı

Shiba Kaien ile kardeş olduğundan hafife alınmayacak bir karakter olan Ganju beklenenden sert çıkınca ilk shikai’yi burada görüyoruz.

” O kadar uzaktan ne yapacak? Chire, Senbonzakura! ” Kılıç kayboldu abiiii. Tehlikenin farkında mısın? Birbirinden güzel kiraz çiçeklerini gördükten sonra neye uğradığını şaşırıyor zavallı. Müthiş etkileyici bu sahneyi izleyip de unutmak kolay değil. 

Ölüm Hiç Bu Kadar Güzel Görünmemişti

Ve asıl bomba. Bankai. Senbonzakura Kageyoshi. Özellikle shounen serilerin doğası gereği pek çok güçlü ölümcül teknik görmeye alışkınız. Ancak… Senbonzakura… O kılıçlar her dans edişinde, ışığı yansıtırlar ve havada savrulan sayısız kiraz çiçeği şeklinde görünürler. Böyle muhteşem bir şeyi kim, nasıl akıl etmiş? Bleach’in mangakası Tite Kubo’yu tebrik etmek gerek. Onlarca yıl geçse de bu kadar ölümcül ama bir o kadar muhteşem görünen bir ölüm şekline ben şahit olmadım. (Ecchi ve hentaileri pek takip etmediğim için senpaisinin büyük göğüslerinde boğulup can veren karakterleri bilmiyorum) Son anında düşmanının gördüğü şey; ışığı yansıtarak gökyüzünü sarıp etrafını dolaşarak dans eden birbirinden güzel sayısız kiraz çiçeği! Dahice! Tamamen epik bir sahne!

Kuchiki Byakuya'nın Sahneye Çıkışı

Tite Kubo, Bleach’ten bile önce oluşturduğu karakter Kuchiki Rukia için abi rolünde bir karakter ortaya çıkartacaktı. Bu karakterin soğuk ama görkemli görünen biri olması gerektiğine karar verdi. Karakterin adını Byakuya olarak koydu ve doğum gününü kış mevsiminin ortası olan 31 Ocak olarak belirledi. Doğum günleri hala Twitter gündemine girebilen Byakuya soğuk, mesafeli davranan ama görkemli bir karakter olmayı fazlasıyla başardı.

Soul Society’deki dört büyük klandan biri ve en büyüğü olan Kuchiki klanının başındaki isim Kuchiki Byakuya Soul Society’nin en ünlü kaptanıdır. Klan liderliğini temsil eden atkısı Kuchiki Byakuya’ya ayrı bir tarz kazandırır. Atkının değeri bile Seiretei’deki 10 büyük konağa eş değerdir. En ünlü ve en soylu karakter Kuchiki Byakuya “en” sıfatlarını kimseye kaptırmamakta kararlı. Kuchiki Byakuya için olumsuz söylenebilecek nadir şeylerden biri yüksek egosu ve zaman zaman inatlaşabilmesi. Gerçi bu ego onun karakterine yakışıyor diye düşünenler de az değil. 

Kuchiki Byakuya'nın Sahneye Çıkışı

Göründüğü her bölümün yıldızı haline gelen Kuchiki Byakuya’nın Soul Society Arc için bile olsa aslında daha pek çok yıldızlaştığı sahne var. Anlat anlat bitiremediğimiz Kuchiki Byakuya’nın sahneye çıkışı bir sonraki bahsedeceğimiz karakterle de devam edebilir. Ne yapalım, eğer bir bölümde Byakuya görünüyorsa o bölümün yıldızı Byakuya‘dır. Bleach Thousand Year Blood War animesinin mükemmel görselliği ile Kuchiki Byakuya birleşince umarız gözlerimiz yeniden bayram eder.

Bu içeriği beğendiysen önce aşağıdaki özet sahneye çıkışları sonra da Bleach Sennen Kessen-hen izle

Hitsugaya Toushirou’nun Sahneye Çıkışı

Kyouraku Shunsui’nin Sahneye Çıkışı

Zaraki Kenpachi’nin Sahneye Çıkışı

Urahara Ichigo’ya Power Up Almayı Öğretiyor. Ichigo vs Renji

Hızlıca Paylaş!