Kaze Tachinu Yerine Ponyo 2 Mi?

Miyazaki, Kaze Tachinu yerine Ponyo II’yi yapmak istiyormuş.

kaze tachinu yerine ponyo

Ghibli Stüdyosu yapımcısı Toshio Suzuki Amerikalı hayranlarına stüdyonun yardımcı kurucusu ve yönetmeni Hayao Miyazaki’nin Kaze Tachinu (The Wind Rises) yerine Ponyo II’yi yapmak istediğini belirtti. Suzuki The Academy of Motion Pictures Arts and Sciences bünyesinde bir Japon anime yapımcısı olarak bu yılın animasyon özelliklerini sunumla açıkladı.

kaze tachinu yerine ponyo

Suzuki, Miyazaki’nin Ponyo’ya devam etmek istediğini dile getirdi; ancak Suzuki, Ponyo yerine Miyazaki’ye Kaze Tachinu (The Wind Rises)mangasına odaklanmasını sordu. Akademi sunumu Wreck-It Ralph’ın ses aktörü John C. Reilly’i ağırladı. Aktör, Suzuki’nin Amerikalı yapımcılarının yaptıklarının tamamen karşıtında bir şey yaptığını belirtti.

Bir başka oskara aday film Ernest & Celestine’in yardımcı yapımcısı Benjamin Renner seyircilere yetişkin olana kadar anime izlemesine izin verilmediğini söyledi. İzlediği ilk Japon animasyonunun Miyazaki’ye ait Spirited Away’in film okuluna gitmesinde ilham verdiğini belirtti. Renner Miyazaki’nin hayatında nasıl etki bıraktığını anlatırken duygusallığını gizleyemedi ve kendini toparlamak için tartışmayı durdurmak zorunda kaldı.

Reilly yönetmenlere ve yapımcılara oskara aday yapımların animasyonda ilham aldıkları ismi sorduğunda yarım düzine Miyazaki yapımı, Totoro ve Spirited Away gibi filmler söylendi.

 

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?