Tokyo Ghoul

Sıcak Sıcak

Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul

Adı: Tokyo Ghoul, Tokyo Kushu, Toukyou Kushu, Toukyou Ghoul

Tür: Korku, seinen, aksiyon, dram, psikolojik, doğaüstü

Yayınlanma Tarihi: 04.07.2014

Stüdyo: Studio Pierrot, FUNimation Entertainment

Yönetmen: Shuhei Morita

Mangaka: Ishida Sui

Karakter Tasarımı: Kazuhira Miwa

Başlıca Seiyuular: Hanazawa Kana (Kamishiro Rize), Hanae Natsuki (Kaneki Ken), Amamiya Sora (Kirishima Touka), Sakurai Takahiro (Uta)

Açılış Müziği: Unravel  – TK from Ling Tosite Sigure

Kapanış Müziği: Seijatachi- People In The Box

Geçtiğimiz günlerde hayranlarıyla buluşan yapım, özellikle korku ve aksiyon sevenler tarafından oldukça ilgi görecek gibi. Tokyo Ghoul’un konusuna değinicek olursak:

İsminden de anlaşılacağı üzere, hikaye Tokyo’da geçmektedir. Tokyo, ‘’hortlak’’ adı verilen bir tür tarafından tehlike altındadır. Görünüş olarak insana benzeyen hortlakların aynı zamanda tek besin kaynağı da insan etidir. Başka bir şekilde beslenemeyen hortlaklara diğer tüm yiyeceklerin tadı oldukça kötü gelir. Bu yüzden de tek avları insanlar, avlanma vakitleri de özellikle akşamlarıdır. Gizemi çözülemeyen bu tür, beslendiği zaman gerçek formunu göstermektedir.

Tokyo Ghoul

Tokyo’da yaşamakta olan Kaneki Ken, hoşlandığı Kamishiro Rize’ye bir türlü açılamamaktadır. Bir gün Rize ile yine kafede karşılaşan Ken, okudukları kitabın aynı olduğunu fark eder ve ikisinin ortak bir noktası olduğuna inanır. Nihayet hoşlandığı kız ile bir buluşma ayarlar. Güzel geçen buluşmadan sonra, hortlaklardan çok korkan Rize’ye evine kadar eşlik kadar. Ancak Ken’in hayatı o akşamdan sonra bambaşka olacaktır.

İlk bölümündeki başarısıyla mangayı aratmayacağı benzeyen Tokyo Ghoul, umarım diğer bölümlerde de sevenlerine aynı doyumu yaşatabilir. Bleach ve Naruto gibi birçok tanınmış animenin yapımını üstlenen Studio Pierrot, Tokyo Ghoul projesinde de aynı başarıyı yakalayacağı benziyor. Yönetmenliğini Shuhei Morita’nın yapmış olduğu seri hikayesinin yanında güzel bir animasyona da sahip. Bleach’in animasyonunda da çalışmış olan Kazuhiro Miwa yine aynı özenle Tokyo Ghoul’un karakter tasarımlarını gerçekleştirmiş olarak karşımıza çıkıyor. Güzel bir seiyuu kadrosuna da sahip olan Tokyo Ghoul, müzikleriyle de ilgi görecek gibi.

Açılış müziği Unravel  – TK from Ling Tosite Sigure :

Bakalım Tokyo Ghoul ilerleyen bölümlerinde nasıl bir görüntü sergileyecek?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?