Bloodivores

Sıcak Sıcak

Bloodivores

Bloodivores İzle

Tür: Aksiyon, Doğaüstü Güçler, Vampir

Yayımlanma Tarihi: 01.10.2016

Bölüm Sayısı: 12

Mangasının Adı: Space Time Prisoner

Prodüktör: Emon

Stüdyo/Firma: Creators in pack, Namu Animation

Başlıca Seiyuular: Mi Liu (Akabane Kenji), Zou Anji (Kitamura Eri) Chen Fong( Ichiki Mitsuhiro), Win Chao (Yamaguchi Shouei)

Açılış Şarkısı: Mili; 与我共鳴-NENTEN

Kapanış Şarkısı: While Siraph

Emon, 2013 yılında kurulan Şangay merkezli animasyon şirketi Haoliners’in Japonya şubesi olarak 2015’te kurulmasından dolayı adını yeni yeni duymaya  başladığımız bir firma. Geçtiğimiz yaz sezonunda yayımladıkları  Hitori no Shita: The Outcast ile adını duyurmaya başlayan Emon bu sezonda  Bloodivores ile kendisinden söz ettirecek gibi duruyor.

İlk bölümün ve serinin konusuna gelirsek, bundan altmış yıl önce insanlık kendilerini bir haftadan daha fazla uyanık kalmaya zorlayan bir insomnia virüsü ile karşı karşıya kaldı. Uzun süre uyanık kalan insanlar delirmeye başladılar. Hastalığı tedavi etmek için bir ilaç geliştirildi fakat bu ilacın yan etkisi olarak insanlar vampire dönüştü. Çok geçmeden insanlık bu yeni türe karşı savaş açtı ve kazandılar.

Bloodivores İzle

Bir insan ve bir vampirin hayatta kalan çocuğu olan ana karakterimiz Mi Liu ‘’Umudun Çocuğu’’ olarak bu iki türü birbirine bağlayacak bir umut ışığı olacaktı; fakat daha ilk bölümden üç arkadaşı ile birlikte banka soygunundan dolayı tutuklandı. Mi Lui ve arkadaşları işlemedikleri bir suçtan dolayı hakim tarafından suçlu bulunarak hapishaneye gönderilirler.

Bloodivores İzle

Öncelikle temamız ‘’Vampir’’ olunca ister istemez belli başlı klişe diyebileceğim birtakım senaryolara maruz kalıyoruz. Mesela bir virüsün dünyayı ele geçirmesi gibi. Bunları bir kenara bırakırsak bir o kadar da kendine has konuları içeren seriler çıkabiliyor. Bu tarz serileri ilk bölümden yargılamayı her ne kadar doğru bulmasam da bu seri de bu klişelerden hızlı bir biçimde sıyrılmayı başardığı için bir nebze umut vadediyor.

Bloodivores İzle

Seri Çin yapımı olduğu için ilk bölümün öncelikle Çince versiyonunu izledim ve açıkçası Çince seslendirmeleri pek beğendiğimi söyleyemem. Japon seiyuuların yanında biraz sönük kaldıklarını düşünüyorum. O yüzden seriyi Japonca olarak izlemenizi tavsiye edebilirim. Onun dışında ilk bölümün genel olarak aksiyonu bol, temposu yüksekti. Mi Liu ve arkadaşları banka soydukları için özel güvenlik tarafından tutuklanıyor. Hakim tarafından sürpriz bir şekilde işlemedikleri bir suçtan dolayı hapishaneye gönderiliyor aynı zamanda bölüm içinde kilit karakterlerden biri olacağını düşündüğüm Mi’nin babası hakkında da birkaç bilgi veriliyor.

Animasyonlardan da bahsedecek olursam, animasyon ve karakter tasarımlarını beğendiğimi söyleyebilirim. ‘Hitori no Shita : The Outcast serisinin animasyonları ile tarzı neredeyse aynıydı. Sadece renk paletleri biraz daha aydınlık olduğu için göze daha güzel ve canlı geliyor.

Son olarak Bloodivores’un hikayesini bir üst seviyeye taşıyabilirlerse gayet kaliteli bir ve izlemesi keyifli bir seri olacağını düşünüyorum. Peki sizler bu seri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bloodivores İzle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?