Mamoru Miyano

“Bu benim için bir mucize.”

Kuon ve Kimi e singlelarından

Seslendirmenin ardından özellikle şarkıcılık kariyeri ön planda olan ve birçok anime serisinin albümünde, açılış-kapanış şarkılarında dinlemeye alışık olduğumuz sanatçı müzik piyasasına ise Kuon (Eternity) isimli ilk singleı ile giriş yaptı.

2008 yılının aralık ayında 2. singleı …Kimi e (For You)’nin piyasaya çıkmasından hemen önce evlendiğini ve baba olacağını duyuran Mamoru-san anime camiasında büyük şaşkınlık yaratmıştı. Video ile ilk olarak Kimi e’nin duyurusunu yapan seiyuu videonun ikinci bölümünde evlendiğini ve çocuk sahibi olacağını duyurmuştu:

“Sizlerle paylaşmak istediğim oldukça önemli bir konu var. Bendeniz Miyano Mamoru evlendim ve yepyeni bir hayat ile kutsandım. Aniden bunları söylemem eminim herkesi oldukça şaşırtacak. Ama bunları size kendi sözlerimle söylemeyi istedim, o yüzden de yapım ekibinden bunun için ricada bulundum…

Bu konu hakkında iyice düşünüp taşındım. O kadar çok düşündüm, o kadar çok korktum ki… Haberi bu şekilde duyurmam daha doğru, öyle değil mi? Ekip de bu konu üzerinde düşünmeme çok yardımcı oldu ve nihayetinde ben de bu sonuca vardım. Şu andan itibaren bunu herkese duyurmak istiyor ve yolumda doğru şekilde ilerleyip dürüstçe yaşadığım sürece hayranlarımın da beni desteklemeye devam etmelerini rica ediyorum…

Bu şeylere kafa yorduğum esnada bir büyüğüme akıl danıştım ve kendisi bana “Mamo’ya en yakışanı olanları açıkça duyurmaktır.” dedi. Böylece tüm gücümü ve cesaretimi toplayıp kararımı verdim.

Gelelim şimdi o konuya… Çocukları gerçekten çok seviyorum. Eskiden beridir çocukları çok severim ve ben de hep bir gün çocuk sahibi olmayı istemişimdir. Lakin bir ara hastalandım ve doktor çocuk sahibi olamayacağımı söyledi. Çok çabaladım ama işler öyle bir noktaya geldi ki artık vazgeçmem gerektiği söylendi… Sarsılmış hissediyordum. Sanki her şey üstüme üstüme geliyormuş gibi… Neden acaba? Ben ve eşim ise çocukluğumuzdan beri birlikteyiz. Haliyle bu durumumdan ona bahsetmem hiç kolay olmadı ki benimle asla evlenmeyeceğini bile düşünür olmuştum. Sonrasında ise bir çocuğumuz olacağı haberini aldım.

Mutluluğumu tarif etmeye kelimeler yetmez. Bu benim için bir “mucize.” Bu bana hayatın aslında bir hazine olduğunu düşündürüyor. Şu an mutluluktan uçuyorum, öte yandan bir oyuncu olarak bu durumun sinir bozucu olduğunun da farkındayım. Yine de tüm benliğimle dürüstçe yaşamak istiyorum. Hepinize çok teşekkür ederim.”

Yüzü her zaman gülse de o dönemler ünlü seiyuunun zor zamanlar geçirdiğine de şahit oluyoruz. Mamoru-san basında veya sosyal medyada eşi ve oğluyla ilgili herhangi bir paylaşımda bulunmuş değil. Bu da özel hayatına son derece önem verdiğinin bir kanıtı diyebiliriz. Bu itiraf niteliğindeki videonun ardından genelde olumlu yorumlar alan Mamoru-san, eşiyle birlikte oğullarına kıymetli hazine anlamına gelen “Takaramono” ismini vermiş.

Ouran High School Host Club’ın Baka King’i

Death Note serisinin ardından 2006 yılında özellikle bayan izleyicilerin çok sevdiği bir karakter olan Ouran High School Host Club animesinin “baka king”i Tamaki Suoh’a hayat vermiş ve sanatçının en unutulmaz rollerinden biri haline gelmiştir. Sanatçı yine bu seride de deneyimli isimlerden Maaya Sakamoto, Masaya Matsukaze, Kenichi Suzumura, Yoshinori Fujita, Ayaka Saitou, Daisuke Kirii ile çalışmış.

blank

Ouran High School Host Club Ekibi (yukarıdan aşağıya) Masaya Matsukaze, Kenichi Suzumura, Yoshinori Fujita, Ayaka Saitou, Maaya Sakamoto, Daisuke Kirii, Mamoru Miyano

Ouran High School Host Club DVD-Special

*Yazı 3. sayfada devam ediyor. 

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?