Kalafina

Kara no Kyoukai’ın başarılı müziklerini seslendiren J-pop grubu

Kalafina

2007 yılının sonunda ünlü besteci Yuki Kajiura, Kara no Kyoukai animesinin müzikleri için çalışmaya başladı. Bu esnada 7 şarkısını seslendirmesi için FictionJunction adlı projeden Keiko ve Wakana ile anlaşarak Kalafina grubunu kurdu. Grubun çıkış şarkısı 23 Ocak 2008 tarihinde “oblivious” ile olmuştur.  Japonya’nın en çok bilinen hit listesi olan Oricon haftalık listesinde 8 numaraya kadar ilerlemiştir. Kalafina çıkış yaptığında, şarkıyı söyleyenlerin isimleri gizli tutulmuştu. Daha sonra Sony müzik şirketi, Kalafina’nın devam şarkıları için gruba eleman alınacağını duyurdu. “Dream Port” konseri ile birlikte grup üyelerinin isimleri açıklandı.

https://www.youtube.com/watch?v=uzQqFm8V-O8

Yeni grup üyeleri olan Hikaru ve Maya, grubun 2. şarkısında yer aldılar. “sprinter / ARIA”  adlı şarkı, 4 üyenin de beraber söylediği tek şarkı olma özelliğini barındırır. Maya’ nın henüz lise öğrencisi olduğu ve derslerine yoğunlaşması gerektiğine dair bir söylenti yayılmıştır. Zaten yerine de geçici olarak Kaida Yuriko performanslara devam etmiştir. Birkaç performansın ardından, sahnelerde sadece Keiko, Wakana ve Hikaru yer almıştır. Yani Kaida hiçbir şarkıda ve albümde seslendirme yapmamıştır. 2009’da 4. şarkıları ve ilk albümleri “Seventh Heaven” piyasaya sürülmüştür. Bu albüm Kara no Kyoukai’den şarkılar da barındırmakta.

Kalafina

İlk albümlerinde, kendi orjinal konseptlerinden farklı şarkılar da seslendirdiler. Bunlardan en önemlisi Kuroshitsuji adlı animenin 2. kapanış şarkısı olan “Lacrimosa”dır.

2009 yılında yeni bir şarkı çıkaracaklarını ve bu şarkının “Rekishi Hi wa Historia” adlı Tv programının tema şarkısı olacağı anonsunu yaptılar. “storia” grubun en iyi şarkılarından biridir.

https://www.youtube.com/watch?v=7zsGSGeXRec

2010 yılında Sora no Woto animesinin açılış şarkısı “Hikari no Senritsu” ile çıkış yaptılar. Bu şarkıyla birlikte, anime fanları arasında popülariteleri yükseldi. “Hikari no Senritsu” nun başarısı üzerine ikinci albümleri üzerinde çalışmaya başladılar.

Albümlerinden sonra grubun canlı performans Dvdleri çıktı.  Japonya’daki en tanınmış kişilerin, grupların sahneye çıkabildiği Tokyo Dome’ da da performans sergilediler. 9. şarkıları, Mahou Shoujo Madoka☆Magica ‘nın kapanış şarkısı olan “magia” dır. Aynı albümden “snow failing” de Kara no Kyoukai: Shousho filminin kapanışında yer almıştır.

Üyeler

 • Besteci:  Yuki Kajiura
 • Vokalistler
  • Keiko Kubota ( doğum tarihi 5 Aralık, 1985) Yuki Kajiura’nın “FictionJunction” projesinin bir parçası, FictionJunction Keiko olarak da bilinir.
  • Wakana Ōtaki ( doğum tarihi 10 Aralık, 1984) da Yuki Kajiura’nın “FictionJunction” projesinin bir parçası, FictionJunction Wakana olarak da bilinir.
  • Hikaru Masai (doğum tarihi 2 Temmuz, 1987)
 • Eski üyeler
  • Maya Toyoshima : Mayıs 2009’da, Sony Music resmi olarak Maya’nın gruptan ayrıldığını açıkladı.

Albümler

[2009.03.04] Seventh Heaven

[2010.03.17] Red Moon

[2011.09.21] After Eden

[2013.01.23] Kalafina 5th Anniversary LIVE SELECTION 2009-2012

[2013.03.20] Consolation

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?