High-Rise Invasion Mangası Anime Oluyor

Gizem ve Korku Türündeki High-Rise Invasion Mangası Anime Oluyor

High-Rise Invasion izle

Çizimleri Takahiro Oba, hikayesi ise Tsuina Miura’ya ait gizem ve korku türündeki High-Rise Invasion (Tenkuu Shinpan) mangasının animeye uyarlanacağı açıklandı. Yapımcılığını Kodansha ve Netflix’in üstlendiği yapım Zero-G stüdyosu tarafından hazırlanacak. Netflix seriyi dünya çapında 2021 yılının şubat ayında yayımlayacağını açıklarken animeye dair bir tanıtım videosu da paylaştı.

Animenin yönetmenliğini Masahiro Takata, senaryosunu ise Touko Machida üstleniyor. Seride karakter tasarımında ve animasyon yönetmenliğinde Yoichi Ueda, müziklerde ise tatsuo ve Youichi Sakai yer alıyor. Serinin seiyuu kadrosu da şekillenmiş durumda. Buna göre seiyuular ve seslendirdikleri karakterler şöyle:

  • Haruka Shiraishi – Yuri Honjo
  • Shiki Aoki – Mayuko Nise
  • Shiki Aoki – Mayuko Nise
  • Junya Enoki – Rika Honjo
  • Yuichiro Umehara – Sniper Mask

Merakla beklenen animenin kısaca konusuna değinecek olursak:

Lise öğrencisi Yuri Honjo, sayısız gökdelenin asma köprülerle birbirine bağlandığı ve maskeli tiplerin kafaları karışmış kaçmaya çalışan kurbanlarını acımasızca katlettiği anormal bir yerde buluverir kendini. Bu cehennem gibi yerden kurtulabilmek için iki seçeneği vardır: Ya maskeli tipleri öldürmek ya da öldürülmek. Yuri bu sıra dışı dünyayı yok etmek için hayatta kalmayı kafasına koysa da nihai kaderi nasıl şekillenecek?

Manganın çizeri Takahiro Oba bu güzel haberi kutlamak için hayranlar için bir çizim de paylaştı.

2013 yılında başlayan ve 2019 yılında sona eren manga toplamda 21 cilt olarak yayımlandı. Şimdilerde ise Takahiro Oba ve Tsuina Miura serinin yan hikayesi diyebileceğimiz High-rise Invasion Arrive isimli mangalarıyla yola devam ediyor.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?