Kyokou Suiri Animesine 2. Sezon Geliyor

Gizem Türündeki Kyokou Suiri Animesine 2. Sezon Geliyor

Hikayesi Shirodaira Kyo’ya, çizimleri ise Katase Chasiba’ya ait gizem ve fantastik türündeki Kyokou Suiri mangasına 2. bir anime sezonunun geleceği açıklandı. 2. sezona dair kısa bir duyuru videosu ve görsel de paylaşıldı. Yeni sezonun ne zaman geleceği ise henüz belli değil. 

Kyokou Suiri

Serinin kısaca konusunu hatırlatacak olursak;

Iwanaga Kotoko küçük bir kız iken bir yokai (ruh) tarafından kaçırılır. Ruhlar aleminde, Kotoko’ya ruh ve insan dünyası arasında iletişim kurması için güçlü bir aracı yani Bilgelik Tanrısı olması teklif edilir. Bu teklifi hızlı bir şekilde kabul eden Kotoko buna karşılık sağ gözü ve sol bacağını kaybeder. Yıllar geçer ve artık Kotoko bu iki dünya arasında bilhassa tehlikeli güçlere sahip yokailere karşı dikkatli olmak zorundadır. Öte yandan Kotoko Sakuragawa Kuro ismindeki genç bir adama bir takım duygular beslemeye başlamıştır. Kuro ise bir yokai hadisesi esnasında kendisine iyileştirici güçler bahşedilmiş genç bir üniversite öğrencisidir. Kotoko, Kuro’ya gerçeklik ve doğaüstü arasındaki ince çizgiyi korumak ve de kaçak yokailerin icabına bakmak için birlikte çalışmayı teklif eder. 

Animenin ilk sezonu ocak 2020’da 12 bölüm olarak yayımlanmış ancak izleyicilerle çok da iyi puan alamamıştı. Bakalım serinin 2. sezonu tam puan alabilecek mi? Sizin ilk sezon hakkındaki yorumlarınız neler?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?