Mushishi Zoku Shou

Sıcak Sıcak

Mushishi Zoku Shou

Mushishi Zoku Shou

Tür: Macera, Fantastik, Doğaüstü, Gizem

Yayınlanma Tarihi: 05.04.2014

Bölüm Sayısı: 12

Yönetmen: Nagahama Hiroshi

Firma/Stüdyo: Aniplex, Artland

Başlıca Seiyuular: Nakano Yuuto (Ginko)

Açılış: Shiver – Lucy Rose

 

Mushishi Zoku Shou, 2005 yılında ilk sezonu yayınlanan Mushishi’nin uzun bir aradan sonra devamı kurgulanan ikinci sezonudur. İlk sezon manganın ilk 6 ciltini konu alırken, ikinci sezon konu olarak kalan 4 cildi işleyerek mangayı tamamlayacak. Bölümleri Nisan ve Ekim aylarında yayınlanmak üzere 12’şer bölüm olarak bölerek iki sezona yayılmış bir şekilde izleyeceğiz.

8 yıllık bir aradan sonra Mushishi kaliteli animenin ne olduğunu bize tekrar hatırlatarak geri döndü. İlk bölümünden anlaşıldığı kadarıyla gizemli atmosferi ve sakin hikaye işleyişinden hiçbir şey kaybetmemiş. Anime enteresan bir biçimde durağanlık içinde heyecan yaşatıyor. Grafikleri ve animasyonu eski seriye nazaran daha kaliteli ve net. Geriye kalan her şey aynı. Bölüm işlenişi ilk sezonda olduğu gibi her bölüm farklı bir hikayeyi konu alarak devam edecek.

Mushishi Zoku Shou

İlk bölümde karşımıza ormanda yolunu kaybeden bir sake ustasının kendisini yanlışlıkla mushishilerin belirli aralıklarla toplandığı yerde bulmasıyla başlıyor. Sake ustası o gece kendisine sunulan altın rengi sakenin tadını unutamayarak hep o sakeyi tutturmaya çalıştıysa da başaralı olamamıştır. Ustasının bu gayesini oğlu devralarak binbir çiçekten topladığı maya ile altın rengi sakeyi (Kouki) tutturur fakat yaptığı sake normal insanlarında mushishileri görmesine sebebiyet vermektedir. Genç sake ustası da babası gibi ormanda yolunu kaybettiği bir gece mushishilere denk gelir. Orada baş karakter olan Ginko ile karşılaşır ve Ginko ona bu sakeyi sadece mushi uzmanlarına satmasını söyler.

Mushishi Zoku Shou

Hikaye aksiyondan uzak sakin temposuyla ilerliyor. Müzikleri her zamanki gibi şahane. Serinin kendisinin ne kadar farklı olduğunu belirtmek ister gibi bir açılış şarkısına sahip. Serinin müzik yapımcısı, yönetmeni ve Ginko’nun seiyuusu ilk sezonunda yer alan aynı isimler. Şimdi ise her şeyi ile geri dönen Mushishi’yi keyifle izleme zamanı.

Hızlıca Paylaş!