Yuukoku no Moriarty Animesinin Seiyuu Kadrosu

Yuukoku no Moriarty Animesinin Yapım ve Seiyuu Kadrosu Açıklandı

Yuukoku no Moriarty Animesinin Seiyuu Kadrosu

Moriarty kardeşler (Serinin yayımlanan ilk afişi)

Hatırlarsanız geçtiğimiz kış çizimleri Miyoshi Hikaru’ya hikayesi ise Takeuchi Ryousuke’ye ait Yuukoku no Moriarty (Moriarty the Patriot) isimli manganın anime serisine uyarlanacağı haberini paylaşmıştık.

Merakla beklenen anime serisinin yapım ve seiyuu kadrosu nihayet açıklandı. Habere göre Production I.G Stüdyosu imzası taşıyacak olan serinin yönetmenliğini Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru ve Joker Game serilerinden tanıdığımız Kazuya Nomura yapacak. Animenin karakter tasarımlarını ise Sengoku Basara serisiyle ismini duyuran Tooru Ookubo üstlenecek.

Yuukoku no Moriarty Animesinin Seiyuu Kadrosu

Sherlock Holmes ve ekibi

Seiyuu ekibi de açıklanan serinin kadrosunda deneyimli isimlerin yanı sıra yeni isimler de yer alıyor. İşte karakterler ve seiyuuları:

Seride Moriarty oğlu Albert’ın dikkatini çekmesiyle Moriarty ailesine evlatlık olarak kabul edilen William James Moriarty karakterini Souma Saitou seslendirecek. Aileye ikinci oğul olarak gelen William hem matematik profesörü hem de bir suç danışmanıdır.

Moriarty kardeşlerin en büyüğü olan Albert James Moriarty karakterini Takuya Satou seslendirecek. Albert, William ve onun öz kardeşi Louis’i evlatlık edinmeleri için ailesini ikna etmiştir. Daha sonrasında Albert kardeşleriyle birlikte ailelerini bir yangında öldürmek için onlara komplo kurmuştur. Şimdilerde ise İngiliz Ordusunda yarbay olarak görev yapmaktadır.

Yuukoku no Moriarty Animesinin Seiyuu Kadrosu

Mangadan bir kesit

William’ın küçük öz kardeşi Louis James Moriarty‘i ise Chiaki Kobayashi seslendirecek. Louis abisi William’a o kadar hayranlık duymaktadır ki ailelerini öldürdükleri yangında William’ın planının daha inandırıcı olması için kendini yakmıştır. Şimdilerde Moriarty malikanesini ve arsalarını yönetiyor.

Seride meşhur Sherlock Holmes karakterini ise Makoto Furukawa seslendirecek. Sherlock seride, polisin aydınlatamadığı vakalara yardımcı olmak için güçlü algısını ve tümdengelim yeteneğini kullanan bir danışman dedektifi olarak karşımıza çıkıyor.

Seride kendisi ve küçük kardeşi Moriarty ailesine evlatlık gelen William, İngiltere’nin sıkı sınıf sisteminin neden olduğu kötülükleri ortadan kaldırmaya çalışmaktadır.

2016 yılında başlayan ve halen devam etmekte olan manga 11. cildine ulaşmış bulunmakta. Anime serisinin de bir o kadar etkileyici olması beklenen yapımın çıkış tarihi ise henüz açıklanmış değil. Peki sizin seriye dair ilk izlenimleriniz neler?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?