Horimiya Mangası Animeye Uyarlanıyor

Romantik Komedi Horimiya Mangası Animeye Uyarlanıyor

Horimiya Mangası Animeye Uyarlanıyor

Animeden paylaşılan ilk poster

Hikayesi HERO’ya, çizimleri ise Daisuke Hagiwara’ya ait romantik komedi türündeki Horimiya mangasının animeye uyarlanacağı açıklandı. Ocak 2021’de gelmesi planlanan serinin yapım ve seiyuu kadrosu da belirlenmiş durumda. Animenin resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre stüdyo CloverWorks  imzalı serinin yapım kadrosu şu şekilde:

  • Yönetmen: Masashi Ishihama (PERSONA 5 the Animation, Shinsekai yori)
  • Senaryo: Takao Yoshioka (High School DxD, WATAMOTE)
  • Karakter Tasarımı: Haruko Iizuka (Ensemble Stars!, Kujira no Kora wa Sajou ni Utau)
  • Müzik: Masaru Yokoyama (Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans, Queen’s Blade: The Exiled Virgin)

Öte yandan serinin baş karakterlerinden Izumi Miyamura’yı (posterde solda) Kouki Uchiyama, Kyoko Hori’yi (posterda sağda) ise Haruka Tomatsu seslendirecek. Merak edenler için serinin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse:

Lise öğrencisi Kyoko Hori okulda sevecenliği ve akademik becerisiyle takdir edilse de aslında herkesten gizlediği bambaşka bir yönü daha vardır. Kyoko’nun ebeveynleri işleri yüzünden sürekli evden uzakta oldukları için genç kız bir yandan erkek kardeşine bakarken bir yandan da ev işleri ile uğraşmaktadır. Bu yüzden de okul dışında sosyalleşmeye bir türlü fırsat bulamamaktadır. Aynı okulda olan Izumi Miyamura ise ilk bakışta içine kapanık, sessiz bir otaku gibi görünmektedir. Fakat okul dışında kendisi ders çalışmak konusunda çok da iyi olmayan oldukça arkadaş canlısı ve kibar birisidir. Ayrıca dokuz piercingi ve sol omuzunda ve sırtında dövmesi olduğunu da belirtelim hemen.

Şans eseri Kyoko ve Izumi’nin yolları okul dışında kesişir. İkisi de birbirlerinin düşündükleri gibi değildir aslında. Böylece bu iki genç kimselere göstermedikleri yönlerini birbirleri ile paylaşmaya ve okul hayatının tatlı-eğlenceli hallerini keşfetmeye başlarlar.

Horimiya Mangası Animeye Uyarlanıyor

Eser Hori-san to Miyamura-kun adıyla 2007-2011 yılları arasında mangaka HERO’nun kendi internet sitesi olan Dokkai Ahen’de web comic olarak yayımlanmış ardından Square Enix tarafından 2008 yılında resmi olarak yayımlanmak üzere satın alındı. Manga, 2011 yılında ise yine hikayesi HERO’ya fakat çizimleri Daisuke Hagiwara’ya ait Horimiya adıyla yeni bir manga uyarlaması olarak okuyucu ile buluştu.

Öte yandan Hori-san to Miyamura-kun 2012 ve 2018 yılları arasından 4 OVA bölümü halinde animeye uyarlanmış ve oldukça beğenilmişti. Uzun bir aradan sonra serinin bu kez bir anime serisi olarak yayımlanmasına karar verilmesi serinin hayranlarını çok sevindirdi.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?