2016’nın En İyi 5 PC Oyunu

2016’nın En İyi 5 PC Oyunu

Bundan uzun yıllar sonra geriye dönüp baktığımda en net hatırlayacağım yıl 2016 olacak galiba. Yok böyle bir sene. Yok yani. “Bi bitsin artık” dediğimiz 2016’nın şu son günlerinde biz de oyunlara kısaca bir geri dönüp bakalım istedik. Tabii sadece PC oyuncusu olduğumdan (master race, baby!)  Final Fantasy XV, Uncharted 4 ve The Last Guardian gibi harikaları kaçırmış oldum ancak PC’de de iyi oynadık bu sene. İşte bize göre 2016’nın en iyi 5 PC oyunu şunlar;

5) Total War: Warhammer

2016'nın En İyi 5 PC Oyunu

“Total War bu sefer fantastik olacak” denildiğinde hepimiz “Yok artık” demiştik. Ancak sonra Warhammer adını görünce bir rahatladık fakat içimiz yine huzursuzdu. Ama Creative Assembly kararlıydı, Rome ve Attila’dan sonra iyi bir Total War gerekiyordu. TW:W tek kelimeyle harikaydı; Hem Total War havasını hem de Warhammer evrenini çok iyi yansıtıyordu. Oynamalara doyamadık.

4) Titanfall 2

2016'nın En İyi 5 PC Oyunu

Bu senenin en ilginç hikayelerinden biriydi Titanfall 2. Kimse iyi olmasını beklemiyordu. Hatta kimse oynamayı beklemiyordu. Ama acayip bir şey oldu, Titanfall 2 çıktı ve herkes bir anda oyunun ne kadar iyi olduğunu söylemeye başladı. Bizce de senenin en iyi oyunlarından biriydi. Hatta ve hatta en iyi bilimkurgu oyun senaryolarından birine sahipti. Multiplayer’ı taş gibiydi. Respawn şeytanın bacağını kırdı bu sefer.

3) XCOM 2

2016'nın En İyi 5 PC Oyunu

Saçımı başımı yoldurdu bu oyun bana. Normalde, çalışan her oyuncu insan akşam eve geldiğinde “açayım bi oyun rahatıma bakayım” der değil mi? Ben ise gün içindeki stres yetmiyormuş gibi bir de XCOM 2 oynuyor ve uzaylıların nefesini ensemde hissediyordum. Sıra tabanlı yapısı, üs yönetimi, bir bir kaybettiğim askerler, uzaylılar derken sıyırmaya ramak kalmıştı sonlarına doğru. Firaxis, strateji türünün babası olduğunu bir kez daha ispatlamıştı.

2) Battlefield 1

2016'nın En İyi 5 PC Oyunu

Siz 64 kişilik Amiens haritasını daha oynamadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz. 1. Dünya Savaşı’nın kaotik havasını en iyi yansıtan yapım oldu Battlefield 1. Bir de siperden sipere atlarken yerin göğün top sesleriyle inlemesi yok mu, offff… Durun ben gidip bir el daha oynayayım.

1. DOOM

2016'nın En İyi 5 PC Oyunu

Oyun bu arkadaşlar, DOOM… FPS dediğin DOOM’dur. Aksiyonun dozunun bir an bile olsun düşmediği, kanın oluk oluk aktığı, attığınız her yumrukta bünyede oluşan rahatlama hissidir DOOM… Anlatılmaz yaşanır, müzikleri kafa yapar, kafa kırdırır. Multiplayer’ı biraz üzdü bizleri ancak tek kişilik modu o kadar sağlamdı ki tekrar tekrar oynadık hiç üzülmedik, verdiğimiz her kuruşa değdi. 2016’nın en iyi oyunu kesinlikle seneler sonra FPS’nin babalarından gelen DOOM idi.

https://www.youtube.com/watch?v=KSZ4tSoumNk

Hızlıca Paylaş!