2016’nın En İyi 5 PS4 Oyunu

2016’nın En İyi 5 PS4 Oyunu Olarak Seçtiklerimiz

PS4 piyasaya çıkalı 3 yılı geride bıraktıysa da 2016 PS4 açısından oldukça önemli bir yıl oldu. Hem PS4 Pro’nun hem de 10 yıldır beklenen Final Fantasy XV ve The Last Guardian’ın arka arkaya piyasaya çıkması oldukça dikkat çekiciydi. Durum böyle olunca PS4 açısından oldukça güzel bir yılı geride bıraktık. İşte aralarından 2 tanesinin PS4 exclusive ve bir tanesinin konsollara özel olduğu 2016’da seçtiğimiz en iyi 5 PS4 oyunu.

5. The Last Guardian

en iyi ps4 oyunları listesi sıralaması

En az gizemli atmosferi ve kendine has dünyası kadar Trico ve kontrolünü gerçekleştirdiğimiz çocuğun arasında gelişen bağlar oldukça etkileyiciydi. Birtakım yapay zeka, kontrol ve kamera sorunlarına rağmen, pek çok oyuncu için Shadow of the Colossus ‘tan daha az etkileyici olsa da oyuncuya güzel duygular yaşatmayı başaran nadir oyunlardan biri olarak tarihe geçti The Last Guardian.

4. The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine

en iyi ps4 oyunları listesi sıralaması

DLC dediğin böyle olmalı işte! Yapımcılar amaçladıkları gibi eskinin Expansion Pack kavramını belki de yıllar sonra yeniden hayatımıza sokmayı başarmıştı. Oyunun geçtiği mekan Toussaint’ın dillere destan güzelliği, zengin içeriği ve görevleriyle bir DLC için oldukça büyüktü. Hatta birçok oyundan daha büyüktü kendisi. Senaryosu ve karakterlerinin belki bir önceki hikayesi kadar etkileyici olmaması göze çarpan tek kusuruydu.

3. Dark Souls 3

en iyi ps4 oyunları listesi sıralaması

Zorluğuyla kimilerine saç baş yolduran kimilerine de büyük eğlence sunan serinin son halkası Dark Souls 3 mükemmel tasarımlarının yanı sıra, karanlık ve olağanüstü bir dünyaya, en etkileyici boss savaşlarından bazılarına sahipti. Oyunun sonlarına doğru olan atmosfer başta olmak üzere oyunun birçok sahnesini unutmak pek de kolay değil. Dan Bull’un Dark Souls 3 için bestelediği parça oyunu harika özetliyor.

 

2. Uncharted 4

en iyi ps4 oyunları listesi sıralaması

Sony’nin exclusive oyunları arasında Uncharted serisinin her zaman yeri çok önemli olmuştur ve Uncharted 4 de bir istisna olmadı elbette. Naughty Dog her zaman olduğu gibi yine oldukça keyifli, harika bir macera sunmayı başardı. Oynaması kadar izlemesi de keyifliydi. Ayrıca not düşmek gerekirse Türkçe dublajın en güzel yapıldığı oyunlardan biri.

1. Final Fantasy XV

blank

Senaryonun işlenişindeki kusurlar ve havada kalan şeylerden ötürü serinin en iyi oyunları arasına giremese de sanat eseri oyun dünyası, müzikleri, PS4’ün sınırlarını aşıp PC ile yarışan inanılmaz grafikleri, ana karakterlerin birbiriyle olan kardeşliği, summonları, epik sahneleri, boss savaşları, tonlarca görev ve içeriğin olması, küçük detaylara gösterilen şaşırtıcı özen ile 10 yıllık emeği hissettiren bir oyun oldu Final Fantasy XV ve serinin son yıllardaki kötüye gidişatına dur demeyi başardı. Ayrıca tüm oyunlar arasında en iyi oyun sonu içeriğe sahip oyunlardan biri olduğundan oyunu bitirdikten sonra en az oyunun kendisi kadar devasa bir içerik sunuyordu ki 120 saat oynamış birinin bile görmediği pek çok şey olabiliyordu. Üstelik yeni içerikler gelmeye devam ediyor! Özellikle senaryoyu ve ara sahneleri zenginleştirecek yamayı, ekibimizdeki diğer karakterleri yönetebileceğimiz DLC’leri merakla bekliyoruz. Serinin hayranları ve yeni başlayacaklar için bir Final Fantasy olan Final Fantasy XV bize göre 2016’da konsol sahiperinin en büyük ayrıcalığı olmayı başardı.

Hızlıca Paylaş!