Kage No Jitsuryokusha Ni Naritakute!

SICAK SICAK: Kage No Jitsuryokusha Ni Naritakute! (The Eminence in Shadow)

İsekai, reenkarnasyon animeleri izleyicilerin ilgisini çekmekte ve son zamanlarda bu türde bolca seri çıkmakla birlikte mangadan uyarlama da yapılmakta. Yeni sezonları ve yeni çıkan serileri bolca gördüğümüz bu aylarda gözümüze light novel den uyarlama olan Kage No Jitsuryokusha Ni Naritakute! (The Eminence in Shadow) çarpıyor.

Animenin uyarlandığı kaynak Daisuke Aizawa tarafından yazılan ve illüstrasyonu Tōzai tarafından yapılan bir light novel serisi. Shōsetsuka ni Narō‘da Mayıs 2018’de çevrimiçi olarak seri hale getirilmeye başlandı. Seri Nexus stüdyo tarafından alınıp yayınlandı.

Kage No Jitsuryokusha Ni Naritakute! Tanıtım

Ana karakterimiz Sid Kagenou. Seslendirmeni ise Horimiya ve Golden Time dan tanıdığımız Yamashita Shiichirou.

İlk bölümde ana karakterimiz uzun bir süre bize yardımcı karakterin gözünden gösteriliyor, bu karakter ise Nishino Akane. Sid ile aynı liseye giden Nishino’nun çok ünlü olduğunu görüyoruz ve okulunda da bir o kadar popüler. Bu yardımcı karakterin katlanamadığı tek şey ise ana karakter.

Kage No Jitsuryokusha Ni Naritakute! Tanıtım
Sid’in donuk ve sessiz olması Nishino’yu içten içe rahatsız ediyor ve her ne kadar uğraşsa da ismini doğru söylememesi ona sinir bozucu geliyor.

Ana karakter daha çok kendine ve yapmak istediklerine odaklanmış olduğu için etrafındakiler ile pek ilgilenmiyor ya da dışarıdan ilgisiz gözüküyor.

Bir süre sonra Nishino’yu kaçırıyorlar ve şans eseri mi bilmiyoruz fakat Sid’in de orada bulunanlardan biri olduğunu fark ediyoruz.

Kage No Jitsuryokusha Ni Naritakute! Tanıtım

Nishino’yu kurtarmak için giden Sid’in ilk dövüş sahnesi çok etkileyici.

Birçok hareketi mafyavâri olan ve liseli bir genç için fazla donanımlı olan Sid eski bir asker ile dövüşüyor ve bölümün en heyecanlı anına geliyoruz.

Çok çekişmeli bir dövüşü kazanan Sid hepimizi yetenekleriyle kendine hayran bırakıyor fakat bu yaşta bir gencin biri asker olmak üzere iki kişiyi bu kadar kolay alt etmiş gibi gösterilmesi bu kısma biraz basitlik katmış.

Bunun yanında normal gidişatta çizimler ve animasyon gerçekten hoş. Aksiyon bölümlerinde hızlı geçişleri saymazsak bir 2000’ler havası var ve insanı heyecanla içine çekiyor. Sesler benim düşünceme göre karakterlerle uyum içinde ve ekip gerçekten iyi seçilmiş.

Biraz Daha Konuya Değinecek Olursak

Geçmiş hayatında bile Cid’in hayali bir kahraman ya da büyük patron olmak değildir. Bir deha olduğunu zamanı gelene kadar ortaya çıkarmıyor ve küçük bir karakter gibi görünmeyi seviyor. Artık başka bir evrende yeniden doğduğuna göre hayallerini sonuna kadar yaşamak için mükemmel koşulları oluşturmaya hazır. Aşırı gerçekçi hayal gücüyle donanmış olan Sid, şaka yollu bir şekilde örgütüne üyeler topluyor ve yok etmeleri gereken şeytanı bir tarikat hakkında bir arka plan oluşturuyor. Şans eseri bu hayali düşmanlar gerçek bir olay oluyor.

Kage No Jitsuryokusha Ni Naritakute! Tanıtım

Başka bir zamanda yeniden gözlerini açan Sid artık güçlenmek için daha çok çalışıyor.

Gölgedeki zirve olabilmek için her şeyden vazgeçen Sid’i, Kage No Jitsuryokusha Ni Naritakute! animesinin sonraki bölümlerinde neler bekliyor, merak içindeyiz.

Sizleri kısa bir tanıtım videosu ile baş başa bırakıyoruz.

Hızlıca Paylaş!