Noblesse Animesinin Açılış ve Kapanış Parçaları Koreli Şarkıcılardan

Noblesse Animesinin Açılış ve Kapanış Parçalarına Koreli Şarkıcılar Eşlik Edecek

Noblesse Animesinin Açılış ve Kapanış Parçaları Koreli Şarkıcılardan

Hikayesi Son Jae-ho, çizimleri  Lee Kwang-su’ya ait çok sevilen seri Noblesse manhwasının animeye uyarlanacağının haberinin ardından animenin açılış ve kapanış şarkılarına hangi sanatçıların eşlik edeceği de açıklandı. Serinin açılış parçasına BREAKING DAWN isimli şarkısıyla popüler K-pop şarkıcısı Kim Jae-joong eşlik ederken kapanış parçasına ise Etoile isimli şarkıları ile K-pop grubu OH MY GIRL eşlik edecek. Ayrıca ekim ayında çıkacak olan animeye dair yeni bir tanıtım videosu da yayımlandı. 

Noblesse Animesinin Açılış ve Kapanış Parçaları Koreli Şarkıcılardan

Her iki şarkı da Korece, Japonca ve İngilizce olarak seslendirilecek. Açılış şarkısını söyleyecek olan Jae-joong ”Noblesse anime serisinin açılış parçasını benim söylememi istemelerine çok sevindim. Öte yandan Japonca, Korece ve İngilizce olarak söylenecek olan bu şarkının dünya çapında yayımlanacak olmasının sorumluluğundan ötürü biraz gerginim. ‘BREAKING DAWN’ bugün yaşadığımız dünyaya karşı umutla ilerleyebilmek üzerine bir şarkı. Şarkı, dinleyenlere böylesi olumlu mesajlar aşılıyor.” şeklinde bu seride yer almaktan mutluluk duyduğunu belirtti. 

Noblesse Animesinin Açılış ve Kapanış Parçaları Koreli Şarkıcılardan

OH MY GIRL ekibi ise ”Merhaba, bizler OH MY GIRL grubuyuz! Ekim ayında yayımlanacak olan Noblesse animesinin kapanış parçasına biz eşlik edeceğiz. Serinin baş karakterleri Raizel ve Frankestein çok büyüleyici. Hikayenin geniş kapsamıyla birleştirildiğinde aksiyon sahneleri de oldukça etkileyici. Kapanış parçası Etoile Korece, Japonca ve İngilizce olarak seslendirildi. Dünyanın her kesiminden insanın bu şarkıyı dinleyecek olması bizi çok mutlu edecek. Noblesse TV animesi ekim ayında yayımlanacak. Herkes serinin keyfini çıkarsın!” şeklinde seri ve şarkı hakkında duygularını dile getirdi.

Production I.G stüdyosu imzalı animenin yapım ekibini ve seiyuu kadrosunu yeniden hatırlatacak olursak:

  • Yönetmen: Yasutaka Yamamoto
  • Senaryo: Sayaka Harada 
  • Karakter Tasarımı: Akiharu Ishii

Seiyuular ve seslendirdikleri karakterler:

  • Tarusuke Shingaki – Cadis Etrama di Raizel
  • Daisuke Hirakawa – Frankenstein
  • Kosuke Onishi – M-21
  • Ryōta Iwasaki – Yusuke Tashiro
  • Yōhei Hamada – Manabu Kase

Hikayenin konusuna değinecek olursak 

Noblesse, 820 yıldır insanlığın ilerlemesi ve bilimsel başarıları hakkında hiçbir bilgisi olmayan güçlü bir soylu olan Cadis Etrama Di Raizel’i (Rai olarak anılır) takip etmektedir. Hikâyenin başlangıcında Rai, Seul’de terk edilmiş bir binada uyanır ve modern dünyaya alışmaya başlar. Sadık hizmetçisi Frankenstein’ın müdür olduğu Yee Ran lisesine gider. Frankenstein’ın yardımı ile Rai liseye kaydolur ve istemeden atletik genç Shinwoo, bilgisayarda uzman Ikhan ve model olan Yuna ve birkaç kişiyle arkadaş olur. Seri, Rai’nin geçmişini açığa çıkartırken, grubun gizli bir organizasyona karşı tehlikeli maceralarını anlatır. (Vikipedi’den alıntıdır.)

2018 yılında sone eren manhwanın 2015 yılı Studio Animal imzalı Noblesse: Pamyeol-ui Sijak isimli bir OVA bölümü ve 2016 yılı yine Production I.G. yapımı Noblesse: Awakening isimli bir ONA bölümü bulunmaktadır. 

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?