Kyouraku Shunsui’nin Sahneye Çıkışı

Bleach Karakterlerinin Sahneye Çıkışı: Kyouraku Shunsui

Hem kişilik hem kıyafetleriyle Bleach’in en renkli karakterlerden Kyouraku Shunsui‘nun sahneye çıkışı da bir o kadar renkliydi. Kawai kawai Nanao-chan. Lovely lovely Nanao-chan. Bu sözleri unutmak pek kolay değil. Sado Yasutora‘nın ilk sözlerinden biri daha görür görmez “kötü birine benzemiyorsun, mümkünse seninle dövüşmek istemiyorum” olmuştu.

 

Dövüşmek istemese birbirinden cool hareketlerle kendini hiç yormadan kazandı 8. Takım Kaptanı Kyouraku Shunsui. Hele o 1 km öteye fırlattığı dokunuşu serinin en cool hareketleri arasına girebilir. Şimdi Ichigo power up sayesinde Zaraki Kenpachi‘yi yendi. Ishida power up sayesinde Kurotsuchi Mayuri‘yi yendi. Peki power up alan Sado, Kyouraku’ya neden dokunamadı bile?

Bunun cevabı basit aslında. Kyouraku diğer kaptanlardan tekniğinin yanı sıra zihin olarak da çok daha güçlü ve ilk arclarda bile en tecrübeli kaptanlardan biri. Hatta ileriki bölümlerde 1 numaralı Espada’nın bile neden bu kadar güçlü biriyle dövüşmek zorunda olduğu için şikayet ettiği bir kaptan. Önceki içeriklerimize göz attıysanız Ichigo’nun Kenpachi’yi nasıl power up ile yendiğinden ve daha önce Renji’yi nasıl yendiğinden bahsetmiştik.

İşte Kyouraku’nun Soul Society Arc sırasında hiçbir belirgin zayıflığı, kendisiyle kavgası bulunmuyor. Her türlü yaşam formuna karşı saygı ve sevgi barındırıyor. Kin ve nefret düşmanına karşı bile duyabildiği hislerden değil. Öldürme arzusu yerine, sadece gerektiği zamanlarda haklı mücadelesini veriyor. Sado’nun karşısına başka bir kaptan çıksa sonu çok daha ölümcül olabilirdi. Sado soyadı gibi Yazı Tura (!) atıp şanslı bir kaptanla karşılaştı. Hatta Sado’nun arkadaşını kurtarma arzusuna saygı duydu ancak geçmesine izin verirse ölebileceğinin farkındaydı. Bu sayede hem emirleri henüz çiğnememiş hem de saygı duyduğu düşmanının hayatını korumuş oldu. Kyouraku Shunsui'nin Sahneye Çıkışı

Kaptanların çoğu emirleri sorgusuz sualsiz itaatkar bir şekilde uygularken Kyouraku haksızlık olduğunun farkındaydı. Memnuniyetsizliğini belli etse de sadece bununla yetinmedi. Kuchiki Rukia’yı kurtarma planlarını çoktan kafasında kurmuştu. Ne haksızlığa, ne otoriteye boyun eğdi, dimdik durdu. Ancak bunu Ichigogiller gibi intihar edercesine değil, müthiş stratejik hamlelerle kurguladı. Tabii burada ebedi dostu Ukitake‘nin de hakkını vermek gerek.

 

Nami kotogotoku, waga tate to nare. Ikazuchi kotogotoku, waga yaiba to nare. SOUGYO NO KOTOWARI

Hanakaze midarate kashin naki. Tenpuu midarate tenma warau. KATEN KYOUKOTSU

Kyouraku Shunsui'nin Sahneye Çıkışı

Yeniden izlerken bir kez daha tüylerim diken diken oldu. Bleach Thousand Year Blood War Arc animesinde de duymayı dört gözle, iki kulakla bekliyorum.

Ukitake Dede ile birlikte kuralcı cezacı Büyük Dede Yamamoto‘nun karşısında durabilen tek kaptandı Kyouraku Shunsui. Emirleri değil, vicdanın sesini dinlerdi. Heykeli dikilecek adamdı. Ancak Soul Society’de ona yetecek beton yoktu!

Bu içeriği beğendiysen önce aşağıdaki özet sahneye çıkış içeriklerini sonra da Bleach Sennen Kessen-hen izle

Hızlıca Paylaş!