Edens Zero

Sıcak Sıcak: Edens Zero

Tür: Shounen, Aksiyon, Komedi, Macera, Bilim-Kurgu, Fantastik

Eser: Hiro Mashima

Senaryo: Mitsutaka Hirota

Yapımcılar: Kodansha, Magic Capsule, Nikkon Television Capsule

Yönetmen: Shinji Ishihara (şef), Yūshi Suzuki

Müzik: Yoshihisa Hirano

Seiyuular: Shiki Granbell (Takuma Terashima), Rebecca Bluegarden (Mikako Komatsu), Happy (Rie Kugimiya), Elsie Crimson (Sayaka Ohara), Ziggy (Houchuu Ootsuka), Homura Kougetsu (Shiki Aoki), Weisz Steiner (Hiromichi Tezuka), Mother (Kikuko Inoue), E.M. Pino (Shiori Izawa).

Açılış Şarkısı

Kapanış Şarkısı

Fairy Tail’in bitmesinin ardından kısa bir süre sonra Hiro Mashima’nın mangası olan Edens Zero animesi duyuruldu. Nihayet 11 Nisan Pazar günü ilk bölüm yayınladı. 2021 Bahar animelerinden olan Edens Zero, mangaka’nın önceki yayınlanan serisi Fairy Tail olduğu için baya merakları üzerinde toplandı. Hadi o zaman merakla beklenen animenin ilk bölümüne birlikte bakalım:

Bölümümüz Shiki’nin çocukluğunda büyükbabası ve robot arkadaşı Michael ile Granbell’de bir konuşmasıyla başlamakta. Granbell, sadece robotların olduğu eski bir eğlence parkıdır. Shiki’nin Granbell’de oluşu ise tam bir gizem.

100 yıldır insanların ayağını basmadığı Granbell’e Rebecca ve Happy’nin yolları düşer. Rebecca’nın görünüşü Lucy ile benzese de Rebecca daha cesur ve olayların ortasında olmaktan çekinmeyen biridir. Canımız Happy’miz ise robottandır. (Arada Natsu diye bağırışlarını özlemiyorum değil…)

Granbell’ sakinleri olan robotlar Shiki’nin insanlarla kaynaşması ve yeni maceralar atılabilmesi için bir oyun oynarlar ve insanlığı düşmanı gibi gördüklerini söylerler. Rebecca’yı öldüreceklerini, Rebecca’nın uzay gemisini alıp insanlığı yok edeceklerini iddia ederler. Bunun üzerine ihanete uğramış hisseden Shiki robotlarla kavga etmeye başlar. Robotlarla kavga ederken büyükbabasından aldığı güç olan Eden Eter Tertibatını kullanılır. Bu güç vücudunun derinliklerindeki eteri ortaya çıkarıp düşmanıyla baş edebilecek bir güce dönüştürmesini sağlamaktadır.

Rebecca ihanete uğrayan Shiki’nin halini görünce onu bırakmak istemez ve uzay gemisine onu da alarak eğlence parkından kaçarlar.

Shiki’nin robotlar tarafından ihanete uğrama sahnesi duygusal olarak biraz sönük kalmış gibi. Öte yandan Fairy Tail gibi bir başlangıç hikayesi sağlanamamış. Elbette hikâye sadece ‘’Shiki’nin arkadaş edinmesi’’ ile kalmayacak birçok sürprizle şaşırtacaktır bizi. Tabi manga seyrinde devam ederse. Orijinal Fairy Tail karakterlerini arkada yemek yerken, oyun oynarken, yürürken, konuşurken görmek mümkün. Bu da izleyiciye nostalji yaratmıyor değil. Müziklere ise diyecek laf yok. Opening şimdiden dilime dolandı bile. Çerezlik ve hikâyenin gidişatına göre izleyici içine çeken bir anime. Bir şans verilmesini düşünüyorum. Ben animeyi izlemenizi öneriyorum. Her hafta yeni bölüm bekleme sabrına sahipseniz tabi…

Yeni yazılarda görüşmek dileğiyle!

İlk bölüm hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin!

Hızlıca Paylaş!