Komi-san wa, Comyushou desu. Anime Oluyor

Komi-san wa, Comyushou desu. Mangası Anime Oluyor

Komi-san wa, Comyushou desu

Tomohito Odo’nun sevilen mangası Komi-san wa, Comyushou desu. (Komi Can’t Communicate) serisinin animeye uyarlanacağı açıklandı. Romantik komedi türündeki seriden kısa bir tanıtım videosu da paylaşıldı. 

Ekim ayında yayımlanması planlanan seri OLM Stüdyosu imzası taşıyacak. Animenin yapım ekibi ve seiyuu kadrosu ise şöyle:

  • Baş Yönetmen: Ayumu Watanabe
  • Yönetmen: Kazuki Kawagoe
  • Senaryo: Deko Akao
  • Karakter Tasarımı: Atsuko Nakajima

Seiyuular;

  • Aoi Koga – Shoko Komi
  • Gakuto Kajiwara – Hitohito Tadano
  • Rie Murakawa – Najimi Osana

Komi-san wa, Comyushou desu. Anime Oluyor

Hikayeden kısaca bahsedecek olursak;

Okulun Madonnası, sessiz güzellik Komi-san diğer öğrenciler tarafından erişilemez biri olarak görülmektedir. Bir kişi dışında: Hitohito Tadano. Tadano’nun bu dünyadaki mottosu ise ”Durumu gözden geçir ve beladan uzak durduğundan emin ol.”dur. Ancak sınıfında kendini Komi-san ile yan yana otururken bulan Tadano böylece tüm sınıfın düşmanı haline gelmiştir bile. Aslında Tadano ve Komi bir kaza sonucu tanışmıştır. Bu kaza sonucu Tadano, Komi’nin insanlara karşı soğuk davranmadığını sadece zayıf iletişim becerilerine sahip olduğunu fark eder. Böylece Tadano, iletişim bozukluğunun üstesinden gelebilmek için Komi’ye yüz arkadaş edinme hedefinde yardım etmeye karar verir.

Manga serisi, 2020 yılında düzenlenen ve yaklaşık 180.000 kişinin katıldığı, ”Animeye Uyarlanması En Çok İstenen Manga Serileri” anketinde birinci olmuştu. 

2016 yılından beri devam eden manga serisi aslında ilk olarak 2015 yılında bir one-shot şeklinde okuyucu ile buluştu. Oldukça beğenilen manga böylece serileşmeye başladı ve haftalık Shounen Sunday dergisinde yayımlanmakta. Romantik komedi türündeki seri bakalım animesi ile de beğenilecek mi?

 

 

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?