Tokyo Revengers

Sıcak Sıcak: Tokyo Revengers

Tür: Okul, Dram, Shounen, Aksiyon

Eser: Ken Wakui

Senaryo: Yasuyuki Muto

Yönetmen: Koichi Hatsumi

Müzik: Hiroaki Tsutsumi

Kodansha Manga Ödüllerinde En İyi Shounen Manga ödülünü kazanmış seri olan Tokyo Revengers, 11 Nisan tarihinde ilk bölümü yayınladı. Bu yıl bahar animeleri bir hayli güzel iken bu anime de oldukça merak uyandırıyor. Tabi bir de manganın live-action filminin çıkacağı duyuruldu. Tsutomu Hanabusa’nın yönetmenliğini üstlendiği filmin çekimleri geçtiğimiz kış aylarında başlamıştı ancak, pandemi nedeniyle Mayıs ayında çekimlerin askıya alındığı duyurulmuştu. Animesi’nin daha önce çıkmış olması iyi mi kötü mü bilemedik tabi. E o zaman haydi hep beraber ilk bölümü incelemeye geçelim:

edens zero

Bitik bir hayatı olan Takemichi Hanagaki’nin ortaokuldaki sevgilisi olan Hinata Tachibana ve kardeşi’ninTv’de toplumun huzurunu kaçıran Tokyo Manji Çetesi tarafından öldürüldüğü haberini görmesiyle birinci bölümümüz başlamaktadır. Takemichi eski sevgilisi hakkında düşünürken kendisini on iki yıl öncesinde bulur. Başta sadece bir anımsa olarak düşünse de yine da parkta kurtardığı çocuğun Naoto Tachibana’ya ablasının ve kendisinin öleceği tarihi söyler. Takemichi Naoto ile el sıkışmasından sonra geleceğe geri döner ve her şeyin rüya olduğunu sanar. O sıra da Genç Naoto’nun yanına gelip Takemichi’nin geçmişe yolculuk yaptığını, kendisinin hayatını kurtardığını söyler. Ama maalesef ablasını kurtaramamıştır.

Mangasındaki aksiyon kısımları baya iyi olmuş. Okurken heyecanlanmamak elde değil. Bir de bunlar ortaokul veletleri, bunların çete kurmasından ne olur? Diye düşünmemenizi sağlayan bir manga. Zira çocukların bile yeri geldiğinde ne kadar acımasız olabileceğini görmekteyiz. Karakterlerin tasarımlarını da ayrı bir beğendim. Ana karakterlerin zaman içerisinde değişimleri, yan karakterlerin kendilerine ait özellikleri ve giyim tarzları çok güzel. Her karakterin dış görünüş olarak farklı tasarımlara sahip. Her şey ayrıntı diyebilirim. Karakterlerin zaman içerisinde değişen tarzları, vücut tipleri… Anime müzikleri de yerinde ve dikkat çekici olmuş.

edens zero

Naoto’nun özel isteği üzerine Takemichi ne yapabilecek?

Tokyo Manji Çetesi çetesiyle baş edebilecek mi? Çetenin başına geçebilecek mi?
Bunlar bir merak konusu. Hikayenin gidişatını hep birlikte izledikçe göreceğiz.

İlk bölüm ve yeni bölüm yorumlarınızı eksik etmeyi unutmayın!

Hızlıca Paylaş!