İzlerken Karnınızı Acıktıracak Animeler

İzlerken Karnınızı Acıktıracak Anime Serileri

1. Shokugeki No Soma

İzlerken Karnınızı Acıktıracak Animeler
Sezon Sayısı: 6
Birinci Sezon Bölüm Sayısı: 24
Diğer Her Bir Sezonun Bölüm Sayısı: 12
Yılları: 2015-2020

Küçüklüğünden beri babasının restoranında, babasına yardım eden Soma 15 yaşına gelmiştir. Soma’nın en büyük hayalı babasının restoranını devralmaktır. Soma yıllar boyu babasına yardım ettiğinden dolayı şef olmak için gerekli yaratıcılık, yetenek ve gerekli yemek bilgilerine sahip olmuştur. Bir gün babası restoranı kapama kararı alır. Bu kararın ardından Soma’yı çok ünlü bir gastronomi okulu olan Tootsuki Akademisine gönderir. Eğer Soma, Tootsuki Akademisini ilk 10 nun içinde bitirirse babası ona restoranı devralabileceğini söyler. Soma’nın ise bilmediği çok önemli bir detay vardır. Bu okuldan sadece öğrencilerin %10’nu mezun olabilmekte ve okulda son derece üst seviye yemek savaşları yapılmaktadır.

2. Yakitate!! Japan

İzlerken Karnınızı Acıktıracak Animeler
Bölüm Sayısı: 69
Yılı: 2004

Küçüklüğünden beri ekmek yapımı ile uğraşan Azuma her ülkenin kendine ait bir ekmeği olduğunu fark etmiş fakat Japonya’ya ait özel bir ekmek olmadığını görmüştür. Azuma’nın hayatındaki en büyük hedefi Japonya’ya özgü bir ekmek yapmaktır. Azuma ilk ekmek yapmaya başladığında, ona ekmek yapmayı öğreten kişi Azuma’nın “Güneşin Ellerine” sahip olduğunu anlar. Bu özelliğe sahip olan insanların el sıcaklığı ekmek yapımı için idealdir. Yıllar sonra Azuma, Tokyo’ya gider ve Pantasia’da işe girer. Orada her yıl en iyi ekmek yapanları seçmek için bütün şubeler kendi arasında yarışmaktadırlar. Azuma ise en iyi olmak için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır.

3. Toriko

İzlerken Karnınızı Acıktıracak Animeler
Bölüm Sayısı: 147
Yılı: 2011

Toriko’nun yaşadığı dünyada hamburger ağaçta yetişmekte, dağlar dondurma ve çikolatadan oluşmakta, volkanlar patladığında lav yerine akışkan peynir akmaktadır. Toriko’nun yaşadığı bu dünya en iyi dönemini yaşamakta ve bu döneme “Gurme Dönemi” denmektedir. Yaşayan insanların ve şeflerin yapmayı en sevdiği şey ise görünüş ve tat olarak en iyi yemekleri hazırlamaktır. İçinde Toriko’nun da bulunduğu nadir bulunan yiyecekleri arayan maceracı bir grup bulunmaktadır. Bu maceracı gruba “Gurme Avcıları” denmektedir. Toriko, kendisine özgü güzellikleri olan beş özel gurme avcısı grubunun içerisindedir. Şeflerin en büyük hedefi ve onuru yaşamları boyunca yapabilecekleri en iyi tam akşam yemeği menüsünü oluşturmaktır. En iyi malzemeleri bulmak için Toriko bir sürü ilginç maceraya atılmaktadır. Ayrıca belirtelim ki serinin, One Piece ve Dragon Ball ile yaptığı ortak bölümü de bulunmakta. Eğer One Piece veya Dragon Ball hayranı iseniz bu animeyi özellikle tavsiye ederiz.

