ALL OUT!!

Sıcak Sıcak

ALL OUT!!

All Out!! izle

Tür: Okul, Spor

Bölüm Sayısı: 25

Yönetmen: Shimizu Kenichi

Senaryo: Irie Shingo

Kaynak: Manga (Amase Shiori)

Müzik: Takanashi Yasuharu

Karakter Tasarımı: Shino Masanori

Stüdyo: Madhouse, TMS Entertainment

Seiyuular: Chiba Shouya (Gion Kenji), Adachi Yuto (Iwashimizu Sumiaki), Osaka Ryota (Hachiouji Mutsumi), Hosoya Yoshimasa (Sekizan Takuya), Okamoto Nobuhiko (Miyuki Atsushi), Ono Kensho (Ooharano Etsugo), Murata Taishi (Ebumi Masaru)

Açılış Şarkısı: Flower (Lenny code fiction)

Kapanış Şarkısı: Zenryoku Shounen (Sukima Switch)

Son dönemlerde animeye uyarlanan birçok seri oldukça büyük hayran kitlelerine ulaştı diyebiliriz. Voleyboldan masa tenisine, basketboldan buz patenine kadar eski-yeni pek çok türle karşılaşmak mümkün. Bu sezon ragbi dalında izleyeceğimiz All Out! serisi de bunlardan biri. 25 bölüm olarak yayımlanacak seri ilk bölüm itibariyle beğenimi kazandı diyebilirim. Klasik ve de bilindik bir konuya sahip olsa da seri özellikle yapılı vücutlu karakterler barındırdığı için (eh bir Free! serisi kadar olmasa da) fangirl takımının yüreklerini hoplatabilir diye düşünüyorum.

Gelin o zaman hikayemize giriş yapıp ilk bölüme dair izlenimlerimi sizinle paylaşayım:

All Out!! izle

Yine kiraz çiçekleriyle bezeli ağaçlardan kopup nazlı nazlı süzülen çiçekler ve yine bir lisenin açılış töreni… Kanagawa Lisesi’nin 49. açılış töreninde 1. sınıf öğrencisi Iwashimizu Sumiaki uzun boyuyla daha ilk günden pek çok kişinin dikkatini çekmiştir. Korkutucu görünse de tam tersine bu uzun boyun ardında oldukça nazik ve de korkak bir kişilik yatmaktadır. Kimileri de vardır ki kısa boylu olup aslında içine sığamaz, tam bir atom karıncadır, bu duruma en uygun kişi ise hiç şüphesiz 1. sınıf öğrencisi Gion Kenji’dir. İşte hem kişilikleri hem de fiziksel yapıları birbirine zıt mı zıt bu iki karakterimiz küçük bir kavga vesilesiyle tanışırlar. Iwashimizu’ye sataşan okulun serseri takımı tam bu esnada Gion’u görür ve onun boyuyla alay etmeye başlarlar. Eh ona atom karınca demiştim, alaylara kayıtsız kalmayan Gion bu serserileri tam yerle bir edecekken bizim korkak Iwashimizu Gion’u kaptığı gibi oradan hızla uzaklaşır.

All Out!! izle

Böylece okulun ilk günü bu tuhaf ikili beraber yürümeye başlar ve yolda Iwasmihizu’nun üst sınıf senpailerinden Hachiouji ile karşılaşırlar ki bu karşılaşma Gion için biraz sert bir karşılaşma olur. Aslına bakarsanız Hachiouji, Iwashimizu’nun hem ortaokuldan hem de ortaokulun ragbi kulübünden arkadaşıdır. Ragbi sporunu ilk kez duyan Gion ise bu sporu merak eder ve Iwashimizu ile şu anki kulübün bir antrenman maçını izlemeye gider. Gion başlarda kesin bir dille kulübe katılmayacağını söylese de Hachiouji-senpai’ye göre “ragbi sporu çok eğlencelidir, bir kez oynamaya başladın mı bir daha aklından çıkaramazsın. Üstelik herhangi biri takımın yıldızı bile olabilir.”

All Out!! izle

Antrenmanı izlerken büyük heyecana kapılan Gion düşüncelere dalar. Aslında hep iri yarı olan babası ve abisinin gölgesinde kalan Gion, bir an böylesi sert bir sporda iri yarı birinden top çalmasının ne kadar müthiş bir duygu olacağını söyleyiverir. Fakat yine boy faktörü işin içine girer ve bunun imkansız bir hayal olduğuna inanır. Tam bu sırada Iwashimizu Gion’un bu düşüncelerini değiştirecek şeyler söyler zira ragbide büyük-küçük, zayıf ya da şişman olmanın hiçbir önemi yoktur çünkü topu kim tutarsa yıldız odur.

All Out!! izle

Böylece antrenman sonunda Gion ragbi kulübüne katılmaya karar verir. Öte yandan Iwashimizu’nun da kendisiyle birlikte kulübe katılacağını düşünen Gion, ondan kibarca ret cevabı alır. Tam kendisinden bir şeyler kapabileceğini düşünürken reddedilen Gion yine de kulübe katılır fakat Iwashimizu’yu da ikna etmeye kararlıdır. Acaba kulübe katılan Gion bu sporda boy kompleksini yenip başarılı olabilecek mi? Ayrıca geçmişte yaşadığı trajik bir olay yüzünden kulübe katılmak istemeyen Iwashimizu’yu kulübe katılmak için ikna edebilecek mi?

Spor türünde fazla anime izlememiş olduğumu itiraf etmeliyim, belki de bu türe yeni yeni giriş yaptığım için All Out!! ilk bölüm itibariyle beğenimi kazanmış olabilir. Her şeye rağmen seri sezona iyi bir başlangıç yaptı. Zaten daha ilk bölümden kesin yorum yapmak güç. Yine bu kişilikte pek çok karaktere rastladığımız kısa boylu, azimli ve kalıbına sığmayan Gion serinin baş kahramanı gibi, Iwashimizu ile iyi bir ikili olacaklar diye tahmin ediyorum. İlk bölümde dikkatimi çeken bir diğer önemli karakter ise Sekizan oldu.

All Out!! izle

Takımın en güçlü elemanı Sekizan.

Sert mizacı, yapılı vücudu ve de tarif edilemeyen saçlarıyla takımın önemli oyuncularından biri gibi. Utanmadan söylüyorum ki onu takım üniformasıyla görmek istiyorum! Ayrıca açılış klibine göre yorumlayacak olursam ilerde karşımıza daha birbirinden renkli karakterler çıkacak gibi.

All Out!! izle

Açılış klibinden kareler.

Animenin 25 bölüm olmasıyla serideki karakterleri de daha iyi tanıyacağımıza ve kıyasıya rekabetlerin bizi beklediğine inanıyorum. Serinin animasyonlarını ise oldukça beğendim. Sonuçta işin içinde Madhouse var. Umarım karşılaşmalar bir o kadar göze hitap eder cinsten olur. Açılış-kapanış şarkıları da gayet güzel. Zaten açılış klibinde Kanagawa’nın ve de diğer takımların oyuncularını görmeniz mümkün.

2012’den beri devam eden manga yine anime serisiyle daha çok hayrana ulaşabilir. Kısacası bilmediğim bir spora ev sahipliği yapan bu seri, sezon itibariyle şans verilmesi gereken animelerden biri olmalı diye düşünüyorum.

All Out!! izle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?