Glasslip

Sıcak Sıcak

Glasslip

glasslip İsim: Glasslip, グラスリップ

Tür: Yaşamdan Kesitler, Romantik

Yayınlanma Tarihi: 03.07.2014

Bölüm Sayısı: 13

Yönetmen: Junji Nishimura

Senaryo: Rika Satou & Junji Nishimura

Firma/Stüdyo: P.A. Works, Lantis

Başlıca Seiyuular: Seria Fukagawa (Touko), Nobunaga Shimazaki (Yukinari), Risa Taneda (Sachi), Ryota Ohsaka (Kakeru), Saiki Yamashita (Hiro), Saori Hayami (Yanagi)

Açılış: Natsu no Hi to Kimi no Koe (夏の日と君の声) – ChouCho

Kapanış: Toumei na Sekai (透明な世界) – nano.RIPE

Deniz kıyısındaki küçük bir kasabada cam sanatçısı olmak isteyen Touko Fukami ve dört arkadaşı Yanagi, Yukinari, Sachi, Hiro birlikte geçirecekleri son yaz tatilinin tadını çıkarmaktadırlar. Ancak, zamanlarının çoğunu Hiro’nun dedesine ait kafe Kazemichi’de geçiren beş arkadaşın hayatı bir gün okullarına geçiş yapan Kakeru’nun kafenin kapısından içeri adım atmasıyla değişecektir.

glasslip İlk tanıtım videosunun ardından yaz sezonunun  en çok beklediğim animeleri arasına giren hayattan kesitler türüne ait Glasslip, 3 Temmuz Perşembe günü çıkan ilk bölümüyle 13 hafta sürecek yayın hayatına başlıyor. Geçtiğimiz yıl sonbaharda izleyicilerle buluşturduğu Nagi no Asukara sonrasında geri dönüşünü gerçekleştiren P.A. Works’ün elinden çıktığını daha ilk bölümden belli eden seri, sezona sakin bir bölümle merhaba diyor. Glasslip Bölüm, hikayeye girişten çok karakterlere ve mekanlara  bir bakış atma şansı sağlarken izleyicilerin seri ile ilgili beklentiye girmesine izin vermiyor. Kısacası bölüm sonunda kesin  iyi ya da kesin kötü yorumu yapmak pek de mümkün değil. Ancak mümkün olan, izlendiğinde konu içinde ilerleyişle ilgili ipuçları toplamak. Karakterler araşı ilişkilerle ilgili tahminlerde bulunulurken, daha ilk anlardan şu kişiler arasında bir aşk üçgeni hatta dörtgeni olacak şeklinde yorumlar yapabilir, arada da ciddiyeti bırakıp gülümseyebilirsiniz.Ayrıca Touko’yu tavuklara zarar vermekle tehdit etmeye çalışmaz iken Kakeru karakterinin göründüğü sahneler de bölümü gayet merak uyandırıcı kılıyor.glasslip Bu noktada P.A Works’ün adını bir kez daha kullanmamak elde değil. Çünkü serinin animasyonları, izlemek konusunda kararsızlık yaşayanları devam etme yönünde ikna etmeye çalışıyor gibi. Her ne kadar karakter tasarımları orijinalden uzak olsa da güzelliklerinden bir şey kaybetmiyorlar ve P.A. Works’ün çoğu serisinde olduğu gibi bölüm içinde canlı renkler, detaylı arka plan çalışmaları öne çıkıyor. glasslip Serinin seiyuularının çoğu tecrübeli isimler arasından seçilmiş; ama baş karakter Touka’nın seiyusu Seria Fukagawa yeni bir isim. Tanıtım videosunda çalan şarkıya da ses veren Choucho güzel bir melodiyle Glasslip’in açılışını yapıyor. Kapanışta ise solist Kimiko’nun kendine özgü sesinden nano.RIPE’a ait sevimli bir şarkı izleyicilere eşlik ediyor; ancak kişisel fikrim daha güzel bir kapanış seçilebileceği yönünde. glasslip Son olarak serinin kadrosu incelendiğinde P.A. Works animelerinde emeği geçen pek çok isim listede görülüyor.True Tears’da görev alan Junji Nishimura, serinin yönetmen koltuğunda Hanasaku Iroha – Blossoms for Tomorrow bölüm yönetmenliğini yapan Takefumi Anzai ile çalışıyor. Tari Tari kadrosundan Rika Satou ve Nishimura senaryodan sorumlu iken yine P.A. Works animesi Red Data Girl’den Miki Takeshita karakter tasarımları ve animasyon yönetmenliğini yapıyor. Son olarak Akito Matsuda Lantis başlığı altında müzikleri besteliyor.

Umarım ilk bölümün durgunluğu sizleri bir bölüm daha izlemekten ve Glasslip gibi P.A. Works’e ait orijinal TV serisi formatındaki bir seriye sonunun nasıl ilerleyeceğini düşünmeksizin bir şans daha vermekten alıkoymaz. Herkese iyi seyirler.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?