Boku no Hero Academia 3. Sezon

Sıcak Sıcak

Boku no Hero Academia 3. Sezon

Boku no Hero Academia 3. Sezon İzle

Geçtiğimiz sezonların en çok ses getiren animelerinden biri olan Boku No Hero Academia’nın merakla beklenen üçüncü sezonu geçtiğimiz hafta başladı. İlk bölümü bir recap olarak geçirmeyi tercih eden anime yapımcıları, şu ana kadar animede olan olayları hatırlatma amaçlı bir özel bölüm hazırlamışlar. Bir de eğlence faktörü eklemek adına “gençler sınıfça havuza giderler” konusunu işlemişler. Yani ilk bölümde yeni karakterler ya da konunun ilerleyişine dair pek bir şey yok diyebiliriz.

Bu durumun bazı izleyicileri hayal kırıklığına uğrattığı aşikar. İyi tarafından bakıp mangada olmayan bu havuz bölümü güzel bir hafıza tazeleyici olarak kullanılmış ve bizi bu sezonun ağır olaylarına hazırlamış denilebilir. Kötü tarafı ise, zaten izlediğimiz şeyler ile dizi özeti misali bir bölümün yarısının harcanması. Bunu da şu açıdan söyleyebiliriz, sanırım hiç kimse bir animeyi izlemeye üçüncü sezondan başlamaz, ilk iki sezonu zaten izlemiş olarak buraya gelmiş olan izleyiciye bu kadar tekrar yaşatmayı biraz abartılı buldum.

Boku no Hero Academia 3. Sezon İzle

Bu küçük eleştiri haricinde, havuz bölümleri eğlenceli geçti ve özlediğimiz karakterleri görmüş olduk. Özellikle dikkatimi çeken şey ise sınıfın arkadaşlıklarının ilerleyişi ve karakter gelişimlerinin yansıtılması. Kızların kendi gruplarını oluşturmasını ve bağlarını sıkılaştırmalarını görmek güzeldi, ancak bölümdeki yerleri çok çok azdı. Yaoyorozu, Uraraka, Asui, Jirou, Ashido gibi kendi yeteneklerini havuzda fazlasıyla etkili şekilde kullanabilecek karakterlerin neden yarışa hiç dahil edilmediğini anlamış değilim. Bu kadar fazla flashback izlemek yerine keşke kızları da yarışta görseydik, en azından onların da yeteneklerini ne kadar geliştirdiğini görme fırsatımız olurdu. Bunun haricinde oğlanlar konusunda Iida ve Midoriya’nın arkadaşlığını, Todoroki’nin daha dışa açık bir insan haline gelişini, Bakugou’nun sonunda Kirishima’yı arkadaşı olarak görmeye başlamasını ve bunun sunuluşunu çok sevdim. Çocuklardan bazılarının sapık planlarının suya düşmesi de komedi açısından bir artıydı.

Boku no Hero Academia 3. Sezon İzle

Sonuç olarak, Boku no Hero Academia 3. sezon ilk bölümüyle sezona hızlı başladı diyemeyiz (konuya girilmemesi ve recap bölümü olması sebebiyle), ancak hatırlatma ve eğlendirme amaçlı sıcak bir bölümle başladı. Bunun haricinde, geçen sezonların başarısından ve mangadan yola çıkarak serinin bu sezonunun da çok umut vadettiğini söyleyebiliriz. Zaten mangada geçen olayları ve yeni karakterleri serinin açılış ve kapanışında da görüyoruz. Benim görüşüm daha heyecanlı bölümlerin bizi beklediği yönünde, bu yüzden beklentim çok yüksek.

Siz bu bölümle ilgili neler düşünüyorsunuz? Seri bu sezonda da eski başarısını yakalayabilecek mi?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?