Hellsing Mangası Hollywood Filmi Oluyor!

John Wick Filminin Senaristi ve Amazon Stüdyosu İş Birliği İle Hellsing Filmi Geliyor

Hellsing Mangası Hollywood Filmi Oluyor!

Kouta Hirano’nun ünlü korku ve vampir türündeki mangası Hellsing’in Amazon Stüdyosu ve John Wick filminin senaristi Derek Kolstad iş birliği ile bir live action filmine uyarlanacağı duyuruldu.

Filmin yapımcıları arasında Kolstad’ın yanı sıra Midnight Special, Upgrade ve Insidious gibi yapımlardan aşina olduğumuz Brian Kavanaugh-Jones; The Autopsy of Jane Doe ve La La Land gibi filmlerin yapımcılığını üstlenmiş Fred Berger; ayrıca Mike Callaghan, Reuben Liber ve Jason Lust da yer alıyor.

Merakla beklenen film hakkında şimdilik başka detay verilmedi. Öte yandan John Wick film serisi ile pek çok kişinin beğenisini kazanan senarist Derek Kolstad ”Kardeşimin beni birkaç yıl önce Hellsing mangası ve animesi ile tanıştırmasının ardından seriyi filme uyarlamayı aklıma koymuştum.” şeklindeki açıklaması filme dair heyecanını dile getiriyor diyebiliriz.

Hellsing Mangası Hollywood Filmi Oluyor!

Kouta Hirano 1997 yılında başladığı Hellsing macerasını 2008 yılında finale erdirmişti. Manga 2001 yılında 13 bölümlük bir TV anime serisine ardından çeşitli OVA bölümlerine uyarlanmıştı. Sevilen anime serisi ayrıca ülkemizde de MTV Türkiye aracılığı yayımlanmış özellikle Volkan Ateş Akyılmaz tarafından seslendirilen Hellsing karakterinin dublajı büyük beğeni toplamıştı.

Peki sizin serinin live action filmine hem de bir Hollywood filmine uyarlanacak olması hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorum kısmında bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin!

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?