Soredemo Sekai wa Utsukushii

Sıcak Sıcak

Soredemo Sekai wa Utsukushii

Soredemo Sekai wa Utsukushii

Tür: Macera, Komedi, Romantik, Fantastik, Shoujo

Yayınlanma Tarihi: 06.04.2014

Firma/Stüdyo: Studio Pierrot

Yönetmen: Hajime Kamegaki

Başlıca Seiyuular: Shimazaki Nobunaga (Livius Orvinus Ifriqiyah), Maeda Rena (Nike Remercier)

Mangaka: Dai Shina

Açılış: Beautiful World – Joanna Koike

Kapanış: Promise – Rena Maeda

Still World is Beautiful

Dünya hala Güzel

2014’ün ilkbaharına güzel, sakin ve tarihsel öğeler içeren bir animeyle başlamak kötü olmayacaktır heralde. Fantastik bir dünyanın kapısına küçük deliğinden bakmaya başlayarak bambaşka bir çevrede kendinizi buluyorsunuz. Tarihsel açıdan ufak detaylar gözünüzün önünde sırıtabiliyor. Ülkelerin krallıklarla yönetildiği bir sistem ve biraz da fantastik öğelerini bu sayede çıkarabildiği farklı bir kurgu. Konusuna ufaktan giriş yaparak şöyle diyebiliriz; Güneş Krallığı gibi güçlü bir ülke, Yağmur Krallığına özerlik verebilmek için Yağmur Krallığındaki kızlardan herhangi biriyle evlenmesini yani politik bir birleşmeye yer vermesini ön görmüştür. Şansı açık olmayan ana karakterimiz Nike Lemercier, evlenmek için yeni bir şehre adımını atmıştır ve bundan sonrası ise artık O’nun Maceraları diye bir kitap gibi olaylanmaya başlar.

Soredemo Sekai wa Utsukushii

Açılış müziği kendine has havasına hoş bir güzellik katmış ve görünen o ki Nike sanki bir vokalmiş gibi açılış müziğinde kendini gösteriyor tabii hafif shoujo kırıntıları da ortamdan eksik olmayacak şekilde. Kapanış müziği ise Nike’nin seiyuusu olan Maeda-san’dan geliyor tabii ki hoş prensimiz Livius’un tatlı mı tatlı yüzünü göstererek.

Soredemo Sekai wa Utsukushii

Çizimleri, mangasını okumama neden olan faktörlerden biriydi aynı şekilde anime halini de beğendiğim için şimdilik ”izlemeye devam” kısmıma ekledim.

İlk bölümden birkaç kare :

Soredemo Sekai wa Utsukushii

Genç bir prens ve onunla evlenecek olan biraz daha olgun bir leydi. Bakalım aralarındaki ilişkiler nasıl olacak?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?