Netflix Yapımı Dragon’s Dogma Animesinin Tanıtım Videosu

Netflix Yapımı Dragon’s Dogma Animesinin Tanıtım Videosu Yayımlandı

Netflix Yapımı Dragon's Dogma

Oyun geliştirme ve yayımlama şirketi CAPCOM’un ünlü aksiyon RPG video oyunuyla aynı ismi taşıyan ve oyunun anime uyarlaması olan Netflix yapımı Dragon’s Dogma serisinin tanıtım videosu nihayet yayımlandı. Sublimation stüdyosunda hazırlanan seri toplamda 7 bölüm ve her bölüm yedi ölümcül günahın ismini taşıyor olacak.

17 Eylül tarihinde çıkacak olan serinin konusunu Netflix şu şekilde tarif ediyor:

Ethan, evini yerle bir eden ejderhayı yakalayıp işini bitirmek üzere bir yolculuğa çıkar. Aniden yanında beliren bir piyon, hayatını korumak için ona hizmet eder. Ancak Ethan’ı bekleyen tehlikeler, hayal edebileceğinden çok daha büyüktür. Ne de olsa bir canavarla savaşıyorsanız siz de canavara dönüşebilirsiniz.

Netflix Yapımı Dragon's Dogma

Animenin yapım kadrosunda yer alan isimler ise şöyle:

  • Yönetmen ve Yapımcı: Shin’ya Sugai (009 Re:Cyborg, Walking Meat) 
  • Baş Yapımcı: Taiki Sakurai (Cannon Busters) 
  • Ortak Yapımcı: Hiroyuki Kobayashi ve Takashi Kitahara
  • Senaryo: Kurasumi Sunayama
  • Karakter Tasarımı: Iku Nishimura

Dragon’s Dogma oyunu Xbox360 ve PlayStation 3 için mayıs 2012’de piyasaya çıktı. Ardından nisan 2013’te PS3 ve Xbox 360 için yeniden genişletilen ve geliştirilen The Dragon’s Dogma: Dark Arisen isimli yeni versiyonu oyuncu ile buluştu. Oyunun PC versiyonu ise ocak 2016’da uluslararası anlamda çıkışını yapmış oldu. The Dragon’s Dogma: Dark Arisen PS4 ve Xbox One sürümü ekim 2017 tarihinde Japonya’da ve Batı’da piyasaya çıktı ve Japonya buna PC sürümüyle eşlik etti. 6 yıl sonra ise nisan 2019’da oyun Switch platformuna çıktı.

Dragon’s Dogma Online isimli oyunsa ağustos 2015’te Japonya’da PS3, PS4 ve PC’de piyasaya sürüldü ve geçen aralık ayında ise hizmetine son verdi. Oyunun ayrıca Yumiya Tashiro tarafından kaleme alınmış 2017 yapımı bir de manga uyarlaması bulunmaktadır.

Netflix orijinal anime serisi olarak çıkacak olan seri bakalım izleyicileri etkileyen bir yapım olabilecek mi? Siz ne dersiniz?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?