Kugimiya Rie

Tsundere Kraliçesi: Kugimiya Rie

Kugimiya Rie

Kugimiya Rie 30 Mayıs 1979 Kumamoto doğumlu bir ses sanatçısı ve şarkıcıdır. 1998 yılından beri seslendirme sanatçılığı yapan ünlü seiyuunun kariyeri Excel Saga  animesinde Yukari isimli bir karakteri seslendirmekle başlamıştır.

Fullmetal Alchemist’ten Alphonse Elric, Gintama’dan Kagura, Fairy Tail’den Happy karakterlerinin seslendirmesi ile bilinen sanatçı sesiyle pek çok tsundere karakterine de hayat vermiştir. Öyle ki Kugimiya-san seiyuu dünyasında “Tsundere Kraliçesi” olarak da bilinir.

Kugimiya Rie

2007 yılında düzenlenen ilk Seiyuu Ödüllerinde Zero no Tsukaima animesinde Louise rolüyle En İyi Aktris Ödülü’ne ve yine Gintama animesinde Kagura rolüyle En İyi Yardımcı Aktris Ödülü’ne aday olan Kugimiya-san, 2008 yılındaki Seiyuu Ödüllerinde ise Mitsuki Saiga ile En İyi Yardımcı Aktris Ödülü’ne layık görülmüştür. Sevilen sanatçı 2009 yılındaki Seiyuu Ödüllerinde ise En İyi Aktris Ödülü’nü almayı başarmıştır.

Kugimiya Rie

2. Seiyuu Ödülleri töreninden – 2008 (en altta sağdan 2. sırada Kugimiya Rie)

Kugimiya Rie

3. Seiyuu Ödül töreninden – 2009 (Doğrusu Kugimiya-san şık kimonosuyla göz kamaştırıyor.)

Kugimiya Rie

Fullmetal Alchemist – Alphonse Elric

Kugimiya-san önemli rollerinin başında Fullmetal Alchemist serisinden Alphonse Eric karakteri gelmektedir. Bu seri sayesinde Edward Elric’i seslendiren ünlü seiyuu Romi Paku (Romi Park) ile aralarında güzel bir dostluk başlamıştır.

Kugimiya Rie

Kugimiya Rie ve Paku Romi

Hazır Fullmetal Alchemist demişken ikilinin Fullmetal Alchemist and the Broken Angel oynarken halleri ise oldukça komik. Oyunun tasarımcısı Asano Tomoya’nın da yer aldığı programdan bu nostaljik ve eğlenceli görüntüleri izlemenizi tavsiye ederiz.

Yazının devamı için diğer sayfaya geçiniz.

Hızlıca Paylaş!
1 / 2