Saihate no Paladin Anime Oluyor

Light Novel Serisi Saihate no Paladin Anime Oluyor

Saihate no Paladin

Hikayesi Kanata Yanagino’ya, çizimleri ise Kususaga Rin’e ait Saihate no Paladin (The Faraway Paladin) isimli light novel serisinin animeye uyarlanacağı açıklandı. Önümüzdeki ekim ayında yayımlanması planlanan seriden bir tanıtım videosu da paylaşıldı.

Children’s Playground Entertainment stüdyosu tarafından hazırlanan serinin yönetmenliğini Yuu Nobuta yapıyor. Animenin senaryosunu Tatsuya Takahashi kaleme alırken karakter tasarımını ise Koji Haneda üstleniyor olacak. Serinin konusuna değinecek olursak:

“Sana söz veriyorum. Biraz zaman alacak ama sana her şeyi anlatacağım. Bu, birçok kahramanın ölüm hikayesi. Bu bizim nasıl öldüğümüzün hikayesi… Bu senin burada büyümenin sebebi.”

Uzun zaman önce harap olmuş ve insan uygarlığından uzak bir ölüler şehrinde tek başına bir insan çocuğu yaşamaktadır. Will isimli bu genç çocuk üç yaşayan ölü tarafından yetiştirilir: Samimi iskelet savaşçı Blood, nazik ve mumyalanmış rahibe Mary, huysuz hayalet büyücü Gus. Bu çocuğu bağırlarına basan üçlü ona bildikleri her şeyi öğretir. Ama bir gün Will ”kim olduğunu” düşünmeye başlar. Bunun için Will  bu uzak ölü adam diyarının gizemlerini çözmeli ve ölümsüzlerin gizli geçmişlerini gün yüzüne çıkarmalıdır. İyi tanrıların sevgisini ve merhametini, kötülerin bağnazlığını ve cinnetini öğrenmelidir. Will tüm bunları öğrendiğinde ise ”Paladin” (kahraman) olma yolunda ilk adamı atmış olacaktır.

Saihate no Paladin Anime Oluyor

Animenin seiyuu kadrosundan yer alan isimler de belli oldu. Serinin seiyuuları ve seslendirdikleri karakterler ise şöyle:

  • Maki Kawase – Will
  • Katsuyuki Konishi – Blood
  • Yui Horie – Mary
  • Nobuo Tobita – Gus
  • Ayumu Murase – Menel

Fantastik bir hikayeye sahip seri bakalım izleyicinin beğenisini kazanacak mı?

 

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?