Burn The Witch Animesinin Çıkış Tarihi ve Detayları

Burn The Witch Animesinin Çıkış Tarihi ve Detayları Açıklandı

Burn The Witch Animesinin Çıkış Tarihi ve Detayları

Tite Kubo’nun en başta one-shot olarak başladığı Burn The Witch mangasının anime filmine uyarlanacağı haberinin ardından filmin 2 Ekim tarihinde dünya çapında yayımlanma imkanı bulacağı açıklandı. Anime, Japonya’da Amazon Prime Video ve Hikari TV’den yayımlanırken, dünya çapı anlamında (Kuzey Amerika, Orta Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Afrika, Okyanusya, Orta Doğu) Crunchyroll internet sitesi üzerinden yayımlanacak. Merakla beklenen film 3 bölüm halinde izleyici karşısına çıkacak.

Shounen Jump dergisi animenin canlı yayın üzerinden gösterilecek versiyonunun Japonya’da yayımlanacak versiyonundan biraz daha farklı olacağını belirtti. Ayrıca animenin internet sitesi filme dair yeni bir tanıtım videosu daha yayımladı.

Filmin seiyuuları ve seslendirdikleri karakterlere göz atacak olursak:

  • Asami Tano – Nini Spangle
  • Yuina Yamada – Noel Niihashi
  • Shimba Tsuchiya – Balgo Parks
  • Hiroaki Hirata – Chief
  • Rie Hikisaka – Rie Hikisaka

Yapımcılığını Team Yamahitsuji şirketinin üstlendiği Studio Colorido’da hazırlanan filmin yapım kadrosunda yer alan isimler ise şöyle:

  • Yönetmen: Tatsurou Kawano 
  • Yardımcı Yönetmen: Yuuji Shimizu 
  • Senaryo: Chika Suzumura 
  • Karakter Tasarımı: Natsuki Yamada
  • Müzik: Keiji Inai

Hikayeden kısaca bahsedecek olursak:

Eski zamanlardan bu yana Londra’daki ölümlerin %72’si ejderhalar olarak da bilinen grotesk yaratıklarından kaynaklı olup bu saldırgan yaratıklar yüzünden insanoğlu büyük zarar görmektedir. İşte bu zarara engel olmak amacıyla ejderhaların kontrol edilmesi zorunlu hale gelmiştir. Öte yandan Londra’nın bir yüzü olan Front London sakinleri ejderhaları görememektedir. Ancak Londra’nın başka bir yüzü daha vardır. O da sadece burada yaşayan ve ejderhaları görebilen Reverse London sakinleri…

Cadı ikilisi Noel Niihashi ve Ninny Spangcole ise ejderhaların korunması ve yönetimi adına kurulmuş bir organizasyon olan Wing Bind (WB) için koruyucu ajanlar olarak çalışmaktadır. Misyonları, Londra’daki ejderhaları halk adına korumak ve yönetmektir. 

Burn The Witch Animesinin Çıkış Tarihi ve Detayları

Öte yandan manga 2018 yılında tek bölüm olarak yayımlanmış ancak sonrasında eserin Haftalık Shounen Jump dergisinde seri olarak yayımlanmaya başlayacağı duyurulmuştu. Mangaka Tite Kubo, Twitter hesabı üzerinden toplamda 4 bölüm olarak çıkacak olan manganın bugün itibariyle Shounen Jump’ta yayımlanacağını duyurdu.

Tüm dünyada aynı anda izlenecek olan film bakalım izleyicileri memnun edecek mi?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?