Natsume Yuujinchou Go

Sıcak Sıcak

Natsume Yuujinchou Go

Natsume Yuujinchou Go İzle

Tür: Dram, Fantastik, Shoujo, Doğaüstü Güçler, Günlük Hayat

Yayımlanma Tarihi: 05.10.2016

Orijinal Hikaye: Midorikawa Yuki

Yönetmen: Deai Kotomi

Senaryo: Murai Sadayuki

Firma/Stüdyo: Shuka

Başlıca Seiyuular: Kamiya Hiroshi (Natsume Takashi), Inoue Kazuhiko (Madara)

Açılış: Takarabako – Sasanomaly

Kapanış: Akane Sasu – Aimer

Natsume Yuujinchou geri döndü, mendiller hazır mı?

Yine insanın içini sıcacık duygularla kaplayan bir Natsume serisi daha başladı. Açıkçası Natsume Yuujinchou Shi serisinden sonra yeni bir sezon gelmez artık diyordum ama Brain’s Base’in dört sezon boyunca taşıdığı bayrağı devralan animasyon stüdyosu Shuka, mangayı tamamlamaya kararlı gözüküyor. Umarım daha bir sürü Natsume serisi yaparlar da biz de gözlerimiz dolu dolu izleriz.

Natsume Yuujinchou Go İzle

Yeni sezonun ilk bölümünün önceki sezonlardan hiçbir farkı yoktu. Aynı samimi atmosfer, duygulara değinmeler ve Takashi’nin zorlu çocukluğunu izledim. Bölümler, büyük ihtimalle önceki sezonlarda olduğu gibi her bölüm farklı bir youkai hikayesi ve geçmişten görüntüler şeklinde devam edecek.

Natsume Yuujinchou Go İzle

İlk bölümün içeriğinden hafiften bahsedeyim. Natsume Takashi ( Kamiya Hiroshi ) karakteri o sakin ve nazik sesiyle, Arkadaşlığın Kitabı ve içeriği hakkında açıklama yapıyor. Tekrardan isimler ve olaylar hatırlatılarak yeni sezon başlıyor. Sonrasında Takashi’nin büyükannesi olan Reiko’nun bir youkaiden çaldığı oyuncak yüzünden Takashi’nin başı derde giriyor. Youkai için oyuncağı ararken Takashi, Reiko’nun anılarında kimsenin tanımadığı büyükbabasıyla ilgili bilgiler öğreniyor.

Natsume Yuujinchou Go İzle

Önceki sezon olan Natsume Yuujinchou Shi hakkında ufak bir hatırlatma da yapayım. Dördüncü sezonun sonlarına doğru Takashi, babasıyla yaşadığı evin satılacağını öğrenmişti ve evi son bir kez ziyarete gitmişti. Seri, geçmiş anılarıyla yüzleşen Takashi’nin zorlu geçen çocukluğu ile sonunda barışıp şu an yaşadığı hayattan keyif alan biri olmasıyla sezon finali yapmıştı. Öylesine tatmin edici bir finaldi ki insanın aklına beşinci sezon fikri gelemiyordu.

Natsume Yuujinchou Go İzle

3 yıl sonra gelen yeni sezonun ilk dakikalarında Kamiya Hiroshi’nin sesini duyduğumda irkildim. Sanki özlenen birinin sesinin uzun zaman sonra tekrar duyulması gibiydi. Yıllardır Natsume Yuujinchou serilerini takip eden izleyicilerin de benimle aynı fikirde olduğunu düşünüyorum. Kamiya Hiroshi aynı zamanda Yato, Akashi Seijuurou, Levi ve Orihara Izaya karakterlerinin seslendirmeni. Bir de Natsume Takashi’nin sesini düşünün, ne kadar fark var değil mi? Seiyuulara hayran olmamız için bir sebep daha…

Aimer her yerde!

Natsume Yuujinchou Go İzle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?