Hataraku Maou-sama! Animesine 2. Sezon Geliyor

Fantastik Seri Hataraku Maou-sama! Animesine 2. Sezon Geliyor

Hataraku Maou-sama! Animesine 2. Sezon Geliyor

Kadokawa Light Novel Expo 2021 etkinliğinde hikayesi Satoshi Wagahara’ya, çizimleri 029’a ait sevilen light novel serisi Hataraku Maou-sama! (The Devil is a Part-Timer!)  için ikinci bir anime sezonunun geleceği açıklandı. Yeni sezon yoluna aynı seiyuu kadrosu ile devam edecek.

Bundan yaklaşık 4 yıl önce Satoshi Wagahara’nın animenin 2. sezonunun çıkması için oldukça istekli olduğu haberini sizlerle paylaşmıştık. Fakat Wagahara, sektördeki bir takım zorluklar yüzünden bunun çok mümkün olmadığını Twitter adresi aracılığıyla duyurmuştu.

Serinin konusundan kısaca bahsedecek olursak:

Ölümlülerin kalplerine korku salan Şeytan Kral Sadao, Ente Isla topraklarını fethetmeye girişir. Ancak bu girişimi kahraman Emilia tarafından engellenir ve Şeytan Kral boyutsal bir portaldan insan dünyasına hem de  günümüz Tokyosuna gönderilir! Sadao, sadık generali Alisel ile Ente Isla’ya boyun eğdireceğine dair kendine yemin eder. Tabi bu dünyadan çıkış yolunu bulabilirse… Sihrin olmadığı bu dünyada güçsüz kalan Sadao, Sadao Maou ismiyle yarı-zamanlı bir işte çalışmaya başlar.

Yeni sezonun ne zaman çıkacağı henüz açıklanmış değil. Her şeye rağmen bu uzun bekleyiş sonrası böyle bir haberin hem hayranlar hem de Wagahara için oldukça sevindirici olduğunu söyleyebiliriz.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?