Steins;Gate 0

Sıcak Sıcak

Steins;Gate 0 1. Bölüm

Steins;Gate 0 1.Bölüm izle

 

Tür: Bilim-Kurgu, Gerilim

Bölüm Sayısı: 23+1

Yönetmen: Kenichi Kawamura

Senaryo: Jukki Hanada

Karakter Tasarımı: huke, Tomoshige Inayoshi

Müzik:  Moe Hyūga , Nobuaki Nobusawa , Takeshi Abo

Stüdyo: White Fox

Seiyuular:  Mamoru Miyano (Okabe Rintarou), Hanazawa Kana (Shiina Mayuri), Imai Asami (Makise Kurisu), Seki Tomokazu (Hashida Itaru), Tamura Yukari (Amane Suzuha), Hiyajou Maho (Yahagi Sayuri)

Açılış Şarkısı: Fatima – Kanako Itou

Kapanış Şarkısı: LAST GAME – Zwei

2018 yılı ilkbahar sezonunun en merakla beklediğim serisi,  Steins;Gate 0 oldu. 7 yıllık aradan sonra sonunda Steins;Gate bizlerle… Yönetmeni ve karakter tasarımcısının değişimini duyduktan sonra içimde bir şüphe oluşmuştu. Ya ilk sezonu gibi olmazsa? Ya çok fazla göze batan çizimlerle karşımıza gelirse? Ama ilk bölümüyle birlikte tüm bu şüphelerim ortadan kalktı.

Animemizin ilk bölümü, ilk sezonu izlemeyen insanlar için biraz anlaşılması zor olacaktır. O yüzden Steins;Gate 0’i izlemeden önce ilk sezonunu izlemeniz oldukça önemli. Hem konuya daha hakim olacaksınızdır hem de animeyi izlemek daha eğlenceli bir hale gelecektir.

Hikayemiz 7 Haziran 2036 (Gelecek) tarihinden bir görüntü ile başlıyor. Mayuri, Suzuha ve Mayuri’nin kollarında bir kız çocuğu? Mayuri’nin her zamankinden farklı ses tonu ve ciddi konuşması gelecekte olan sahnenin önemini göstermek için oldukça güzel bir seçim olmuş.

Steins;Gate 0 1.Bölüm izle

Ve şimdi asıl zamana geri dönüyoruz. Tarih 10 Aralık 2010. İlk sezonu izlemesine rağmen alakayı anlamayanlar olabilir onlar için kısa bir açıklama yapayım. İlk sezonun 23-24.bölümleri arasında Okabe’nin geçmişe (23 Temmuz 2010) gidip Kurisu’yu kurtarmaya çalıştığı zamanı bir çoğumuz hatırlıyordur. Bu sezonun dünya çizgisinde Okabe ilk denemesindeki başarısızlığın şokunun üstesinden gelememiştir. Kurisu’yu kurtaramayacağını düşünüp beta çizgisinde kalmaya karar verir.

Hala bu olayın etkisinde olan Okabe uzun süredir laboratuvara uğramamış ve Mayuri dışında hiçbir üye ile görüşmemiş, terapiye başlamıştır. Terapi ve geçen aylardan sonra Okabe için artık herkesle buluşma zamanı gelir. Böylece diğer karakterleri sırasıyla görmeye başlıyoruz. Hepsini görmek Okabe’ye olduğu kadar bana da nostaljik geldi.

Steins;Gate 0 1.Bölüm izle

Olaylar geçer durur, Kurisu’nun adını duyan Okabe’nin acısı sürekli tekrarlanır. Bu sahnenin uyandırdığı hisler çok etkili ve güzel yansıtılmış.

Steins;Gate 0 1.Bölüm izle

 

Hikayemiz Okabe’nin üniversite hayatına bakmakla giderken bu sezonun önemli karakterlerinden biri ile karşılaşıyoruz. Hiyajou Maho isimli karakterimiz Okabe’nin hikayesini nasıl etkileyeceğini önümüzdeki bölümlerde göreceğiz.

Steins;Gate 0 1.Bölüm izle

Okabe’nin bu ifadesini eklemeden yazıyı bitirmek istemedim. Evet Okarin gördüklerin daha başlangıç. Daha ne maceralar bekliyor bizi seninle beraber sabırsızlıkla bekliyoruz.

Steins;Gate 0 1.Bölüm izle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?