Shaman King Remake – Shaman King (2021)

Sıcak Sıcak: Shaman King Remake – Shaman Kin Shaman King (2021)

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi, Süper Güç, Doğaüstü, Shounen

Yaratıcı: Hiroyuki Takei

Yönetmen: Jouji Furuta

Senaryo: Shouji Yonemura

Karakter Tasarımı: Toshihiko Sano

Müzik: Hayashi Yuki

Stüdyo: Bridge

Bölüm Sayısı: 52

Açılış Şarkısı: Soul Salvation (Megumi Hayashibara)

Kapanış Şarkısı: Boku no Yubisaki (Megumi Hayashibara)

Yıllar önce televizyonda severek izlediğimiz Shaman King, bu senenin ilkbahar sezonunda tekrardan hayat buldu. İlk bölümü Japonya’da cuma günü TV Tokyo kanalında yayınlandı.

Konuyu özetlemek gerekirse; dünyada şamanlar sıradan insanlara görünmeyen hayaletler, ruhlar ve tanrılarla iletişim kurma yeteneğine sahip olağanüstü bireylerdir. Dünyanın dört bir yanından şamanları birbirleriyle karşı karşıya getiren prestijli bir turnuva olan ‘Şaman Dövüşü’, her beş yüz yılda bir kazananın ‘Şaman Kralı’ olarak taçlandırıldığı bir etkinliktir. Bu unvan, kazananın ‘Büyük Ruh’u çağırmasına ve dünyayı kendi istediği şekilde şekillendirmesine izin verir. Sıradan ortaokul öğrencisi olan Manta Oyamada, akşam okuluna geç kalmamak için mezarlıkta olan kestirme yolu seçer. Onu fark eden mezar taşında oturan yalnız bir çocuk, Manta’yı ‘onlarla’ birlikte yıldızlara bakmaya davet eder. ‘Onlar’dan kastı hayalet arkadaşları olduğunu fark eden Manta, korkuyla kaçar.

Daha sonra çocuk, kendini eğitim gören bir şaman You Asakura olarak tanıtır ve Manta’yı bir grup kabadayıdan kurtarmak için altı yüz yaşındaki samuray Amidamaru’nun hayaleti ile birlikte çalışarak ona güçlerini gösterir. Ruhları görme yeteneği nedeniyle Manta ile arkadaş olur ve Amidamaru’nun yardımıyla, bir sonraki ‘Şaman Kralı’ olma hedefine ulaşmak için yola koyulurlar.

Geçen yıl anime sektöründe o kadar fazla nostaljik seri tekrardan yapıldı ki, Shaman King’in de içlerine dahil olması beni şaşırtmadı. Eskiden ne zaman televizyonda yayınlansa, kaçıncı defa olursa olsun izlerdim. Gerek karakterler, gerek müziği ve aksiyonu olsun o yaşta acayip şekilde ilgimi çekerdi. Hala da çekiyor. Bu sezon, bir zamanlar izlemeyi çok sevdiğim bu seri için çok güzel bir yıl olacak gibi görünüyor.
Ayrıca bu sefer bütün ciltleri kapsayacak olan serimiz, izlediğim kadarıyla daha da iyi bir şekilde devam edeceğe benziyor.

Hızlıca Paylaş!