RPG Oyunu King’s Raid Animeye Uyarlanıyor

Güney Kore Yapımı RPG Oyunu King’s Raid Animeye Uyarlanıyor

RPG Oyunu King's Raid Animeye Uyarlanıyor

2016 yılında iOS ve Android için piyasaya çıkan Güney Kore RPG mobil oyunu King’s Raid’in animeye uyarlanacağı açıklandı. 13 milyonun üstünde indirilen sevilen karakter oyunu, King’s Raid: Ishi o Tsugumono-tachi (Heirs of the Will)  ismiyle önümüzdeki sonbahar  anime serisi olarak yayımlanacak.

Oyunun hikayesi Orvelia Kralı Kairu’nun İblis Kralı Angumundo’yu yendikten sonraki bir yüzyılda, kılıç ve büyücülük dünyasında geçiyor. Kasel ise bu huzurlu zamanlarda yaşayan bir toprak sahibidir. Kasel’in kaderi kendi topraklarında iblislerin ortaya çıktığını duyduğunda değişmeye başlar. Kasel bilge bir adamın rehberliğinde ve yoldaşlarıyla birlikte bir zamanlar huzurla dolu olan topraklarını korkutucu karanlığın elinden almak için işe koyulur. Böylece Kutsal Kılıç Aea’nın Seçilmiş Savaşçısı olmak için yoldaşlarıyla bir maceraya girişir.

RPG Oyunu King's Raid Animeye Uyarlanıyor

Fakat TV serisi, oyundan farklı olarak yeni bir hikaye anlatacak ve bu yüzden animede oyunda olmayan karakterler de yer alacak. Anime serisindeki baş karakterler ve seiyuuları ise şöyle:

  • Kasel – Kaito Ishikawa
  • Frey – Ai Kakuma
  • Cleo – Ari Ozawa
  • Roi – Kengo Kawanishi

OLM ve Sunrise Beyond stüdyoları iş birliğiyle hazırlanan serinin yönetmenliğini Makoto Hoshino üstlenirken serinin senaryosunda Megumi Shimizu yer alıyor. Karakter tasarımını Tatsuya Arai ve canavarların tasarımını Yu Yoshiyama üstlenirken serinin müziklerini ise Masahiro Tokuda hazırlıyor.

Aramızda oyunu oynayanlar var mı? Sizce anime serisi de oyunu kadar sevilecek mi? Ne dersiniz?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?