İzlediğiniz Animelere Göre Anime Önerileri

İzlediğiniz Animelere Göre Anime Önerileri Listesi

1.Eğer Darling In The Franxx’i Sevdiyseniz Kill La Kill, ssss.Gridman, Eureka7’ı Sevebilirsiniz

İzlediğiniz Animelere Göre Anime Önerileri

Darling In The Franxx, biraz gizem, biraz mecha, biraz da romantik olan aynı zaman da konusu, karakter dizaynı ve karakterin anime boyunca gelişmesi açısından geçtiğimiz senelerde tüm anime sevenlerin favorilerinden olmuştu. Yine Darling In The Franxx gibi konusu olsun, hem romantik hem de macera içeren bir anime arıyorsanız opening müzikleri de güzel olan Eureka7‘ı öneririz. Darling In The Franxx’ten biraz daha uzun olan bu animenin uzun olmasına bakmayın, sürükleyici bir anime olduğu için bir bölümün nasıl bittiğini anlaşılmıyor. Aynı stüdyoyu paylaştıkları Kill La Kill serisi de çok sürükleyici olmakla birlikte mecha ve komik ögeler içermekte. Romantik bir animeden ziyade komik bir anime arıyorsanız Kill La Kill size göre. Son olarak ise sss.Gridman, yeni bir anime serisi olmakla birlikte eğer mecha seviyorsanız diğerlerine göre size daha çok hitap edebilir.

2.Eğer Fuuka veya Fukumenki Noise’u Sevdiyseniz Beck’i de Sevebilirsiniz

İzlediğiniz Animelere Göre Anime Önerileri

Fuuka ve Fukumenki Nosie hem çok güzel birer müzik animesi olmak ile birlikte müzik grubundakilerin hayatlarında yaşadıkları zorlukları ve mutlulukları anlatan serilerdendi. Ayrıca hem dram hem müzik hem de romantik ögeler içermeleri ile diğer müzik animelerinden çok daha farklı ve güzel animelerdi. Fuuka veya Fukumenki Nosie’u beğendiyseniz mutlaka Beck‘i de seversiniz. Yine benzer konsepte olan bu animenin albümü bile bulunmakta. Albümün bütün şarkılarını dinlemenizi tavsiye ederiz. Beck’in konusu ve karakter gelişimi Fuuka ve Fukumenki Nosie’a göre çok derin fakat biraz daha yavaş ilerleyen bir anime. Buna rağmen kesinlikle izlemeye değer bir anime. Müzik ve shoujo türünü seviyorsanız yine benzer bir konsepte olan ama daha fazla romantik ögeler içeren Nana‘yı da izlemenizi tavsiye ederiz.

3.Eğer Another’ı Sevdiyseniz Shiki, School Days ve Higurashi’yi de Sevebilirsiniz

İzlediğiniz Animelere Göre Anime Önerileri

Eğer gizem ve korku seviyorsanız bu animeler tam size göre. Another‘daki gibi gizem ile başlayıp korku ile biten bu animeler yavaş tempolu olmalarına rağmen çok sürükleyici seriler çünkü sürekli bir sonraki bölümde olayların nasıl geliştiğini merak ediyorsunuz. School Days ilk başta normal melankolik bir aşk hikayesine benzese de hiç beklenmedik olaylar ile sonlanıyor. Shiki ve Higurashi ise daha çok gizem ve korku ögeleri içermekte. Olayların gelişme şekli ile daha çok Another’a benzemekte.

4.Eğer Haikyuu!!’u Sevdiyseniz Yowamushi Pedal’ı da Sevebilirsiniz

İzlediğiniz Animelere Göre Anime Önerileri

Son dönemlerde en popüler spor animelerinden biri olan Haikyuu!! hem karakterleri ile hem de komik ögeler içeren ve en önemlisi sürükleyici maçları ile anime severlerin favori animelerinden biri oldu. Yowamushi Pedal da bu yönlerden Haikyuu!!’ya çok benzemekte. Gerek ilginç karakterleri olsun gerekse sürükleyici yarışlar olsun. Eğer spor animelerini seviyorsanız Yowamushi Pedal’ı mutlaka size tavsiye ederiz.

5.Eğer Mahou Shoujo Madoka Magica’yı Sevdiyseniz Mahou Shoujo Site ve Black Rock Shooter’ı da Sevebilirsiniz

İzlediğiniz Animelere Göre Anime Önerileri

Magical girl animelerine daha değişik bir bakış açısı kazandırması ile bilinen Madoka Magica 2011 yılına damgasını vuran animelerden biri olmuştu. Gerilim içeren bu animeyi beğendiyseniz benzer konsepteki Black Rock Shooter tam size göre. Black Rock Shooter aynı konsepte sahip olmasına rağmen Madoka Magica’ya göre daha çok yetişkinlere hitap etmekte. Aynı zamanda vocaloid hayranıysanız Black Rock Shooter’a bir şans verme ihtimaliniz yüksek. Zira seri, açılış şarkısı ile aynı adı taşımakta ve de şarkıyı Hatsune Miku söylemekte. Ana karakter de Hatsune Miku’dan ilham alınarak tasarlanmıştır. Yine Madoka Magica’nın daha çok korku elementlerini sevdiyseniz Mahou Shoujo Site serisi de size hitap edebilir.

