Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

Heyecan Aramayanlara Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

Kimi zaman sadece kafamızı dağıtmak için anime izliyoruz. Günlük hayat temalı seriler ise tam bu noktada imdadımıza yetişiyor. Entrikadan ve heyecandan uzak öte yandan yer yer duygulandırsa da bölüm bitince kendimizi iyi hissettiren türden animeler bunlar aslında. E o zaman gelin sizler için derlediğimiz günlük hayat temalı anime önerilerine bir göz atalım, ne dersiniz?

Not: Yazımızda yer alan seriler herhangi bir oylamaya göre sıralanmamıştır.

10. Shounen Maid

Anime Önerileri

Bölüm Sayısı: 12

Yıl: 2016

Yazımıza çok bilinmeyen bir seri ile başlayalım. İlkokul öğrencisi Chihiro Komiya annesinin ani ölümü ile hem ailesiz hem de evsiz kalır. Fakat uzun süredir kayıp olan dayısı Madoka Takatori ortaya çıkınca Chihiro’nun hayatı tamamiyle değişecektir. Madoka, Chihiro’yu evine davet eder. Ancak Chihiro dayısının birinci sınıf malikanesine vardığında bol miktarda toz ve çöple karşılanır. Chihiro’nun bu manzara karşısında temizlik içgüdüleri devreye girer ve tüm evi baştan aşağı temizlemeye koyulur. Peki dayısının evinde yaşamaya karar veren Chihiro akrabası olsa da aklı beş karış havada bu yabancı ile geçinebilecek midir? Serinin konusunu okuyunca oldukça basit geliyor insana fakat yer yer güldüren yer yer ağlatan serimizin oldukça sıcak bir hikayeye sahip olduğunun altını çizelim.

Anime Önerileri 

9. Gakuen Babysitters

Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

Bölüm Sayısı: 12

Yıl: 2018

Gelelim bir diğer günlük hayat temalı serimize. Tam bir şirinlik abidesi olan seri başta komedisi olmak üzere pek çok izleyicinin beğenisini kazanmış bir anime. Ölümcül bir uçak kazasında anne ve babasını kaybettikten sonra genç Ryuuichi Kashima, küçük kardeşi Kotarou’nun koruyucusu olarak yeni hayatına alışmaya çalışmaktadır. Ailesinin cenazesinde seçkin bir akademinin başkanı olan Youko Morinomiya, bu iki kardeşi himayesi altına almaya karar verir. Ancak bunun karşılığında Ryuuichi kaydolduğu okulun bebek bakıcısı olmuştur. Akademide kadın öğretmenlere destek olmak için kurulan bu bakım evinde Ryuuichi, çocuklara bakmakla görevli bir diğer isim Usaida Yoshihito’ye yardım etmeye başlar. Ryuuichi artık Kotarou dışında bu bakım evindeki miniklerin de sorumluluğunu almıştır. Her bölüm sonrası pamuk gibi olacağınız bu seri günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için ideal.

Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

8. Tanaka-kun wa Itsumo Kedaruge

Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

Bölüm Sayısı: 12

l: 2016

Uyumayı hangimiz sevmez ki? Ancak lise öğrencisi Tanaka bu işi biraz abartıyor diyebiliriz. Tanaka bir yaşam biçimi olarak benimsediği tembelliğini, dikkatsizliği ve herhangi bir yerde uykuya dalma kabiliyetiyle koruyor. Bir yandan kendini zorlamasını gerektiren durumlardan kaçınarak hayatını idame ettirmeye çalışırken başarısız olduğu görevlerde ise yakın arkadaşı Oota yetişiyor imdadına. Tanaka’nın ihtiyaç duyduğunda her zaman yanında olan arkadaşı Oota, Tanaka’nın da bahsettiği gibi tam anlamıyla ”iyi bir eş” olacak türde bir insan. Seride bu iki yakın dostun günlük yaşamdaki komik hallerini ve yine onlara eşlik eden birbirinden şirin karakterleri izlerken oldukça keyif alacağınıza eminiz.

Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

7. Non Non Biyori

Anime Önerileri

Bölüm Sayısı: 12

Yıl: 2013

Kimilerimiz köy hayatına özenip tasağı tarağı toplayıp köye yerleşmeyi hayal eder. İşte Non Non Biyori tam da köy hayatına özenenler için ideal bir seri. Asahigaoka sıkıcı kırsal kasabalardan biri olarak görünse de kasabanın tek okulundaki farklı yaşlardan beş öğrenci için burada hayat hiç de sıkıcı sayılmaz. Özellikle Renge, Hotaru, Komari ve Natsumi isimli dört kızın birbirinden eğlenceli maceraları bunu kanıtlar nitelikte.

Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

6. Flying Witch

Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

Bölüm Sayısı: 12

Yıl: 2016

Bu kez günlük hayat tadında ama daha fantastik bir öneride bulunacağız. Cadılar geleneğinde, cadılık mesleğini yürüten her birey 15 yaşına bastığı anda bağımsız olup büyücülük yeteneklerini çalışmak için evlerini terk etmeleri gerekmektedir. Makoto Kowata da siyah kedisi Chito ile birlikte Yokohama’daki ailesinden ayrılarak yola düşen bu cadılardan biridir. Makoto doğası ve sihirle olan cazibesi nedeniyle cadıların çoğunlukla tercih ettiği Aomori bölgesine doğru yola çıkar. Böylece Makoto ve kedisi, Makoto’nun ikinci kuzeni olan Kei Kuramoto ve onun küçük kız kardeşi Chinatsu ile yaşamaya başlar. Makoto, diğer gençler gibi liseye gidiyor gibi görünse de büyücülüğe olan tuhaf ve eksantrik yatkınlığı onu yaşıtlarından farklı kılmaktadır. Her şeye rağmen genç cadının gündelik hayatı, arkadaşları ve ailesiyle paylaştığı büyücülüğün kendine has özellikleriyle geçmeye başlar. 

Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

5. Hakumei to Mikochi

Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

Bölüm Sayısı: 12

Sayı: 2018

Yine fantastik bir seri ile önerilerimize devam edelim. Sadece birkaç santim boyunda insanların yaşadığı bir dünyada, genç hanımlar Hakumei ve Mikochi bir ağacın içine inşa edilmiş bir evde birlikte yaşamaktadır. Hakumei biraz erkeksi ve enerjik, Mikochi ise onun aksine daha sakin ve hanım hanım biridir. Bu farklılıklarına rağmen ikili oldukça iyi anlaşmaktadırlar. Bir peri masalından fırlamış bu minik karakterlerin küçük ama sevimli dünyaları izleyiciye huzur veriyor diyebiliriz.

Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

4. Minami-ke

Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

Bölüm Sayısı: 13

Yıl: 2007

Bu kez komedinin daha yoğun olduğu bir seri ile devam ediyoruz. Yapım yılı itibariyle eski bir seri olsa da komedisi hala aynı tadında. Minami konutu üç kız kardeşe ev sahipliği yapmaktadır: Katı ve gayretli en büyük kız kardeş Haruka, aklı beş karış havada ve neşeli Kana ve keskin diliyle kimseyi bağışlamayan kardeşlerin en küçüğü Chiaki. Yetişkin gözetimi olmadan yaşayan kız kardeşler, zaman zaman romantik maceraların yanı sıra yemek pişirme ve çamaşır yıkama gibi gündelik iş yükünü de birlikte paylaşırlar. Kronik tembellikle savaşmaktan arkadaşlarla takılmaya kadar Minamilerin evinde sıkıcı bir güne rastlamak mümkün değildir.

Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

3. Gin no Saji

Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

Bölüm Sayısı: 11

Yıl: 2013

Yuugo Hachiken derslerine çok çalışmasına rağmen beklentileri karşılayamamaktan yorulmuştur. Yepyeni bir okul yılının başlangıcı ile Hachiken ailesinin stresinden uzaklaşmak için Hokkaido kırsalında bulunan ve yatılı bir okul olan Ooezo Ziraat Lisesi’ne kayıt olmaya karar verir. Başlarda okulda başarılı olacağına inansa da Hachiken’nin çiftçilik mesleği hakkında en ufak bilgisi yoktur. Öyle ki okulda hayatları boyunca bu işle uğraşmış pek çok öğrenci vardır. Şehirde büyümüş biri olan Hachiken bu zorlu çiftçilik hayatı ile başa çıkabilecek midir? Gündelik hayatı bu kez çiftçilik yapan karakterler üzerinden izlemek isterseniz Gin no Saji oldukça iyi bir seçenek. Komedisiyle de oldukça sevilen seri es geçmemeniz gereken bir anime bizce.

Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

2. Barakamon

Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

Bölüm Sayısı: 12

Yıl: 2014

Yine pek çok kişinin gözdesi bir seri ile devam edelim. Aslında öneri listemize daha çok bilinmeyen serilerden paylaşım yapmayı uygun görmüştük fakat belki hala izlemeyenler vardır diyerek listemize ekleyelim dedik. Seishuu Handa gelecek vaat eden genç, yakışıklı, yetenekli bir kaligrafi sanatçısı olmasının yanında narsist bir kişiliğe sahiptir. Öyle ki sergisinde birinin ödüllü eserini ”özgün olmadığını” söylemesi ile kontrolünü kaybeder ve adama bir yumruk geçirir. Babası, Handa’nın uygunsuz davranışını cezalandırmak için Handa’yı rahat Tokyo hayatından uzakta, kendi iç dünyasına erişebilmesi için Goto Adalarına sürgün eder. Handa bu yeni hayatta benzersiz sanatını geliştirmek ve yeni bir ilham kaynağı aramaya çalışır. Tabi gürültücü minik Naru ve arkadaşları, fujoshi ortaokul öğrencileri ve bir takım enerjik adamlar evine girip çıkmayı bırakırsa… Ne diyelim henüz başlamamış olanlar varsa sakın kaçırmasın!

Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

1. Kimi to Boku.

Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

Bölüm Sayısı: 13

Yıl: 2013

Gelelim son önerimize… Günlük hayat temalı bu lise anime serisi aslında bir lise serisinden çok daha fazlası. Komedinin yanında yer yer duygusal olaylara da ev sahipliği yapan seride beş arkadaşın hayatına konuk oluyoruz. Kibar ve güler yüzlü Shun Matsuoka, çabuk sinirlenen Kaname Tsukahara, nazik Yuuta ve tembel Yuuki nam-ı diğer Asabi ikizleri, son olaraksa ekibe sonradan dahil olan enerjik Chizuru Tachibana. Günlük hayatı en sade haliyle anlatan bu gençlerin hayatını izlemeyi sakın es geçmeyin. 

Günlük Hayat Temalı Anime Önerileri

Bizden şimdilik bu kadar. Eğer sizin de bu türde izlediğiniz animeler varsa yorum kısmında bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin!

Hızlıca Paylaş!