Blade and Soul

Sıcak Sıcak

 Blade and Soul

Blade and Soul

Tür: Fantezi, Oyun, Dövüş Sanatları

Yayınlanma Tarihi: 04.04.2014

Yönetmen: Hamasaki Hiroshi

Karakter Tasarımı: Osada Eri

Firma/Stüdyo: Gonzo

Başlıca Seiyuular: Takao Yuki (Aruka), Takagaki Ayahi (Dan Roana), Oohara Sayaka (El Karen), Yuuki Aoi (Jin Varel)

Açılış: MimimemeMIMI – Sayonara Usotsuki

Kapanış: Lego Big Morl – Rainbow

 

Blade and Soul, NCsoft tarafından geliştirilen bir MMORPG. Kore’de ve Çin’de çıkarılan oyun 20 Mayıs 2014 tarihinde Japonya’da da oynanabilecek. Batı sunucularına da geleceği söylenen oyun için henüz belirli bir tarih verilmedi. Her ne kadar oyunla fazla alakası olmasa da MMORPG oyunlarını seven kişilerin ilgisini çekebilecek bir yapım Blade and Soul animesi.

Blade and Soul Game

Blade and Soul oyunundan bir görüntü…

Kısaca konusundan bahsetmek gerekirse: Kılıç Klanı’nın bir üyesi olan Aruka, efendisi Hon’u öldüren Jin Valel adlı kadının peşindedir. Kaos Enerjisini kullanan Jin karşısındaki kişiyi hiçbir pişmanlık duymadan öldürebilen birisidir. Ancak Aruka, suikastçiliği böyle öğrenmemiştir. Bir gün Jin’in hizmet ettiği imparatorluğa zıt düşen köylülerle karşılaşır. Köylüler atalarından kalma topraklarını satmak istememelerine rağmen imparatorluk bu toprakları almaya çalışmaktadır. Aruka’yı koruma olarak tutan köy şefinin kızı, bütün köyün gözleri önünde yakılıp yıkılmasını seyretmek zorunda kaldığı bir durumun içinde bulur kendini. İntikam duygusuyla dolup taşan kızın Aruka ile olan maceraları daha yeni başlamıştır.

Blade and Soul

İlk bölümüyle pek bir şey vaadetmiyor Blade and Soul. Hikaye konusunda henüz bir bölümlük hikaye var; ancak uzaktan bakınca klişe bir intikam senaryosu gibi duruyor. 12 bölümde bu konu nasıl işlenir, hep birlikte göreceğiz ancak boşluklar olacağını şimdiden söylemek mümkün. Senaryosu kötü olsa bile bazen animasyonlarıyla, bazen müzikleriyle izleyicide etki bırakabilen animeler mevcut olsa bile, Blade and Soul’un o listelerden birine gireceğini düşünmüyorum. Arka plan çizimleri oldukça güzel; ancak karakterlerin renklendirmeleri çok soğuk ve tekdüze. Yer yer durağan animasyonlar geliyor. Anime konu olarak dövüş sanatlarını ele alıyor, bu nedenle bolca savaş sahnesi olacak. Ancak ilk bölümde gösterildiğine göre pek de eğlenemeyeceğiz bu sahnelerden.

Animede sevdiğim kısım biraz yetişkin bir içeriğinin olması. Türünün bazı örnekleri gibi bebek yüzlü karakterler yok veya bütün bölüm eğlenceyle geçmiyor. Serinin ciddi bir havası var. Yukarıda bahsettiğim karakter renklendirmeleri konusu bu temaya uyuyor; ancak yine de biraz rahatsız edici.

Blade and Soul
Seiyuular konusunda pek bir şey söyleyemeyeceğim zira baş karakterimiz o kadar az konuşuyor ki bu sizi sıkabilir. Bütün bölüm boyunca ağzından bir cümle duyabilmek için dört takla atmamıza rağmen neredeyse bölüm boyunca köy şefinin kızı konuştu. Ancak çoğu animede olduğu gibi seiyuularla ilgili bir problem olacağını sanmıyorum. Ne de olsa hepsi karaktere uygun olarak seçiliyor.

İzlemek istediğiniz serinin kısa olmasını, ciddi bir havada geçmesini istiyorsanız ve konusu size uygunsa bir göz atmanızda fayda var.

http://www.youtube.com/watch?v=3J1cHUTKIsQ

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?