6.Eğer Steins;Gate’i Sevdiyseniz Boku Dake Ga Inai Machi (Erased)’i de Sevebilirsiniz

İzlediğiniz Animelere Göre Anime Önerileri

2011 Yılında popüler olan Steins;Gate gizem içermek ile birlikte aynı zamanda Rintarou Okabe’nin hayatının keşfi olan zamanda yolculuğa götürmekte bizi. Eğer Steins;Gate’in zamanda yolculuğunu sevdiyseniz Erased serisi tam size göre. Animede kaçırılıp öldürülen sınıf arkadaşı Hinazuki Kayo olayı ve annesinin ölümünden suçlu bulunduğu cinayet arasında bir bağlantı olabileceğini fark eden Satoru bu gizemi çözmeye kararlıdır. Ayrıca bu serilere ek olarak gizem türünü seviyorsanız Durarara!!‘ya da muhakkak göz atmanızı tavsiye ederiz.

7.Eğer YuGiOh Sevdiyseniz Phi Brain: Kami No Puzzle’ı da Sevebilirsiniz

İzlediğiniz Animelere Göre Anime Önerileri

Kart oyunu ile oyun ve anime severlerin kalplerini çalan YuGiOh, birçok yaş grubuna hitap etmekle birlikte birçok değişik ana karakter içeren sezonları bulunmaktadır. Büyükler için 2000 yılında çıkan ilk sezonu ile mangasın (mangası daha ciddi olmak ile birlikte korku ögeleri de içermekte), küçükler için daha yeni sezonlarını tavsiye ederiz. Hangi sezondan başlarsanız başlayın bir çoğunda aynı kart oyununu oynamak ile birlikte bağımsız hikayeleri bulunmakta. Yine puzzle, kutu oyunu ve akıl oyunları çözdükleri ve macera dolu bir anime olan Phi Brain ise üç sezon olmasına rağmen çok sürükleyici olduğundan dolayı animenin nasıl bittiğini anlayamayacaksınız. Eğer daha önce izlemediyseniz size bu iki animeyi mutlaka tavsiye ederiz.

8.Eğer Fruits Basket’i Sevdiyseniz Kamisama Hajimemashita (Kamisama’s Kiss)’yi de Sevebilirsiniz

İzlediğiniz Animelere Göre Anime Önerileri

İlk olarak 2001 de bütün shoujo severlerin en sevdiği anime olarak yerleşen ve klasik shoujo animeler arasına giren Fruits Basket, özel güçleri olan Souma ailesine sonradan gelen Tohru’ nun hayatlarının nasıl değiştiğini gösteren aşırı tatlı aynı zamanda da üzücü bir anime. Tatlı ve üzücü bir anime olmasının yanında komik ögeler de içermektedir. 2019 yılında remake’ i çıkması ile ve ardından 2020 de remake’in ikinci sezonu ile tekrardan popüler olan Fruits Basket’i, shoujo anime seviyorsanız sakın kaçırmayın. Yine Fruits Basket gibi tatlı ve komik olan klasik shoujo animelerin bir diğeri ise Kamisama Hajimemashite tam size göre. Yakışıklı anime karakterleri içermek ile birlikte Fruits Basket’e göre biraz daha hafif ve komik olan bu animeyi sevebilirsiniz.

9.Eğer Great Teacher Onizuka(GTO) ‘yı Sevdiyseniz Gokusen’i de Sevebilirsiniz

İzlediğiniz Animelere Göre Anime Önerileri

Normal hocalara benzemeyen Onizuka, eski motorsiklet çetesi üyesi olmak ile birlikte Japonya’daki en iyi öğretmen olmayı hedeflemiştir. Öğretmen olarak girdiği prestijli lisede Onizuka’nın ne kadar iyi bir hoca olduğunu görmek için bütün sınıf öğretmenlerini kovdurmak ile ünlü olan bir sınıfa verirler. Onizuka normal bir hoca olmadığı için hem sınıfındaki öğrenciler ile bağ kurmaya başlar hem de ne kadar iyi bir hoca olduğunu kanıtlamaya çalışır. 2000’lerin başında popüler olan bu anime macera dolu, sürükleyici ve komik olması ile birlikte hem Japonya’daki sosyal problemler üzerinde durmakta hem de izleyicilere iyi bir fanservice sunmakta. Eğer izlemediyseniz tavsiye ederiz. GTO’yu daha önce izlediyseniz yine benzer bir konsepte olan Gokusen‘i size mutlaka tavsiye ederiz. Normal bir hoca olmayan Kumiko Yamaguchi erkek lisesinde matematik hocasıdır aynı zamanda yakuzaların başıdır. Tıpkı GTO gibi macera ve komedi dolu bu animeyi size muhakkak öneririz.

10.Eğer Death Note’u Sevdiyseniz Monster ve Psycho Pass’ı da Sevebilirsiniz

İzlediğiniz Animelere Göre Anime Önerileri

Anime sever olan da olmayanın da mutlaka bir kere izlediği Death Note, gerek heyecan verici psikolojik savaş olsun gerekse karakterleri ile birçok kişiyi animeye başlatmıştır. Eğer Death Note’u bu yönleri ile sevdiyseniz, Psycho Pass‘ı da sevebilirsiniz. Shinya Kogami ve Makishima Shogo arasındaki hem psikolojik hemde fiziksel savaş heyecanlı olmak ile birlikte çok da sürükleyici. 2012’de ilk çıktığında birçok anime severin favorisi olmakla birlikte yedi yıl sonra çıkan üçüncü sezonu ile tekrar gündeme geldi. Eğer başlamak için daha önce şansınız olmadıysa başlamanın tam zamanı. Death Note ve Pscho Pass’ın yanında daha uzun ve yavaş kalan Monster ise derin bir konuya ve sürükleyiciliğe sahip. Yine de gizem severlerin kaçırmaması gereken bir yapım olarak tavsiye ederiz.

Hızlıca Paylaş!