4. Gin No Saji

İzlerken Karnınızı Acıktıracak Animeler
Sezon Sayısı: 2
Her Sezonun Bölüm Sayısı: 12
Yılları: 2013-2014

Yuugo Hachiken, çok çalışkan bir öğrencidir. Orta okulda ondan beklenin çok aşağısında kaldığı için liseye geçerken baskılardan ve beklentilerden kaçmak amaçlı Ooezo Ziraat Liseni tercih eder. Hachiken, bu okulu tercih eden öğrencileri küçümseyerek, bu okulda çok başarılı olacağını düşünür fakat yanılır. Sınıf arkadaşlarının hepsi bütün hayatı boyunca çiftlikte yaşamış çocuklar oldukları için yemek, sebze, çiftlik hayvanlarının yönetimi vb. konularda çok başarılardır. Hachiken’ nin bütün bu yeni ortama nasıl alıştığını ve kendine gelecek ile ilgili bir hedef aradığı komik ve de bir o kadar eğlenceli bu macerayı kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

5. Koufuku Graffiti

İzlerken Karnınızı Acıktıracak Animeler
Bölüm Sayısı: 12
Yılı: 2015

Orta okulda olan Ryou Machiko’ ya göre iyi bir eş olabilmenin en önemli parçasından biri iyi yemek yapabilmektir. En azından anneannesi ona öyle öğretmiştir. Machiko’nun yemek yapma yetenekleri orta okul öğrencisine göre çok daha ileri düzeydedir. Anneannesi öldükten sonra kuzenin yanına taşınan Machiko’nun yaptığı yemekler aşırı güzel gözükmekte ve kokmakta. Yanında kaldığı kuzeni ve okulda tanıştığı arkadaşı ile yemek yapıp, yemek yedikleri tatlı bir anime serisi.

6. Bartender

İzlerken Karnınızı Acıktıracak Animeler
Bölüm Sayısı: 11
Yılı: 2006

Ginza’nın karışık sokaklarında saklı kalmış olan Eden sokağında, Ryuu Sasakura tarafından işletilen bir tane bar bulunmaktadır. Ryuu tadabileceğiniz en iyi içkileri karıştıran dahi bir barmendir. Fakat bu bar herkesin bulabileceği bir bar değildir. Ancak Eden sokağı sizi seçerse bulabilirsiniz. Her gün çeşitli müşteriler gelip, kendilerine özgü dertlerini paylaşmaktadırlar. Ryuu ise her defasında müşterilere en uygun içkiyi bulmaktadır.

7. Dagashi Kashi

İzlerken Karnınızı Acıktıracak Animeler
Sezon Sayısı: 2
Her Sezonun Bölüm Sayısı: 12
Yılları: 2016, 2018

Shikada ailesi dokuz nesildir kırsal bir bölgede Shikada Dagasi adlı geleneksel Japon şekerlemeleri satan bir dükkan işletmektedirler. Kokonotsu Shikada, manga çizeri olmayı hedeflediği için dükkanı devralmak istememektedir. Bu durum tuhaf bir kişiliği olan Hotaru Shidare ile karşılaştığında değişmeye başlar. Shidare’nin bu küçük dükkana geliş nedeni Kokonotsu’nun babasını kendi şeker firmaları için çalışmasını istemek içindir. İlk başta Kokonotsu bu fikre karşı çıksa da sonradan aklına çok güzel bir fikir gelmiştir. Bu fikir ise Shidare’yi kendi dükkanın başına geçirmektir böylece kendisi manga çizeri olabilecektir. Geleneksek Japon şekerlerini denedikleri bu komik animeyi herkese tavsiye ederiz.

8. Isekai Shokudou

İzlerken Karnınızı Acıktıracak Animeler
Bölüm Sayısı: 12
Yılı: 2017

Nekoya, batı yemekleri ve geleneksel Japon yemeği sunan popüler bir restorandır. Dışarıdan çok normal gözüken bu restoranın, özel müşterileri vardır. Cumartesi günleri kapalı gözükmelerine rağmen haftanın bu özel gününde, kapı bambaşka bir dünyaya açılmaktadır. Bu dünyadaki müşterilerin hepsi ejderhalar, elfler, periler, büyücüler ve daha birçok farklı türlerdedir. Restoranın sahibi ve şefi ise bu özel müşterilere en sevdikleri yemekleri sunmaktadır.

