Hitsugaya Toushirou’nun Sahneye Çıkışı

Bleach Karakterlerinin Sahneye Çıkışı: Hitsugaya Toushirou

Soul Society tarihinde en genç yaşta kaptanlık ünvanını bileğinin hakkıyla kazanan Hitsugaya Toushirou‘dur. Doğal bir yeteneği olan Hitsugaya Touishirou, hiç eğitim görmeden daha henüz çok küçük bir çocukken zanpakutousu Hyourinmaru’yu duymaya başlamıştır. Shinigami akamedisine yazıldıktan sonra çok genç bir yaşta mezun olup eğitimini tamamlamış, kısa sürede Bankai seviyesine ulaşmıştır.

Elbette bu artılarının yanında diğer kaptanlara kıyasla inanılmaz büyük bir tecrübe ve savaş geçmişi eksikliği bulunmaktadır. Bu tecrübesizliği yüzünden Aizen Sousuke kendine hedef seçerken Hitsugaya Touishirou‘yu ve kendisine hayranlık duyan Hinamori‘yi hedef almıştır. Bu yüzden de anime dünyasının en iyi rol yapan karakterlerinden Ichimaru ile karşı karşıya kalması kaçınılmazdı. Böylece kaptanlar arası ilk dövüşe de şahitlik ediyoruz. Seriyi bitirip bu bölümleri yeniden izliyorsanız Ichimaru‘nun kendini ne kadar zor bir duruma soktuğunu daha iyi kavrayıp daha çok saygı duyabilirsiniz.

 

Hitsugaya haksızlığa adaletsizliğe, kötülüğe kaba kuvvetle karşılık vermeye çalışan, çabuk parlayan, kötülüğü kökünden yok etmeye çalışan (chaotic good mu deniyordu?) genç bir kaptan. Sevdiklerini ve iyiyi korumak için tereddütsüz hayatını tehlikeye atabilir. Ülkemizin ve ekonomimizin üzerine oynanan oyunlar(!) kadar Hinamori ve Hitsugaya‘nın üzerine de türlü türlü oyunlar oynanınca da doğal olarak tepesi atıyor. Ichimaru’nun da dediği gibi birkaç yüzyılda bir gelen bir yeteneğe sahip. Hareket kabiliyeti çok yüksek, yerinde duramayan bir stili var. Hitsugaya varsa orada aksiyon vardır. Soul Society’nin en güçlü buz tipi zanpakutousu Hyourinmaru‘yu da ilk kez burada görüyoruz.

Seiyuusu ve boyu sayesinde FMA serisindeki Edward Elric‘e çağrışım yapan Hitsugaya, takımındaki Rangiku Matsumoto ile çok iyi birer takım arkadaşı oluyor, zaman zaman Elric benzeri tepkiler veriyor ve açıkçası bu ikiliyi beraber izlemek seriyi daha da keyifli hale getiriyor.

Hitsugaya Taichou bir dönem öylesine büyük bir popülariteye ulaşmıştı ki Bleach’in 2. anime filmi olan Bleach Diamond Dust Rebellion animesinde ana karakterdi. İlklerin adamı Hitsugaya ilk kez büyük prodüksiyonlu bir Bleach yapımında ana karakter olan serinin yan karakteridir.

Hitsugaya Toushirou'nun Sahneye Çıkışı

Büyük bir potansiyel barındıran ve kendini geliştirmeye açık olan karakterlerden genç kaptanımızı Bleach Sennen Kessen-hen izlerken merakla bekliyorum. Sen de bekliyor musun sevgili okur?

Bu içeriği beğendiysen Bleach: Thousand Year Blood War Arc izlemeden önce içeriklere de göz atmayı unutma.

Kyouraku Shunsui’nin Sahneye Çıkışı

Urahara Ichigo’ya Power Up Almayı Öğretiyor. Ichigo vs Renji

Hızlıca Paylaş!