Yeni Death Note Projesi Neymiş?

10. yıla özel projenin detayları açıklığa kavuştu

Daha önce 10. yıla özel bir Death Note projesinin yapılacağı haberini duyurmuştuk. Projenin detayları bugün itibariyle açıklığa kavuştu. Projenin duyurulduğu günden beri heyecanla bekleyen hayranlar yeni bir manga, anime ya da live-action duyurusu beklerken duyurulan şey “Gerçek Kaçış Oyunu” isminde bir oyun oldu. Kaçış oyununda katılımcılar bir eğlence parkında veya stadyumda sıkışıp kalacaklar ve çıkmak için ipuçları bulup bulmacaları çözecekler.

Death Note
“Yeni Dünyanın Tanrısından Kaçış” Kira’nın varisi olduğunu iddia eden “Yeni Kira”nın hükmettiği bir dünyadır. Katılımcılar bir saat içinde gizemleri çözüp kaçmak zorundadırlar.

Etkinlikler Tokyo ve Osaka’da yapılacak. Biletler ise 21 Mart’ta satışa sunulacak ve 22$-33$ civarı olacak. Ayrıca akıllı telefonlar için 7 Nisan’da bir uygulama mağazalarda yerini bulacak. Uygulama ücretsiz olacak ancak açılışta bir şifre isteyecek. Şifreyi öğrenmek için ise j-deathnote.com adresinde bir bilmeceyi çözmek gerekecek.

Death Note
Yeni projeyi beğenmeyen birçok hayran olsa da bazıları “artık devam etmesi anlamsız olurdu” şeklinde yorumlarla yeni bir seri çıkmamasına rahatlamış gibi görünüyorlar. Siz bu proje hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?