Tokyo Ghoul: Re

Sıcak Sıcak

Tokyo Ghoul: Re

Tokyo Ghoul 3. Sezon izle

“Metamorfoz” Tokyo Ghoul’un 3. sezonunun açılışı için en uygun sözcük bu olacaktır bence. Hikayenin kaldığı yerden, 2 yıl sonrasında Kaneki’nin başka bir karaktere evrilmiş haliyle karşılıyor ilk bölüm bizi. Animedeki yenilik hali sadece onla kalmıyor, Kaneki’den türetilmiş yeni Quinx cinsi ve ona mensup Quinx Squad ekibiyle de tanışıyoruz. Animedeki yeni karakter ve durumlara geçmeden önce tabii ki Kaneki’nin ilk dakikalardaki o yumuşak halleri beni benden almadı değil, geçen sezondaki o korkulan efsanevi imajından sonra bu yumuşak hali insanda hafiften yadırgama duygusu uyandırıyor.

Kaneki sadece ruhsal değişim geçirmemiş, saflarını da değiştirmiş ve CCG’nin dedektifi olmuş, yeni adı da Haise Sasaki. “Bu ne yahu” diyesim geldi, insan olsun, ghoul olsun bu kadar da taraf değiştirilir mi? Bu gidişle kaderin haşin rüzgarları Kaneki’yi oradan oraya daha çok savuracak gibi gözüküyor.

Tokyo Ghoul 3. Sezon izle

İlk bölümü, alt ve gerçek benliğinin açığa çıkma savaşıyla kapıyoruz ki bu mücadelenin sezonun ana teması olacağı aşikar. Bu sezonda Haise Sasaki’nin kaptanlığını yaptığı ekibiyle, Quinx türünden oluşturulmuş yeni karakterlerle tanışıyoruz. Umarım bu yeni karakterler seriye bol heyecan, aksiyon ve kanlı dövüşler katarlar.

Tokyo Ghoul ile ilgili kendimce gözlemlediğim sıkıntı, ilk sezondaki ilk iki bölüm sizi alıp götürürken sonrasında animenin durağanlaşmasıydı; o harikulade final bölümüne kadar. Ardından 2. sezon aksiyonu kademe kademe yükseltmiş, sahneleri şiddet soslarıyla lezzetlendirmiş ve elbette ki o sinema perdesine layık sinematografik final bölümüyle zirveye taşımıştı. Bu tür animelerde konuyu fazlaca yaymazlarsa izleyicideki merak ve etkileyicilik hissiyatını da son ana kadar korumuş olacaklarını düşünüyorum, şunu da söylemeliyim ki bu animeyle yapımcılar adeta sezon finali nasıl yapılır diye ders veriyolar. Final bölümlerini izlerken mest oluyorsunuz.

Benim Tokyo Ghoul:Re’den beklentim aksiyon ivmesinin final bölümüne kadar hızlı bir şekilde yükselmesi, daha seinen ağırlıklı, dövüş ve delilik ile dolu bölümler olacak. Dram da bekleniyor tabii, ama adı üstünde bu Tokyo Ghoul.

Sizin bu sezondan beklentileriniz neler?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?