Zaraki Kenpachi’nin Sahneye Çıkışı

Bleach Karakterlerinin Sahneye Çıkışı: Zaraki Kenpachi

Bleach karakterlerinin ilk sahneye çıkışlarını hatırlıyor musun? Pek çoğu inanılmaz etkileyiciydi. Devamlı bir gizem havası, şimdi ne olacak, bir sonraki hamlede ne yapacak, ne tarz özellikleri ve güçleri var diye sürekli merak ettiriyordu. Bu içerikte Zaraki Kenpachi’nin sahneye çıkışına kısa bir kesitle yer veriyoruz.

Kuchiki Rukia‘yı kurtarmak için giderken Ichigo ilk kez bir kaptanla ölümüne dövüşmeye başlıyor. Şanslı oğlanımızın karşısına çıkan ilk kaptan Zaraki Kenpachi. Bleach’in izleyiciye reiatsuyu anlattığı zamanlarda Kenpachi’nin sahneye çıkışıyla bir anda bambaşka bir atmosfere bürünüyor. Karanlık, etkileyici, korkutucu, ölümcül… Ichigo ve arkadaşlarının bu ezici reiatsuya maruz kaldığında neler hissettiği izleyiciye başarılı bir şekilde aktarılıyor.

 

Bu dövüş reiatsunun Bleach dünyasındaki yeri ve önemini anlatma açısından önemli. Aynı zamanda Zaraki Kenpachi karakterini de özetliyor. Güçlü kişilerle dövüşmek Kenpachi’nin en büyük belki de tek gerçek eğlencesi ve ölüm ve acının sadece eğlencenin maliyeti olduğunu düşünüyor. Rakibi ne kadar yaralarsa o kadar keyif alıyor.

Daha önceki içeriğimizde Urahara Kisuke sayesinde power up alan Ichigo bu kez yenilmek üzereyken iç dünyasına yolculuk yapıyor ve Zangetsu ve Hollow Ichigo ile karşılaşıyor.

zaraki kenpachi sahneye çıkışı

 

Yağmurdan nefret ederim. Bu dünyaya da yağmur yağıyor. Kalbin karmaşa içindeyken bu gökyüzü bulutlanıyor. Üzgün olduğunda korkunç bir şekilde yağmur yağıyor. Bu yalnız dünyada böylesi yağmura tutulmanın dehşetini anlayabiliyor musun? Sadece yağmuru durdurmak için sana istediğin gücü veririm. Eğer bana güvenirsen, bu dünyaya yağmur yağmasına izin vermeyeceğim. Ichigo, bana güven. Yalnız dövüşmüyorsun.

Moralimiz bozulduğunda, hayal kırıklığına uğradığımızda, yalnız hissettiğimizde yaşadığımız ruh hali ve karamsarlık yalnız iç dünyamıza yansıyan yağmurlar olarak tasvir edilmiş. Bu “yağmuru” durdurmayı başarmak gerçekte kolay olmayabilir ama Zangetsu’nun yardımıyla durumun üstesinden gelen Ichigo adeta ölümsüz gibi görünen biri karşısında ne Shikai, ne Bankai bilse de şaşırtıcı bir şekilde kazanıyor!

zaraki kenpachi sahneye çıkışı

Dağ gibi adam yıkıldıktan sonra ağlarcasına bir hal alıyor ve herkes gibi onun da zayıflıklarını öğreniyoruz.

Herkes adıyla çağırılırdı ama benim adım yoktu. O ne biçim bir histi öyle. Sana Yachiru diyeceğim. Bu olmayı arzuladığım insanın adı. Bu ismi sana veriyorum. Ben Kenpachi’yim. Her nesilde en güçlü shinigamilere verilen isim. (Zanpakutosuna bakarak) Seni çok uzun zamandır beklettim. Bunca yıldan sonra “ne oluyor?” diye düşünüyor olabilirsin. Ama artık… Bana adını söylemeyi düşünmüyor musun? Demek mümkün değil, ha? 

zaraki kenpachi sahneye çıkışı

Yalnızlığının, aile ihtiyacının, isimsizliğin, kimliksizliğin, kimsesizliğin hissettiklerini savaşla eğlenceyle örtmeye çalışan sıradan bir adamdı Kenpachi. Evet, Ichigo Renji karşısında olduğu gibi Kenpachi’yi de en zayıf karnından vurmuştu. Bu adamın power uplarını hafife almamak gerek! Zanpakutou’nun adına, ruhuna, inanmamak onu basit bir savaş aracı görmek kolay olduğundan böyle düşünmeyi tercih etmişti ancak derinlerde yanıldığının farkına vardığında bu suratına gelen bir tokat gibi vuruldu. Sahip olduğu zanpakutounun ağladığını duyan Kenpachi değil, rakibi Ichigo oldu. Şu hayatta ne kadar güçlü olursan ol, tek başına sandığın kadar güçlü değilsindir! 

Bleach: Sennen Kessen-hen yayına girmeden hemen önce iç dünyanıza yağmurların yağmadığı güzel günler diliyorum.

Bu içeriği beğendiysen önce aşağıdaki özet sahneye çıkış içeriklerini sonra da Bleach Thousand Year Blood War izle

Hızlıca Paylaş!