Chainsaw Man

Sıcak Sıcak: Chainsaw Man 1. ve 2. Bölüm

Tür: Shounen (Aksiyon, Doğaüstü)

Yayın Tarihi: 11.10.2022

Stüdyo: MAPPA

Kaynak: Manga

Eser Sahibi: Tatsuki Fujimoto

Yönetmen: Ryu Nakayama, Makato Nakazono

Karakter Tasarımı: Hiroshi Seko

Müzik: Kensiko Ushio

Birçoğumuzun heyecanla beklediği yeni sezon animelerinden biri olan Chainsaw Man sonunda izleyicileriyle kavuştu. Kimimizin mangasını okuduğu kimimizin ise anime adaptasyonu duyurusundan sonra haberdar olduğu seri izleyenlerini hayal kırıklığına uğratmadı. Çoğumuzun adını bildiği ve Shingeki no Kyojin The Final Season Part 3 Kanketsu-hen dahil serinin final sezonlarını üstlenmesiyle kendini bir kez daha ön plana çıkaran MAPPA stüdyosu, ilk bölümden sonra kendini bir kez daha ön plana çıkardı.

Yazarı Tatsuki Fujimoto olan manga, Aralık 2018’de  Weekly Shounen Jump dergisinde yayınlanmaya başladı. 12 ciltten oluşan ilk kısmı vermiş olduğu aradan sonra sevenleriyle birlikte tekrar kavuştu.

Hadi gelin beraber Chainsaw Man 1. Bölüm ve Chainsaw Man 2. Bölüm olarak ele alalım.

Chainsaw Man izle

Chainsaw Man 1. Bölüm

Ana karakterimiz olan Denji karakterini Shingeki no Kyojin animesindeki Armin karakterinden tanıdığımız Marina Inoe seslendirmektedir.

Bölümün başlarında Denji’nin evcil iblisi ile birlikte, babasının ölümünden sonra üstüne kalan borcunu ödemeye çalıştığını görüyoruz. Küçük yaştan beri iblis avcılığı yaparak hayatını sürdürmeye çalışıyor fakat geçimini zar zor sağlıyor. İlerleyen dakikalarda ise hayallerinin normal insanlar için ulaşılabilir olduğunu fakat onun için sadece bir hayal olduğunu görüyoruz. Bunlar bize aslında Denji’nin ne kadar fakir ve yalnız bir hayat sürdüğünü gösteriyor.

Chainsaw Man izle

Bir gün yine iş için gittiği bir yerde patronunun ihanetine uğradıktan sonra aslında onun bir şeytanın kontrolünde olduğunu ve herkesin o iblis tarafından ele geçirildiğini fark ediyor. Denji kaçmaya çalışıyor fakat feci bir şekilde can veriyor. Bu sahnelerden sonra ise evcil hayvanı olan Pochita ile çok önceden bir anlaşma yaptığını öğreniyoruz. Denji ona eğer ölürse bedenini ele geçirmesini istediğini ve beraber kurdukları hayalleri gerçekleştirmesini istediğini söylüyor.

Chainsaw Man izle

Pochita denjinin vücudunu ele geçiriyor fakat sadece Denji’nin kalbi olarak kalıyor. Bunun sonucunda ise Denji kendi hür iradesine sahip olup aynı zamanda iblis güçlerini kullanabiliyor. Geri dönüp zombi iblisini öldürdükten sonra bitkin düşüyor. Bu sırada ise Kamu Güvenliğinden iblis avcıları geliyor. Bu sahnede diğer ana karakterlerden biri olan Makima’yı görüyoruz. Makima ona kısaca iki seçenek sunuyor: yaşa veya öl. Denji hayatta kalmayı seçiyor ve onlarla beraber gidiyor.

Chainsaw Man izle

Chainsaw Man 2. Bölüm

Chainsaw Man 2. Bölüm ise Kamu Güvenliğine giderken arabada başlıyor. Denji Makima ile olan sohbetleri sırasında aslında Makima’nın sandığı kadar iyi birisi olmadığını anlıyor.

Yol sırasında yemek yemek için duruyorlar fakat Denji çok fazla kan kaybettiği için bayılıyor. Uyandığında ise bu duruma nasıl geldiğini kısa bir şekilde açıklıyor ve hayatında ilk defa udon yeme şansını elde ediyor. Bu kısmı mangadan farklı olarak işlemişler aslında. Mangasında yemek için durdukları yerde Makima orda bulunan bir şeytanı öldürmesini istiyordu. Aslında bu bir nevi sınavdı ve Denji başarılı bir şekilde geçiyordu.

Chainsaw Man 2. bölüm izle

Daha sonradan KG binasına geliyorlar ve diğer ana karakterlerden biri olan Aki ile tanışıyor.

Chainsaw Man 2. bölüm izle

Aki onun yeni takım arkadaşıdır fakat hiç anlaşamazlar. Binadan çıktıktan sonra Denji ona Makima hakkında sorular sorar. Denji’yi ara sokağa çağıran Aki, Denji’nin amacının para kazanmak ve Makima’nın peşinde dolaşmak olduğunu söyler ve çok geç olmadan bu işi bırakmasını sert bir dille iletir.

Chainsaw Man

Makima Denji’yi Aki’nin ekibine ekler. Deneme ekibi oldukları için Denji gözetim altındadır ve eğer kaçmaya çalışır ise Aki’nin onu öldürmeye izni vardır. Denji’nin kalacak bir yeri olmadığı için Aki ile birlikte yaşamaya başlarlar. Fakat ikilinin anlaşmazlıkları devam eder. Bir süre sonra zebani öldürme görevine gönderilirler.

Görevi tamamladıktan sonra tekrar kavgaya tutuşurlar ve Aki’nin geçmişinden ufak bir bilgi öğreniriz. Karargaha geri döndükten sonra Denji’ye partner atayıp devriye görevine verirler. Burada diğer ana karakterlerden biri ve aynı zamanda zabani olan Power ekibe dahil oluyor.

Chainsaw Man 2. bölüm izle

Bölüm, Power’ın buldukları bir iblisi öldürmesi ile son buluyor.

Bölüm özetleri kısaca bu şekilde. Mangasını okumuş biri olarak oldukça memnun kaldım. Çizim kalitesi oldukça güzeldi. Dövüş sahnelerini oldukça merak ediyordum çizim kalitesi açısından ama beni hayal kırıklığına uğratmadı açıkçası. Ses efektleri de seslendirmenler de oldukça başarılıydı.

Manga ile nerede paralel ilerlemeleri beni oldukça memnun etti. Sadece ufak tefek önemli olmayan yerleri atlamışlar veya değiştirmişler, ana hikayeye dokunmamışlar. Daha önceden mangasını okuyup anime uyarlamasını izleyince çok büyük hayal kırıklığına uğratan seriler oldu. Fakat MAPPA her zamanki gibi bizi hayal kırıklığına uğratmadı.

Karakterler açısından inceler isek Aki’nin Denji’yi sevmemesini haklı buluyorum. Denji vurdumduymaz, kafasına ve isteklerine göre hareket eden biri imajını verir iken Aki ise ciddi ve görev bilincinde olduğunu gösteriyor. Kısaca bana göre çoğu konudan zıt iki karakter.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Eksik olan kısımları var mı? Diğer bölümlerden beklentileriniz neler?

Hızlıca Paylaş!