Shingeki no Kyojin The Final Season Part 3 Kanketsu-hen Duyuruldu

Shingeki no Kyojin: The Final Season – Kanketsu-hen, (Attack on Titan: The Final Season – Final Edition) 2023’te Gelecek

Shingeki no Kyojin The Final Season Part 3 izle

12. ve final bölümüyle veda eden Shingeki no Kyojin: The Final Season Part 2 (Attack on Titan: The Final Season Part 2) için son bölümün yayımlanmasıyla beraber, 2023 yılında yeni adıyla “Shingeki no Kyojin: The Final Season – Kanketsu-hen, (Attack on Titan: The Final Season – Final Edition, Shingeki no Kyojin The Final Season Part 3)” yeni bir sezonun geleceği haberi duyuruldu. Adeta bir covid 19 varyantı gibi  hayatımıza yerleşen final üstüne final varyantı yapıp sürekli hayranlarını bekleten anime serisi, hayranları kadar mangakası sevgili Hajime Isayama’yı da üzdü. Türk kültürüne hayranlığı ile bilinen Isayama, üzüntüsünü Cemal Safi’nin şu dizeleriyle belirtti;

Fırsat mı tanırdım bu dargınlığa!
Bilseydim bu kadar zor olduğunu.
Bilseydim zindandan daha karanlık,
Bilseydim hücreden dar olduğunu…

Eylül 2019’da Bessatsu Shounen Magazine tarafından yayımlanan ilk manga bölümü ile hayatımıza giren Shingeki no Kyojin, 11 artı bir Frodo (buçukluk) yılı sonrası bitmiş, akabinde Wit Stüdyo tarafından 25 bölümlük ilk televizyon serisi olarak bahar 2013 yılında izleyici ile buluşmuştur.  Çok sevilen ilk sezonun ardından, ikinci sezonun yapımına ise 2014 yılında başlanmış, bahar 2017 yılındaysa serinin ikinci sezonu yayımlanmıştır. 

Shingeki no Kyojin The Final Season Part 3 izle

Aynı şekilde, serinin üçüncü sezonu da 2018 yılının yazında, ikinci kısmı ise, 2019 baharında ekranlardaki yerini almıştır.

Shingeki no Kyojin The Final Season Part 3 izle

Final sezonu, MAPPA Stüdyo tarafından yapılan serinin bölümleri ise, tıpkı üçüncü sezonda olduğu gibi iki kısımdan oluşmuştur.  İlk kısmı 2021 yılının kışında yayımlanmış; ikinci kısmı ise 2022 yılının kışında görücüye çıkmıştır. 

Seri, yayınlandığı ilk günden itibaren tüm dünyada çok büyük ses getirmiş, birçok dile çevrilmiştir. (Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Lehçe ve Çince)

Hajime Isayama’nın mangası Shingeki no Kyojin ( Attack on Titan ) 9 Nisan 2021’de sona ermişti. Shingeki no Kyojin: The Final Season Part 2 manganın finalinin üzerinden 1 yıl sonra bitse de 2023 hedeflerimizi kıskandıkları için HEDEF 2023 dediler ve finali 2023’e bıraktılar.

Shingeki no Kyojin The Final Season Part 3, diğer adıyla Shingeki no Kyojin: The Final Season – Kanketsu-hen için yayınlanan teaserı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. (Animenin final sezonlarının adını okumak teaserın kendisinden daha uzun.)

Shingeki no Kyojin The Final Season Part 3 Turkovac’a odaklanacak.

Hızlıca Paylaş!