Isekai Shokudou

Sıcak Sıcak

Isekai Shokudou

 

Isekai Shokudou İzle

Tür: Gizem, Komedi, Fantezi

Yayımlanma Tarihi: 4 Temmuz 2017

Yönetmen: Jinbou Masato

Yazar: Junpei Inuzuka, Katsumi Enami

Firma/Stüdyo: Silver Link

Başlıca Seiyyuular: Junichi Suwabe(Tenshu), Sumire Uesaka(Aletta), Saori Oonishi(Kuro), Shizuka Itou(Aka no Jou)

Açılış şarkısı: “One in a Billion” – Wake Up, May’n!

Kapanış şarkısı: “Namida” – Kiyono Yasuno

 

Yaşamak için yiyenlerden misiniz, yoksa yemek için yaşayanlardan mı? Eğer cevabınız ikincisiyse, bu anime oldukça ilginizi çekecektir. Yemeğe sadece karın doyuran bir aktivite değil de zevk alınan, haz alınan, mutluluk veren, adeta bir sanat olarak bakıyorsanız, Isekai Shokudou sizi birazcık daha acıktırabilir. Anlayacağınız üzere bu bir yemek animesi. Hem de içinde iblislerin, başka evrenlerin olduğu bir anime. Yemek yemeyi seviyorsanız bir de üstüne böyle şeyler ilginizi çekiyorsa, ilk bölüme bir bakın derim.

Animenin nasıl başladığına değinecek olursak, anime şehir merkezindeki bir restoranın gösterilmesiyle başlıyor. Ama tabii ki alelade bir restoran değil burası.

Isekai Shokudou İzle

Kapısında bir kedi resmi olan bir restoran. Batı Restoranı Nekoya olarak bahsedilen restoranda bir tartışmayla başlıyor hikayemiz. Türk televizyonlarındaki “Turşunun en iyisi sirkeyle mi olur, limonla mı?” tartışmasına benzeyen bir tartışma. Pirincin yanına en iyi Teriyaki tavuk mu, domuz fileto mu yoksa körinin mi iyi gittiğine dair bir tartışmayla hikaye başlıyor aslında. Bunları tartışan kişilerin insan olmaması da ayrı bir mesele.

Isekai Shokudou İzle

Bundan sonrasında ise kraliçe olarak adlandırılan birinin -ki burası iblis dünyasında geçiyor- şeklini ve kıyafetlerini değiştirerek restorana girdiğini görüyoruz. Animenin konusu zaten her gün normal işlev gören bir restoranın cumartesi günleri farklı dünyaları kendine konuk etmesi. Bu nedenle saat faktörü animede önemli bir yer edinmiş durumda.

Restoran aşçısı olan Tenshu ise iyi bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Saat 4 sularında, mutfağa gittiğinde yerde bir genç kızın yatmakta olduğunu görüyor. Kızın başka bir boyuttan olduğunu anlayacak kadar zeki. Buraya kadar genel olarak karakterler, işleyişler hakkında bilgi verilmiş olsa da bence asıl hikaye ve ana karakterler arasındaki iletişim buradan sonra ortaya çıkıyor. Yerde yatan genç kızımız Aletta ve Tenshu arasındaki sıcak, samimi o muhabbet, Tenshu’nun Aletta’ya yemek hazırlamasıyla artıyor. Aletta’nın hikayesi ise, sırf iblis olduğu için çalıştığı yerden kovulup, bulunduğu şehirden dışlanmasıyla ilgili. Aletta bir gün uyuyacakken, restoranın kapısı beliriyor ve o da rüya olduğunu sanıp içeri giriyor. İşte böyle Tenshu ile aralarındaki ilişki başlamış oluyor.

Isekai Shokudou İzle

Tenshu’nun Aletta’ya haftada bir günlüğüne restoranda çalışması üzerine bulunduğu tekliften sonra, Aletta teklifi kabul ediyor.

Genel olarak toparlayacak olursak, bir yemek animesinin yanı sıra başka dünyalar, iblisler gibi faktörler de bu animeye dahil. İleride nelerin olacağı bilinmez. Doğaüstü güçler meydana mı çıkacak, yoksa daha çok yemek üzerinden mi ilerleyecek, şu an herkes fikir ayrılığında. Kraliçenin ise Aletta ile olan ilişkisinin ne olduğunu henüz kimse bilmiyor, tahminler de herkesi yanıltacak gibi görünüyor. Normal bir anime gibi görünse de, sıkıcı olduğunu hissettiğiniz anda bir anda yükselecek bir konuya sahip. İleride ne olacağı bilinmeyen daha doğrusu ilk bölümü biraz üstü kapalı olan bir anime gibi geldi bana. Üstü kapalılık merak uyandırabilir ama biraz daha tahmin edilebilirlik olsa fena olmaz sanki.

https://www.youtube.com/watch?v=N0JouXOWHbs

Isekai Shokudou İzle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?