Katsugeki/Touken Ranbu

Sıcak Sıcak

Katsugeki/Touken Ranbu

 

Katsugeki/Touken Ranbu 1. Bölüm İzle

İsim: Katsugeki/Touken Ranbu, 活撃/刀剣乱舞

Tür: Aksiyon Tarihi

Bölüm Sayısı: Bilinmiyor

Kaynak: Kart/Kutu Oyunu

Stüdyo: Ufotable

Yayımlanma Tarihi: 2/07/2017

Başlıca Seiyuular: Toriumi Kousuke (Mikazuki Munechika) – Saito Soma (Tsurumaru Kuninaga) – Kimura Ryouhei (Izuminokami Kanesada)

Açılış: Soma Saito – Hikari Tatsu Ame (ヒカリ断ツ雨)

Kapanış: Kalafina – Hyakka Ryouran (百火撩乱)

 

Her sezon bir ya da birden fazla tarihi aksiyon animesi illaki olur. Kimilerini izlemesi gerçekten keyifli olsa da kimileri de bir o kadar sıkıcı olur. Acaba Katsugeki/Touken Ranbu bu sezon izlemesi keyifli olabilecek tarihi aksiyon animelerinden biri olacak mı?

İlk bölüm gecenin karanlığında sağanak yağmurun altında geçen bir kovalamaca ile başlıyor. İlk bölümün ana karakterleri olan Horikawa Kunihiro ile Izuminokami Kanesada (Kane-San) ve bir de kedimiz var. Kahramanlarımız atları üstünde bilinmeyen yaratıklar ile savaşıyorlar. Bu bahsettiğim yaratıklara zamanı yozlaştırmaya çalışan ordu deniyor fakat bölümün başlarında daha ne oldukları konusunda kesin bir bilgi verilmemekle beraber sadece düşman olduklarını biliyoruz. Bu arada neden bu bölümün ana karakterleri dediğimi de söylemem gerekirse bölüm sonunda gelen karakterleri gördükten sonra hikayenin sürekli başka kahramanlar üzerinden ilerleyeceği yönünde bir tahminde bulundum.

Katsugeki/Touken Ranbu 1. Bölüm İzle

Savaştan sonra ise bu yaratıkların ne olduğu ve ana karakterlerimiz konusunda biraz daha bilgi sahibi oluyoruz. Ana karakterlerimiz gelecekten geçmişe gönderilen savaşçılardır. Bu savaşçıların görevi zamanı yozlaştırma ordusu ile savaşıp geçmişin aynı kalmasını sağlamaktır. Bu durum nasıl oluyor diye düşünecek olursak geçmişte çok önemli işler yapmış bir insanın erkenden ölmesi ve a hiç doğmaması ister istemez tüm tarihi değiştirecektir. Bu yüzden kahramanlarımızın görevi çok büyük önem arz ediyor.

İlk kovalamacanın ardından kahramanlarımız yeni bir görev alırlar. Görevde bir şehre zaman ordusunun saldıracağı ve bu saldırıyla alakalı vakit ve koordinatlar yer almaktadır. Görevde zaman ordusunun bu koordinatlara akın edeceği ve çok sayıda asker göndereceği hakkında ana karakterlerimize uyarı gelir. Ana karakterlerimiz o bölgeye gittiklerinde ise bir şehirle karşılaşırlar. Yatacak yer bulup ondan sonra düşman saldırısına karşı hazırlık yapmaları gerekmektedir fakat edecekleri her kelime büyük önem arz ettiğinden tarihi değiştirmemek için dikkatli olmaları gerekirken bir yandan da savaş için hazırlanmak zorundadırlar.

Katsugeki/Touken Ranbu 1. Bölüm İzle

Gecenin ilerleyen vakitlerinde  şehirde büyük bir yangın çıkar henüz çaylak olan Horikawa Kunihiro yangında yaralanan ya da ölen insanları kurtarmak isterken Kane-san onu durdurur. Karakterlerimizin böylesine zor bir durumda bile tarihi korumak istemeleri beni etkiledi diyebilirim. Onun dışında gecenin ilerleyen saatlerinde zaman ordusunun çıkması ile kahramanlarımızın savaşı başlar.  İlk bölümün sonunda katılan ekstra karakterler ise bu serinin her bölümün farklı bir ana karakter üzerinden ilerleyebileceği fikrini bende oluşturdu diyebilirim.

İlk bölüm genel olarak alıştığımız tarihi serilere bir miktar benzemekle beraber özellikle tarihi koruma olayı ile bir miktar diğer serilerden ayrılıyor. Neden diyecek olursak kahramanlarımız tarihi korumak için gerekirse toplu katliamlara bile göz yummak zorunda kalacaklardır ve bu durum seriyi çok farklı yönlere çekebilecek bir etmen. Ancak bu konuyu işin içinden çıkartırsak elimizde sadece akıcı dövüşler içeren bir seri kalıyor.

Katsugeki/Touken Ranbu 1. Bölüm İzle

Animasyonlardan da bahsedecek olursam genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Savaşlar akıcıydı. CGI’lar yerindeydi. CGI’ların kullanımında çok abartıya kaçılmamış olması da beni sevindirdi. Anime izlerken çok fazla animasyonlara takan biri olmadığım için de beğenmiş olabilirim. Bu konu ile ilgili yorumlarınızı duymak isterim.

Son olarak toparlamak gerekirse Katsugeki/Touken Ranbu bize fazla bir şey vaat etmeyen boş vakitlerde izlemesi keyifli sıradan bir aksiyon animesi olarak gözüme çarpıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=LeiOf69qKiM

Katsugeki/Touken Ranbu 1. Bölüm İzle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?