Fairy Tail: Dragon Cry Anime Filmi Ne zaman Geliyor?

Fairy Tail’in İkinci Anime Filmi Fairy Tail: Dragon Cry Ne Zaman Geliyor?

İlk duyurusu 2015 yılının mayıs ayında Kodansha‘ya ait Weekly Shonen Magazine‘de yapılan Fairy Tail’in ikinci filmiyle alakalı olarak, Japon film dağıtım şirketi GAGA tarafından geçtiğimiz cumartesi günü açılan web sitesinde filmin gösterim tarihi ve ismiyle alakalı ilk bilgiler paylaşıldı. Buna göre sitede, filmin 2017 yılı bahar döneminde gösterileceği ve isminin Dragon Cry olacağı açıklanırken, yine aynı gün Fairy Tail’in mangakası Hiro Mashima tarafından da yeni filmin isminin Dragon Cry olacağı doğrulandı.

Fairy Tail: Dragon Cry izle

Serinin ilk anime filmi olan Fairy Tail Movie 1: Houou no Miko 2012’de Japonya’da gösterime girmişti. Yaklaşık 5 yıllık bir aradan sonra böylece ikinci filmi de gelmiş olacak. 2009’da başlayan ve 175 bölüm süren Fairy Tail anime serisinin ilk sezonunun ardından Fairy Tail (2014) anime serisi Fairy Tail 2. sezonu olarak başlamış ve 102 bölümün sonunda Mart 2016’da sona ermişti. Hiro Mashima 2006 yılında başladığı Fairy Tail mangasına devam ediyor.

Özellikle şu an için Fairy Tail adına devam eden bir anime yapımı olmadığından duyurulan yeni anime filmi Fairy Tail: Dragon Cry serinin hayranlarının daha fazla dikkatini çekmiş durumda. Nasıl bir anime filmi bekliyorsunuz?

Bu makaleyi sevdiniz mi?