Akuma no Riddle

Sıcak Sıcak

Akuma no Riddle

Akuma no Riddle

Tür: Aksiyon, Yuri, Okul

Yayınlanma Tarihi: 04.04.2014

Bölüm Sayısı: 13

Yönetmen: Kusakawa Keizou

Senaryo: Yoshimura Kiyoko

Firma/Stüdyo: Diomedea

Başlıca Seiyuular: Ayaka Suwa (Tokaku Azuma), Kanemoto Hisako (Ichinose Haru)

Açılış: Soushou Innocence – Maaya Uchida

Kapanış: #1: Paradox – Ayaka Suwa (Tokaku Azuma)
Tokaku Azuma çocukluğundan beri suikastçı olmak için zorlu eğitimlerden geçen bir kızdır ve şimdi yeni bir görevi vardır. Karma eğitim veren Myoujou Akademisi’nin Kurogumi sınıfı 12 suikastçı kızı bir araya getirir. Azuma da bu özel sınıfa yerleştirilen kızlardan biridir. Suikastçı kızların tek bir hedefi vardır, Ichinose Haru. Özel bir organizasyon tarafından hedef alınan Haru bu sınıfın olaylardan bir haber olan 13. kız öğrencisidir. Kızların amacı Haru hakkında bilgi toplayarak en şüphe çekmeyecek şekilde ortadan kaldırılmasıdır. Birbirinden psikopat kızların arasında en soğuk kanlısı olan Azuma, Haru ile aynı odayı paylaşır. Hedefi olan Haru’ya karşı hisleri olduğunu farkeder ve onu korumayı seçer. Böylece Haru ve Azuma’nın geriye kalan 11 sayko kıza karşı mücadelesi başlar.

Akuma no Riddle

İlk bölüm itibari ile konu hakkında ufak tefek tüyolar verse de ağırlıklı olarak karakter tanıtımlarıyla başlıyor. İlk bölümde kızların bir kısmını görüyoruz, 13 bölüm gibi kısa bir seri olduğu için büyük ihtimalle ikinci bölüm ile ekip toparlanır ve hedefin peşine düşülerek aksiyon başlar. Mangası 2012’de başlayarak hala devam etmekte bu yüzden biz hikayenin sadece bir kısmını animasyon olarak görebileceğiz. Animasyon olarak son dönem çıkan animelerden pek farklı değil. Yeni dönem animasyon teknikleri kullanılarak bol canlılık ve rengarenk karakteri var. Açılış ve kapanış müziklerini pek beğendiğimi söyleyemem, bir aksiyon serisi için ortalama karar müzikler. Son dönem animelerinde yeni bir ses arayışı ile seiyuu ekibi çoğunluk olarak amatör seslendiricilerden seçilmiş. Bu 13 bayan seiyuu her bölüm kapanış şarkısını biri seslendirecek.

Akuma no Riddle

12 psikopat kızın arasına yerleştirilmiş saf bir karakter olarak görünen Haru’nun pek de masum olmayan karanlık bir geçmişi var gibi görünüyor. Her bölüm bir bilmeceyi içerecekmiş bu bilmecelerin konuyla alakası nedir ya da Haru’ya çıkan bir kapı mı olacak belli değil. Henüz Yuri ağırlığını hissettirmemiş olan serinin nasıl bir aksiyonlu yuri olacağı merak konusu. Aslında seriyi ilginç kılan tek yönü bu olduğu söylenebilir. Hikaye klasik aksiyon sahnelerine ve “Seni ben koruyacağım” triplerine yeni bir bakış açısı getirirse bahar dönemi aksiyonları arasında iyi bir yeri olabilir şayet klişelere takılırsa ne kadar kaliteli animasyonu olursa olsun vasat bir aksiyon serisinin ötesine geçemez.

http://www.youtube.com/watch?v=Y5qCYKtl8F0

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?