9. Udon No Kuni No Kinino Kemari

İzlerken Karnınızı Acıktıracak Animeler
Bölüm Sayısı: 12
Yılı: 2016

Souta Tawara şehir hayatından uzaklaşmak için çocukluğunda yaşadığı eve geri döner. Ailesi artık yanında olmasa da, çocukluğunun geçtiği evi görünce eski güzel anıları canlanır. Evlerinin altında sahip oldukları udon dükkanın içini gezerken içinde uyuyan bir çocuk bulur. Souta bulduğu bu çocuğa hemen kıyafet verir ve beraber yaşamaya başlarlar. Bir gün tesadüfen öğrenir ki baktığı çocuk aslında evinin bulunduğu yerde yaşayan bir Japon rakunudur. Souta, adını Poko koyduğu bu sevimli rakun çocuk ile beraber vakit geçirmeye başladıkça udon dükkanı da tekrar canlanmaya başlar.

10. Ristorante Paradiso

İzlerken Karnınızı Acıktıracak Animeler
Bölüm Sayısı: 11
Yılı: 2009

Nicoletta küçük bir kız iken annesi başka biri ile evlenmek için onu bırakıp Roma’ya gider. 15 yıl sonra artık genç bir hanım olan Nicoletta da annesinin hayatını mahvetmek için Roma’ya onun peşinden gider. Annesini takip ederken Casetta dell’Orso adlı bir restorana girdiğini görür. Nicoletta da bu mekana adım atar ve adım attığı anda her şey değişir. Nicoletta daha fark etmeden, annesinin hayatını mahvetme planları kaybolur. Bu restoran sayesinde kendini normal, keyifli ve hafif aşk içeren sıradan bir hayatın içinde bulur.

11. Kakuriyo No Yadomeshi

İzlerken Karnınızı Acıktıracak Animeler
Bölüm Sayısı: 26
Yılı: 2018

Üniversite öğrencisi olan Aoi’nin dedesinden ona aktarılan bir yeteneği vardır. O da ayakashi adlı normalde insan ile görülmeyen yaratıkları görebilmektir. Bir gün Aoi küçük ayakashileri beslerken bir şeytan belirir ve Aoi’yi kaçırır. Aoi dedesinin ölmeden önce şeytana borçlandığını öğrenir. Borçlarının kapanması için Aoi bu şeytan ile evlenmek zorundadır. Aoi bunu kabul etmez ve ayakashiler için yemek yaptığı bir yer açar. Böylece dedesinin borcunu ödemeye başlar.

12. Piace: Watashi No Italian

İzlerken Karnınızı Acıktıracak Animeler
Bölüm Sayısı: 12
Yılı: 2017

Yaz tatilinde iken yarı zamanlı işe girmek isteyen Moria Nanase, İtalyan restoranı olan Trattoria Festa’da işe girer. Moria ilk başta bu restoranı çok sevimli ve evine yakın bulduğu için çabucak alışmıştır. Yeni işi ile birlikte adını daha önce hiç duymadığı İtalyan yemekleri ve birbirinden değişik kişiliğe sahip çalışanlarla karşılaşmıştır. Anime, Moria’nın diğer çalışanları tanımaya çalışırken ve yemekleri öğrenirkenki komik maceralarını anlatmaktadır.

13. Ramen Daisuki Koizumi-san

İzlerken Karnınızı Acıktıracak Animeler
Bölüm Sayısı: 12
Yılı: 2018

Okulda güzelliği ile bilinen Koizumi’nin sınıflarındaki arkadaşalarının bilmediği bir özelliği vardır. Bu da ramene olan tutkusu. Sadece değişik ramenlerin tadına bakabilmek için saatlerce güneşin altında kalabilir veya evinden günlerce uzak bir yere gidebilir. Koizumi’nin ramene olan tutkusunu sınıf arkadaşı olan Yuu Oosawa fark etmiştir. Artık Koizumi ramen maceralarında yalnız değildir. Sınıf arkadaşı Yuu Oosawa, ramenin ne kadar değişik tatlara sahip olabileceğini öğrenir.

14. Wakako-Zake

İzlerken Karnınızı Acıktıracak Animeler

Bölüm Sayısı: 12
Yılı: 2015

Murasaki Wakako, 26 yaşındadır. Yalnız yemeği ve içmeyi çok sevmektedir. Özellikle işte moralini bozan veya canını sıkan bir durum varsa. Bu anime Wakako’nun yediği yemekleri ve içki kombinasyonlarını anlatmaktadır..

Hızlıca Paylaş!