Persona 5 the Animation

Sıcak Sıcak

Persona 5 the Animation 1. Bölüm

Persona 5 the Animation izle

Tür: Aksiyon, Doğaüstü Güçler, Fantezi

Bölüm Sayısı: 24

Yönetmen: Masashi Ishihama

Senaryo: Shinichi Inotsume

Karakter Tasarımı: Tomomi Ishikawa

Müzik: Shoji Meguro

Stüdyo: A-1 Pictures

Seiyuular: Amamiya Ren (Fukuyama Jun), Akechi Goro (Hoshi Soichiro),Kitagawa Yusuke (Sugita Tomokazu), Morgana (Ootani Ikue), Niijima Makoto (Satou Rina), Okumura Haru (Tomatsu Haruka), Sakamoto Ryuuji (Miyano Mamoru), Sakura Futaba (Yuuki Aoi), Takamaki Ann (Mizuki Nana)

Kapanış Şarkısı: Infinity – Lyn

Açılış Şarkısı: Break in to Break Out – Lyn

PS platformlarına çıktığından beri müzikleriyle ve oynanışıyla gündemde olan Persona 5 oyunu, sonunda anime serisi olarak bizlerle.

İlk bölümün başında, karakterlerimizi Phantom Thief moduna girerken görüyoruz. Tabi bizim net olarak gördüğümüz tek karakter ana karakterimiz, Amamiya Ren. Phantom Thief adıyla da Joker. Diğer karakterlerimizi henüz tanımadığımız için sadece seslerini ve birbirlerine hitap şekillerini duyuyoruz. Peki ya bu Phantom Thief nedir diye düşünen olabilir. Ne olduğunu merak edenler, bölümleri izlemeye devam edin! Ana karakterimiz, Joker olarak güzel bir görsel şov yapıyor bize. Ama bu şovun sonu o kadar da iç açıcı değil…

Persona 5 the Animation izle

Organizasyonun amacı bir nevi hırsızlık olduğundan dolayı, ana karakterimiz polis tarafından yakalanır! Ana karakterimize ilaç verip şiddet uygulayarak, ana karakterimizin adını öğrenmeye, işlediği suçları kabul ettirmeye çalışırlar. Davayla ilgilenen başka bir kadın karakter olaya müdahale eder. Tam o sırada ana karakterimiz, kurtuluş yolunun geçmişteki anılarında saklı olduğunu söyleyen bir ses duyar. Ve hikaye her şeyin başladığı zamana, 6 ay öncesine döner.

Persona 5 the Animation izle

Bölümün başında olan tüm olaylar sanki bir rüyaymış gibi geçmişe döneriz. Ana karakterimiz, kendi başından geçen bir anıyı hatırlar. Bir adam tarafından saldırıya uğramış bir kadın görürüz. Sonradan ana karakterin bedensel zarar nedeniyle suçlu görüldüğünü, bir yıllık göz altı cezası aldığını, bu yüzden başka bir şehre ve okula geçtiğini öğreniyoruz. Yeni bir çevre, yeni bir kalacak yer ve yeni arkadaş ortamı…Persona 5 the Animation izle

Yolda yürürken birden bire ana karakterimizin telefonuna gizemli bir uygulama gelir. Her ne kadar uygulamayı kaldırsa da, kendi kendine yenilenen bu uygulamanın hikayemizin kilit noktası olduğu oldukça belli.Persona 5 the Animation izle

Aradan biraz zaman geçer. Uygulama kendiliğinden devreye girmiştir. Bu durumdan haberi olmayan ana karakterimizin karşısına bambaşka bir dünya çıkar. Peki bu durumdan kendisini nasıl kurtaracaktır? Geçmişte yaşadığı olayları hatırlamak, ona ne şekilde yardımcı olacaktır?

JRPG türünün en iyilerinden biri olan Persona 5, hem havalı ana karakter isteyenler için hem de bol aksiyon seven izleyiciler için bire bir. Daha önce herhangi bir Persona serisini izlememişseniz dahi, Persona 5 the Animation’u izlemeye başlayarak Persona dünyasına giriş yapabilirsiniz!

Persona 5 the Animation izle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?