Animeye Uyarlanması En Çok İstenen 10 Manga Serisi

Hayranların Animeye Uyarlanmasını En Çok İstediği 10 Manga Serisi

Her ne kadar AnimeJapan 2020 etkinliği corona virüsü sebebiyle iptal edilse de etkinlik ekibi daha önceden hazırladığı bazı anket sonuçlarını paylaşmaya devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de animeye uyarlanması en çok istenen manga serileri. 1-16 Şubat tarihleri arasında, yaklaşık 180.000 hayranın katıldığı ankette ilk 10 sonuç şu şekilde:

10. Chainsaw Man

Mangaka: Tatsuki Fujimoto

Aslında manganın ismi her şeyi anlatıyor desek yeridir! Denji’nin yokluk içindeki hayatı evcil hayvan testere köpeği Pochita ile birleştiğinde sonsuza kadar değişmiştir. Artık büyük bir şehirde yaşayan Denji resmi bir Şeytan Avcısı olmuştur. Ancak yeni işi ve motorlu testere güçleri hakkında öğreneceği daha pek çok şey vardır.

 

9. Kusuriya no Hitorigot

Mangaka: Itsuki Nanao (Hikaye), Natsu Hyuuga (Hikaye), Nekokurage (Çizim)

Bir zamanlar fahişelerin bulunduğu bir bölgede büyüyen Maomao bir takım adamlar tarafından kaçırılıp imparatorluk sarayında düşük rütbeli bir hizmetçi olarak çalışmaya başlar. Kaçırılmadan önce eczacı olan 17 yaşındaki Maomao yıllarca sürecek olan bu köleliğinin sessiz sedasız bitmesini ummaktadır. Fakat araştırmacı ve pragmatik ruhu bu sessizliğini bozacaktır. Zira imparatorun doğan çocukları çok geçmeden ölüme yenik düşmektedir. Bunun bir lanet olduğunu düşünülse de Maomao bu durumun asıl sebebini araştırır ve ortaya çıkarır. 

 

8. Gokushufudou

Mangaka: Kousuke Oono

”Ölümsüz Tatsu” lakaplı, bir zamanların en bıçkın yakuza üyelerinden Tatsu artık bu işinden emekli olmuş suç sonrası kariyerine bir ev kocası olarak devam etmeye başlamıştır. Sıradan ev işlerine uyum sağlamaya çalışan Tatsu ev kocası olmanın da kendi içinde zorluklar barındırdığını öğrenmektedir. Eşiyle mutlu mesut yaşayan Tatsu böylece yakuzalık günlerini geride bırakıp tam anlamıyla bir ev kocası olmak için çabalamaktadır.

 

7. Tasuuketsu

Mangaka: Taiga Miyakawa

İnsanlar aniden ortadan kaybolmaya başlamıştır. Kendini ”İmparator” olarak ilan eden gizemli kişi türlü anonim mesajlar ile 5 insanı bir araya getirir ve onları bir oyuna dahil eder. Katılımcılar ”Ölmek mi yoksa yaşamak mı istersin?” sorusuna cevap verirken oyunun tek bir kuralı vardır: Çoğunluk ölür.

 

6. Act-age

Mangaka: Tatsuya Matsuki (Hikaye), Shiro Usazaki (Çizim)

Lise öğrencisi Kei Yonagi fakir bir ailenin kızıdır. Annesi öldükten sonra babası, onu ve iki küçük kardeşini terk etmiş böylece aileye Yonagi bakmak zorunda bırakılmıştır. Öte yandan bir oyuncu olmanın hayalini kuran Yonagi’nin karşısına bir fırsat çıkar. Yönetmen Sumiji Kuroyama’nın dikkatini çeken genç kızın oyunculuk yeteneği, kimilerinin potansiyel kendine zarar verme olarak nitelendirdiği aşırı ve doğuştan gelen Method Oyunculuğu yeteneğinden kaynaklanmaktadır. Öyle ki bu yetenek kontrol altına alınmazsa tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir.

 

5. SPY×FAMILY

Mangaka: Tatsuya Endou

Westalis ulusunun en büyük casusu Ajan Twilight, seçkin ve özel bir okula sızmak zorundadır. Bu görevi başarabilmek için psikiyatr Loid Forger kimliğini kabul  eden Ajan Twiligt bir belediye çalışanıyla evlenip üstüne bir de yetim bir kızı evlat edinir. Evlenip evlat edindiğine ise aldanmayın zira eşi olan Yor bir suikastçi, küçük kızı Anya ise bir telepattır. Bu tuhaf üçlü görevlerini tamamlayıp dünya barışını korumak için çalışırken bir de aile olmayı öğreniyor.

 

4. Boku no Kokoro no Yabai Yatsu

Mangaka: Norio Sakurai

Bu ilginç manga serisini ergenliğin karanlık tarafına odaklanan “korkunç bir psiko-gerilim” olarak tarif edebiliriz. Seri, okulun en alt tabakasından olan ve ruhunun derinliklerinde pusuda bekleyen katillik dürtüsünü her şeye rağmen saklayan Kyoutarou Ichikawa karakterine odaklanıyor.

 

3. Oniichan wa Oshimai!

Mangaka: Nekotoufu

Mahiro Oyama, kız kardeşine ait şüpheli bir ilaç aldıktan sonra hayatı tamamen değişen genç bir adamdır. Mahiro ilacı aldıktan sonra uyandığında kendini bir kıza dönüşmüş olarak bulur!

 

2. Atarashii Joushi wa Do Tennen

Mangaka: Dan Ichikawa

26 yaşındaki ofis çalışanı Momose önceki işinde sürekli patronunun baskı ve tacizlerine maruz kaldığından ötürü işini değiştirir. Yeni patronunun da aynı baskı gücünü kullanacağından endişelenen Momose, yeni patronu Shirasaki ile olan ilk karşılaşmalarında stresli karın ağrılarını ondan gizlemeye çalışır. Ancak Momose, tüm bu endişelerini ortadan kaldıracak derecede patronunun tam bir mankafa olduğunu fark eder.

 

1. Komi-san wa, Comyushou desu.

Mangaka: Tomohito Oda

Okulun Madonnası, sessiz güzellik Komi-san diğer öğrenciler tarafından erişilemez biri olarak görülmektedir. Bir kişi dışında: Shigeo Tadano. Shigeo’nun bu dünyadaki mottosu ise ”Durumu gözden geçir ve beladan uzak durduğundan emin ol.”dur. Ancak sınıfında kendini Komi-san ile yan yana otururken bulan Shigeo böylece tüm sınıfın düşmanı haline gelmiştir bile. Aslında Shigeo ve Komi bir kaza sonucu tanışmıştır. Bu kaza sonucu Shigeo Komi’nin insanlara karşı soğuk davranmadığını sadece zayıf iletişim becerilerine sahip olduğunu fark eder. Böylece Komi tüm cesaretini toplayıp insanlarla iletişim kurma konusunda Shigeo’dan yardım ister.

 

Peki sizlerin animeye uyarlanmasını istediğiniz manga serileri hangileri?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?