Urahara Ichigo’ya Power Up Almayı Öğretiyor. Ichigo vs Renji

Ichigo Power Up Almayı Urahara’dan Öğreniyor. Ichigo Renji’yi Yeniyor

Bleach: Thousand Year Blood War Arc izleme için geri sayım çoktan başladı. 10 Ekim’de 10 yıllık aradan sonra hayranlarının yeniden karşısına çıkacak Bleach için kalan bu kısa sürede bazı kesitler paylaşalım, ilkleri yeniden yaşayalım istedik. Bu içerikte seride pek çok kez power up alan Ichigo ilk önemli power up’larından birini alıyor. Urahara sayesinde öğrendiği power up’ın temelinde hayatlarımızdaki büyük sorunlarından biri olan kararlılık vurgusu var. 

Urahara’nın sözleri gerçekten etkileyici öyle değil mi?

Kılıcından yansıyan korkudan başka bir şey değil. Savuştururken, “Kesilmekten korkuyorum.” diye düşünüyorsun. Saldırırken, “Birini kesmekten korkuyorum.” diye düşünüyorsun. Birini korumaya çalışırken bile “Ölmelerine izin vermekten korkuyorum.” diye düşünüyorsun. sözlerin bana sadece saçma korkudan bahsediyor. Öyle değil. Dövüşte gerekli olan şey korku değildir. Korkudan hiçbir şey doğmaz. Savuştururken, “Beni kesmelerine izin vermeyeceğim.” diye düşüneceksin. Eğer birini koruyorsan, “Ölmelerineizin vermeyeceğim.” diye düşüneceksin. Saldırıyorsan, “Onları keseceğim.” diye düşüneceksin. Evet, seni kesme isteğimin kılıcımdan yansıdığını göremiyor musun?

Ichigo bu sözleri beyninde ve kalbinde yaşadıktan sonra bölümün yıldızı olan ve bu bölümün büyük bölümünde sahne alan Abarai Renji‘yi yenmeyi başarıyor. 10 Mayıs 2005’te yayınlanan bu bölüm görsel olarak bugün bile oldukça etkileyici. Güneşin batışı, bir taraftan hüzünlü, bir taraftan da göz alıcı şekilde yansıyan ışık hem izleyenin gözlerini bayram ettiriyor hem de Abarai Renji’nin kalbini acıtan duygularını temsil ediyor.

ichigo power up urahara renji

Soul Society’nin güçlü teğmenlerinden Abarai Renji yeterli kararlılığı gösteremediği için yenildiğini anlıyor. Üstelik kabul ettiği asıl yenilgi Ichigo’ya karşı değil, kendine karşı. Rukia’yı çocukluğundan beri seven Renji aslında Kuchiki Rukia’yı kurtaranın kendisi olmasını diliyordu. Baştan bu duruma düşmesini ise hiç istememişti. Bir sonraki bölümde ise sadece korktuğu için onu kurtarmayı deneyemediğini, hatayı kendinde aramaktansa Rukia’yı bu duruma düşüren Ichigo’yu suçlamanın daha kolay olduğunu ağlayarak itiraf ediyor. 

Ne inanılmaz bir reiatsu, gözlerine bakamıyorum… Ben Kuchiki Taicho‘dan daha iyi olmak istedim. O günden beri ona erişebilmek için, her gün deli gibi çalıştım. Ama ben hala onu bir kez bile olsun yenemedim. Benden çok ileride. Rukia’yı zor kullanarak geri almak… Benim yeteneğimin çok ötesindeydi!

Korku ve çekincelerinden dolayı kalbinden geçeni yapamayan, gerekli kararlılığı gösteremeyen bunun için de kendiyle savaş veren bir adamın hikayesini ortaya koyuyor bölümler ve rakibi kararlılık üzerine bir power up ile hem savaşa noktayı koyuyor hem de Renji’nin kendisiyle yaptığı savaşa. 

ichigo power up urahara renji

Kararlılık… Acıyor.

Burada basit bir power up’tan çok günlük hayatlarımızdan da fazlasıyla şeyler barındırılıyor. Renji’nin aksine kararlılığın sizi acıtmayacağı hayatlar dileyerek yazıyı noktalıyorum. Bu bölümle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bu içeriği beğendiysen önce aşağıdaki özet sahneye çıkış içeriklerini sonra da Bleach Sennen Kessen-hen izle

Hızlıca Paylaş!